Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

malawania    19

mam pytanie. Kupiłem dmuchawę i nie wiem czy mogę nią dmuchać zboże siewne? czy ono się nie uszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

A jak myślicie czy przenośnik pionowy taki jak ten http://www.dozamech.pl/nowa_strona/images/stories/DSC_8909.jpg sprawdzi się do zasypywania paszy sypkiej do silosa, czy pasza nie będzie spadać w dół rury podczas załadunku silosa ? Czy łożyska nie będą się zapychac przy pracy z pyłem? Proszę o każdą informację dotyczącą załadunku paszy sypkiej do silosa za pomocą przenośnika pionowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Może komuś podpowiem z mego doświadczenia też potrzebowałem żmijki ale głównie do załadunku zboża z pryzm na przyczepę po na mysle kupiłem z rurą 140 mm plus wózek co pozwala samemu ustawić przejechać załadować 6ton 20 do 30 min zależy ile chodzi na luzie to znaczy 1 człowiek nie zawsze zdąży podsypać ziarno aby brała na max by musiało być dwoje ,gdybym to wiedział kupiłbym max 120mm spokojnie by starczyła może 5do 10 min dłużej bym ładował te 6ton ale byłby i tańsza i lżejsza co nie bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

A jak myślicie czy przenośnik pionowy taki jak ten http://www.dozamech.pl/nowa_strona/images/stories/DSC_8909.jpg sprawdzi się do zasypywania paszy sypkiej do silosa, czy pasza nie będzie spadać w dół rury podczas załadunku silosa ? Czy łożyska nie będą się zapychac przy pracy z pyłem? Proszę o każdą informację dotyczącą załadunku paszy sypkiej do silosa za pomocą przenośnika pionowego.

Doradzi mi ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja co prawda skośną żmijką ale podaje trociny do pieca, i jakoś idzie. Kurzyć się też kurzy ale żmijka na tulejach plastikowych. Trocin do końca nie wybiera. Jak masz jedną paszę to może warto spróbować tylko czy się nie uklepie gdzieś potem np na wylocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Pasza zsypywałaby się po ściance silosa więc nie powinna się ubić- tak myślę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Bardziej mi chodziło o wylot źmijki do góry. Ale chyba też nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Hu* ja też non stop żmijka robiłem w tamtym sezonie kupiłem dmuchawę na zamówienie z dużym silnikiem i powiem ci ze jest to żajebist** sprawa nie potrzebujesz nikogo sam zwalisz ;) .

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

hej. Jestem w tym temacie nowy.

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i mam pytanie. interesuje mnie dmuchawa ( ale taka do siana bo taką już mam)ssąco tłocząca o wydajności 20 t/h. z napędem elktrycznym. i czy ta z m rolu z silnikiem 15 kw da rade?

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Witam, ja też miałem dylemat co wybrać dmuchawę, pompę ssąco tłoczącą lub samą żmijkę. Ale skończyło się na podajniku kubełkowym niżej dałem linka do filmiku, zawsze to pomoże w znalezieniu dla siebie odpowiedniej techniki rozładunku.

http://www.youtube.com/watch?v=scAKITFDEX8&context=C3f0ec35ADOEgsToPDskJWzxcU_cAGO4ux0llAVUwf

10 minut przy koszu

 

 

Pozdrawiam

Edytowano przez franko

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A ile taki kubełek kosztuję? Żmijka 9,2 kw, 14 metrów z 3 drożnym rozdzielaczem, 20 ton na godzinę wydajność, ocynkowana do 10 tyś. Można tańszą za 8 malowaną. Dmuchawa 8-10 ton wydajność, 15,5 kw jakieś ponad 11 tyś. Podałem ceny brutto. Z tego co wiem kubełek ponad 20 tyś, i może netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Tak to prawda cena jest większa, lecz ja podałem sposób na bardzo szybki rozładunek jaki był mi potrzebny, gdyż nie mogłem pozwolić sobie na dłuższe stanie przy rozładunku.

Wcale nie mam ochoty przekonywać, lecz zamieściłem to po to aby osoby zainteresowane tematem rozładunku miały możliwość wyboru dla siebie odpowiedniej metody.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi też się podoba kubełek,ale niestety cena. Żmijką o wydajności 20t to też da rady, a jednak z 8 może 9 netto wyjdzie. Zbiorniki mam 2x130 i płaskie magazyny, na płaski to turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Ja nie miałem wyjścia, bo sam nie dał bym rady podczas żniw, a tak to każdy mi włączy i wyłączy bo więcej nie potrzeba robić.


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koło mnie spółdzielnia ma taką żmijkę z Augustowa i daję ładnie. U mnie żona stoi przy wsypie do zboża i tylko pilnuję.Przez dwa lata dmuchawę ssącą , a w tamtym roku żmijkę do dmuchawy dałem bo dawała z 13 ton/h.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja mogę polecić żmijkę tej firmy http://www.pphusobme...emid=25�� ��Mam taką od ok 8 lat, ma bardzo dużą wydajność i jest solidnie wykonana(mam wersję ocynkowaną) Naprawdę sprzęt godny polecenia.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam.

koledzy jakie sa zalety tego uzadzenia??

Z ogloszenia...Dmuchawa do zboża firmy Konskilde o mocy 11 kW z zellenradem, 23 m rur w ocynku na klamry, 4 kolana,rozdzielacz oraz 2 cyklony ( Wydajność około 25t/h).

Jakie zadanie ma ten zellender??? Ta wydajnosc jest mozliwa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszym rozwiązaniem byłą by żmijka jest ona wydajniejsza i czasami nawet szybsza od dmuchawy. Wujek ma dmuchawę i żmijkę i czasami kiedy mu pomagałem przy rozładowywaniu zboża to się męczyliśmy przy dmuchawie a gdy zakupił żmijkę nie ma porównania , żmijka szybko sobie radzi z prznoszeniem zboża itp . + dla żmijki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj