Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

Avendrion    40

Ja posiadam dmuchawę i żmijkę... normalnie dmuchawą zboże zawsze leciało ponad pół godziny (6t przyczepa) a żmijka wciągnie to w jakieś 10 minut i to bez hałasu i kurzu ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Ale Dmuchawa ma to do siebie iż po wyssaniu z przyczepy na stropie zrobi pryzmę zboża i odrazu oczyści zboże z Plew słomy i lichego zboża

taką przyczepę co jest na Fotce u mnie w profilu dmuchawą opróżnialiśmy w 8 godz roboty trochę z tym jest

ale masz wtedy pewność , że zboże masz czyste .

U mnie jest 3 Dmuchawy dwie z silnikiem elektrycznym 15Kw i jedna z silnikiem spalinowym PERKINS 3cyl tak jak w Ursusie3512 .


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@ Lexion430 możesz Mi powiedzieć co masz na myśli jeśli idzie o czyszczenie dmuchawą?? Jak możesz zrób zdjęcie tego elementu który odpowiada za czyszczenie i jeśli możesz to tak samo tej dmuchawy o napędzie spalinowym i wrzuć na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

do czyszczenia chyba nie ma specjalnego elementu, tylko poprostu powietrze które popycha zbozę odrazu czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

a no chyba tak ze na końcu rury wylatuje zboże a cały syf leci dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

gdzie leci skoro rura sie kończy? wyparowywuje czy jak? mozesz mi to wyjasnic?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Coś mi się zdaje że to był blef z tym czyszczeniem. No chyba że on ma jakiś specjalny łapacz brudu(?) ;d


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W mojej dmuchawie cyklon zwalniający ma z boków siatkę i przez nią uchodzi pył, który można odprowadzić poza magazyn. Gdy ładowałem na wolnym powietrzu, to na boki założyłem worki i zebrało masę pyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
jak czysci?

 

Rura żmijki ma od spodu wycięcia w które wkłada się odpowiednie sita. Zanieczyszczenia przelatują przez sita a zboże leci dalej. Znajomy ma coś takiego i widziałem zboże z jednej strony i drugiej. Efekt był bardzo dobry (tylko żmijka długa była), Gdzieś na AF chyba jest/była fotka takiej żmijki.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tu chodziło o dmuchawe B) takie cos tez widziałem ze zmijkami


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Aha czyli pora spać bo nie kontaktuje już B)

dobranoc B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0
@ Lexion430 możesz Mi powiedzieć co masz na myśli jeśli idzie o czyszczenie dmuchawą?? Jak możesz zrób zdjęcie tego elementu który odpowiada za czyszczenie i jeśli możesz to tak samo tej dmuchawy o napędzie spalinowym i wrzuć na AF

 

 

 

Niby co ja mam sita w dmuchawie zakładać ???

Nie coś ty wystarczy że powietrze które wydmuchuje zboże na górę odwieje lżejsze nieczystości ale przeważnie jest tak iż odwiewa wszystko i zboże ląduje czyste na stropie .


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Moim zdaniem dmuchawa jest lepsza, ponieważ gdy żmijkę postawimy pionowo jej wydajność spadnie dużo więcej niż w dmuchawie. A poza tym dmuchawa jest wygodniejsza z tego względu że możemy założyć do niej giętkie węże i zboże doprowadzimy gdzie chcemy.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Dmuchawa jest wygodniejsza i lżej ją ustawić bo można zrobić to samemu ale żmijka 2,5KW ma dwa razy większą wydajność niż dmuchawa 5KW

+ dmuchawa wepchnie zboże w każdy kąt

- robi dużo hałasu

A żmijka praktycznie lekko szumi no chyba ze jest rozwalona to będzie tłukła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Dmuchawa lżejsza? No nie powiedziałbym... Nasza dmuchawa jest taka duża że godzinę ją ustawiamy a żmijkę w 5 min przeciągniemy i jest.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

reklama? gdzieś to widziałem juz na stronie pewnej firmy

ja u siebie stara dmuchawę ustawiam ok 20min, wszystko przez to, że mam już zniszczone kołnierze i każdy muszę dokładnie obejrzeć nim zepnę a poza tym na każdy kołnierz worek foliowy.

teraz kupiłem dmuchawę ssąco tłoczącą to mam nadzieje ze problem już się skończył


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja jestem zdecydowanie za dmuchawa może i żmijka więcej zboża przeniesie ale to właśnie dmuchawa zbija momentalnie temperaturę we żniwa jak tankujesz silosy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Właśnie żmijka ma lepszą wydajność niż dmuchawa, zastanawiamy co kupić bo zboże będzie szło na strych obory i po żmijce będzie trzeba później taczkować a po dmuchawie wiadomo. Jeżeli chodzi o żmijkę to nowa a dmuchawę to używkę mam silnik 7.5 kW od śrutownika można by coś wykombinować, czy się nie bawić i kupić jakąś niemiecką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Ja do tej pory pracowałem na dmuchawie ale bardzo małej i zdecydowałem się na zastosowanie przenośnika ślimakowego ponieważ zależało mi na zwiększeniu wydajności przy odbiorze zboża ale dalej stosuje dmuchawę w celu przewietrzania i dosuszenia zboża i uważam że dmuchawa jest lepszym wyborem bo możemy wykorzystać ją w większym zakresie czego przenośniki ślimakowe nam nie dają :(


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

Czy moglibyście mi pomóc, poszukuje żmijki pionowej do zasypu 2 binów z koszem o wydajności w granicach 15-20t/h żeby nadążyła rozładowywać przyczepy w czasie kiedy kombajn nakosi następne. Z góry dziękuje


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Z tego co czytałem nie ma takiej opcji żeby jedna żmijka pionowo miała taka wydajność, jednak ktoś pisał o systemie 2 żmijek, poziomej i pionowej, ponoć wydajności były dość duże - poszukaj po galerii albo tutaj kilka postów do tyłu.

Jak dobrze pamiętam taki system kosztował coś koło 8tys PLN


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12245    5

Wiem bo bylem w 2007 na agro show i tam była takie jedna pozioma i pionowa z zsypem na dwa biny o wydajności ok 20t/h i to do 10tys kosztowało. Jak ktoś by mi linka do tego wysłał to bym był wdzięczny


JOHN DEERE 6930, ZETOR 12245 ZTS, CLAAS MEGA 218,,2x U C-360, ZETOR 7211, 2x HL8011,HL 6011, 2x PPS,i inne przyczepki ogolnie 12 ich jest
I maszyny wspolpracujace:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj