Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

ValtraN82    0

Taka w miarę o dobrej jakości, średniej wydajności i najlepiej, jakby ktoś mógł, to żeby podał ceny zarówno tłoczących jak i ssąco-tłoczących.


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

polecam dmuchawę-obsługuje jedna osoba i o wiele większa wydajność a żmijka to taki troszke badziew i nie wiem kto to wymyślił-wiem cos o tym bo po pierwszych żniwach ja sprzedałem i kupiłem dmuchawę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Przemek jak bym slyszal mojego dziadka ktory ma powojenne poglady jeszcze!

Zalezy do czego sie co stosuje, kazdy sprzet ma inne zastosowanie i nie mozna tak mowic ze zmijka jest do du*y a dmuchawa super.Bo ja to bym nie chcial np klasc zboza z klepiska na przyczepe za pomoca dmuchawy, bo sie porozwala i nie usypiesz tak ladnie jak zmijka, a zreszta do zmijki tylko zgarniasz a do dmuchawy wes machaj........

Jesli wyrazasz takie opinie to sprecyzuj je a nie tak ogolnie walisz!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ok masz racje żmijka jest lepsza do załadunku i przepraszam jesli kogos uraziłem ta wypowiedzia ale watpie zeby ktos sie tylko tym kierował-do obsługi zmijki potrzeba przynajmniej 2 mocnych facetów lub 3 słabszych i trzeba ja co chwile przestawiac jak tylko naleci kupka-jesli ktos nie ma silosów a nie chodzi o to by sobie utrudniać zycie tylko ułatwiac-zniwa to gorący okres i robota ma byc sprawna a co za sens jest wydac pieniądze i dalej sie narobic-obydwa systemy maja wady i zalety ale ja bym postawił na dmuchawe bo jest o niebo lepesza i wiem to z własnego doswiadczenia a bym zapomniał kiedys bym omało nie stracił palca bo spieszyło mi sie a w zmijce sie zapchało (słoma w ziarnie) i chciałem wyczyscic chwila nie uwagi i własnej głupoty . zapycha sie czesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Robilem juz tysiace razy na żmijce i ani razu sie nie zapchala....nie wiem..kazdy ma swoje zdanie.wg mnie zmijka jest ok. W te zniwa sam rozladowalem ze25ton i jakos sobie sam dawalem rade ;) no ale nie zamierzams ie klucic..Pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Po pierwszym sezonie, jestem zadowolny ze żmijki, do przemieszczania wystarczy jedynie jedna osoba, co do przestawiania na górze, wystarczy zrobić rynne i co 10min przestawiać, czasami nawet nie trzeba, wydajność w pszenicy i pszenżycie zadowalająca, 5t w 20min przy przekroju 125mm. Nowa żmijka jest równiez duża tańsza, od nowej dmuchawy ssąco-tłoczącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

a no własnie na 25 ton to ona moze i dobra ale na 125 to juz co innego a 125 ton to z 20 hektarów mozna miec wiec to nic duzego. co do 5 ton w 20 minut to nie bede sie sprzeczał ale nie chce mi sie wierzyc a za moją dmuchawe 2 lata temu dałem 3 tys wiec to nic duzego a jestem z niej naprawde zadowolony-polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Co do wydajności możesz nie wierzyć, sam się dziwiłem, wydajność powinna być na poziomie 12t/h, a jest więcej, jedynie w jęczmieniu wychodzi dużo wolniej, bo przez ości jęczmień się podwiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

A czy ktoś może opróżniał biny dmuchawą ssąco-tłoczącą poprzez kanał awaryjny? Czy jest to rozwiązanie lepsze/gorsze od zestawu przenośnik ślimakowy podpodłogowy + przenośnik krążący + żmijka ładująca na przyczepę? Jak bardzo głośne są te dmuchawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

Posiadam Przenośnik pneumatyczny ssąco-tłoczący Pom Augustów T 207/2 z silnikiem 15 kw i opróżni nim silosy przez workownik ogólnie to lepsza jest żmijka mniej prądu i większa wydajność ale ze względu na dużą odległość ok 25m musimy transportować zboże dmuchawą. Załadunek zboża odbywa się żmijką Średnica to chyba 180 dł 12m i silnik 5.5kw wydajność 25-30ton/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

A czy przy wyborze nowej żmijki brać pod uwagę producenta, czy równie dobre są żmijki bez firmowe np takie jak na allegro. Bo różnice w cenie są spore np między Rolmetem Aleksandrów Kuj. a bez firmówką, czy nawet dozamechem. Czy do małego gospodarstwa (ok. 10 ha zbóż) wystarczy żmijka średnicy 10 cm (jest łatwiejsza w przestawianiu i zakładaniu ?) czy lepiej wybrać średnicę 13-14 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

niestety ale cena w wiekszosci przypadków robi swoje ja bym wybrał taka po srodku ani najtansza ani najdrozsza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Niestety ale kupując bez firmowe powinieneś wiedzieć że jakoś idzie za ceną. Ja już się o tym przekonałem, miałem żmijkę pionową z Dozamechu i więcej nic z tej firmy nie kupię!! Taką siarę jak oni odwalili w przypadku tego urządzenia to szkoda gadać. Mam też żmijkę ocynkowaną ARAJ i dmuchawę ssąco - tłoczącą Kongskilde i jednak jak się zapłaci troszkę więcej to widać co się otrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Lepiej postaraj się o grubszą, 140mm będzie w sam raz. Tą 100-ką będziesz miał małą wydajność i nerwy mogą nosić przy rozładunku, gdy czas ponagla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Czy jest ktoś może użytkownikiem przenośnika pionowego T402/4 DUO z Rolmetu?. Producent zapewnia, że wydajność wynosi 24t/h. Jak to wygląda w rzeczywistości? Co w ogóle sądzicie o takim rozwiązaniu? System do zasypu czterech 100 tonowych BINów kosztował by ok. 10tys netto, co w porównaniu z kubełkiem jest dość atrakcyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Mamy identyczny podajnik ale do dwóch silosow: 60ton i 100ton. Wydajność jest taka jak zapewnia producent (ale to jeszcze zależy od rodzaju ziarna, lecz różnice nie są doże) specjalnie zwracałem uwagę na to podczas tegorocznych żniw (tylko trzeba uważać przy skręcaniu segmentów żeby zwoje żmijki w siebie pasowały). Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie, alternatywne dla podajnika kubełkowego, a nieporównywalnie tańsze ale się sprawdza-bynajmniej u nas i u naszego znajomego (napełnia dwa Biny 130ton takim zestawem). Wrazie czegoś to pisz, postaram się pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

ja od 15 robilem zmijka i tez jakos szło ale dwa lata temu kupiłem nowa dmuchawe mam 14 metrow rur 200mm średnicy w tym kolanka oraz cyklon zwalniajacy i w moim przypadku sprawdza sie o wieeeeeeeeele lepiej niz zmijka! rury są lekkie samemu mozna wszystko poustawiac cyklonem mozna nasypac w kazda dziure kosz sasypowy ma duzy otwieram okienko zsypowe i ide na piwko :D przyczepa 6t ok 30min zalezy tez od gatunku zboza wiec ogolnie jestem bardzo zadowolony i polecam w tamtym czasie kosz tej dmuchawy wyniusl mnie z takim wyposarzeniem 4300pln warto!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3857

co to za dmuchawa w takiej cenie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

NTHTC56, mógłbyś podesłać jakieś foty swojej instalacji? Ja planuję postawić 4 silosy 100 tonowe na kwadracie. Na początku byłem za dmuchawą, ale taki zestaw Kongskilde to conajmniej 25tys netto. Żmijka pionowa wraz z osprzętem mam nadzieję, że zamknie się do 12 tys. Obecnie czekam na wycenę z Rolmetu. Nie tweirdzę, że dmuchawa to złe rozwiązanie, tyle tylko, ze troche drogie.... Trzeba zdecydować się na jakiś kompromis....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

@Jarecki21@ jak chcesz foty tego "osprzetu" razem silosami i jak jest zamontowany, to zapraszam do mojej galerii na AF. Mam tam pare zdjec, ale jakby potrzeba było cos wiecej to pytaj, napewno pomoge. I tak jak to napisałęs, dmuchawa jest trochę droga, wiec trzeba wybrac jakis kompromis, bo tak czy owak, w zwykłym gospodarstwie sprzet do transportu ziarna jest uzywany przez niewielką czesc roku, wiec po co wywalac kase :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Też mam dmuchawę z Aleksandrowa, generalnie jest ok. Tak jak pisał Tomcio 6-7t ok 30 minut, i można nią zsypać zboże gdzie się chce ale wnerwia mnie to, że jak jest mało zboża w zsypie to strasznie kurzy i przy przyczepie nie da się stać i coś robić bo potem kurz w płucach przez dwa dni :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

No wlodiw dokładnie ja tez mam dmuchawę z Aleksandrowa i jak się kończy zboże w koszu to rozsypuje i wyrzuca do góry ziarno. I teraz chce kupić żmijkę, ale nie wiem jakiej długości będzie najlepsza do zasypu silosów 70 tonowych. (BIN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj