Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

krzy24    2

Witam! Chce kupic zmijke do zboza. Sa teraz te w ocynku z napedem na paski oraz z motoreduktorem. Chce zasiegnac rady jaka kupic... Ktora jest lepsza? Itd...
Z gory dzieki za odpowiedzi wszelkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Przepraszam,ze tak dlugo nie pisalem,ale zbieranie malin pochlania czas...
Mam 7ha zboza i mysle,ze fi130 bedzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Przy fi 130 ślimak bedzie miał 120 mm,  dobrze myślisz. Akurat nie za duży gabaryt jej bedzie. No i nie ma sensu brac z motoreduktorem. Przekładnia pasowa jest prosta i tansza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Tak zrobilem. Kupilem zmijke fi 130 w ocynku,dlugosci 4m.
Wszystko OK w niej,tylko mam wozek zwykly na srube blokowana regulacje wysokosci i chyba bede musial opcjonalnie dokupic wyciagarke,bo nie da rady jej w pionie podniesc z silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

a nie wie ktoś czy jak mam silnik u góry to mogę zamienić miejscami dorobić kosz i wtedy też będzie działać z silnikiem na dole???


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1976    0

Dzialac bedzie, tylko sprawdz jakie masz lozysko u gory, jak oporowe to troche lipa. U siebie przerabialem, gora zostala tak jak byla, a na dole dorobilem ulozyskowanie, oske i kosz z mocowaniem do silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Jakiej firmy dmuchawę kupci jakim silnikiem zęby szybko rozładować przyczepę   

dmuchawa NEUERO 3 kW czy TORNADO mocy 7,5 kW  która jaką wydajność będzie miała ??

ile rozładunek przyczepy 6 ton pszenicy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

czyli jak ma silnik 7,5 kw czyli na godzinę 7,5 tony ?? a jak 3 kw to na godzinę 3 tony ?

jakie firmy dmuchawy są dobre ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1447

Nie ma tak prostego przelicznika, że 1kW = 1 tona na godzinę. Z doświadczenia wiem że: neuero 2,1 kW, z złożonym kompletem rur, na wysokość 4 metrów, w pszenicy- ok. 3 tony na godzinę jest w stanie dmuchnąć. Z innymi nie miałem doświadczenia, niech się użytkownicy wypowiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Mam polską dmuchawę z silnikiem 7 kw i 5t pszenicy dmucham około 2 godzin na wysokość 6m i odległość 10m.Rozważam opcję żmijki pionowej aby zwiększyć wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Ja mam dmuchawę ssąco tłoczącą z Pom Augustów 11kw. Załadunek tira 26 ton 2,5 godziny. Rozładunek w żniwa przy rurach długości 10m około 10 ton na godzinę (pszenica).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Taka moc i tylko 10t na godzinę? Kurcze a miałem ochotę na taki sprzęt ale muszę pozostać przy żmijce. Niestety ale mam takie warunki że muszę od góry zbierać i trzeba trochę podrzucać a tak by wyssał i po sprawie tylko mała ta sprawność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie,żmijki z lat 70 o śr15cm załadowały 15 000-20 000 ton,pracują do dziś.Opracowane przez inżynierów z Płocka,rura blacha walcowana1,5mm z taką małą zakładką dla wzmocnienia,koło z blachy łatwe do naprawy.A teraz nowe produkty;rura firma Marcegalia Yangzhou China na stronie producenta opis(rura spawana ciągniona na zimno)u nas ogłoszona(rura bezszwoowa precyzyjna)ani słowa aby mogła to być konstrukcyjna.Ślimak 3mm,ale nie napisano że na zewnątrz 1,3mm.Spirala ślimaka europejska za droga,no to pociągami z CHIN, w ogłoszeniu zachodnia.Żywotność (wytrzyma niejeden sezon) ile to jest; dwa,trzy,morze cztery.W zderzeniu ze starym komunistycznym wyrobem wychodzi mniej niż 10%.Na koniec hit motoreduktor zalewający zboże olejem,ale to nie olej tylko oleum Zagłoby dla poprawienia bystrości umysłu???

Edytowano przez harpagan1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Może nie należę do najbystrzejszych ale możesz napisać w którym miejscu postawiłeś pytanie?

Zrobiłeś jakiś wywód o czymś, tyle można z tego zrozumieć. 

Chcesz dobrą żmijkę to kup bo są porządne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torreador67    0

Witam mam pytanie,żmijki z lat 70 o śr15cm załadowały 15 000-20 000 ton,pracują do dziś.Opracowane przez inżynierów z Płocka,rura blacha walcowana1,5mm z taką małą zakładką dla wzmocnienia,koło z blachy łatwe do naprawy.A teraz nowe produkty;rura firma Marcegalia Yangzhou China na stronie producenta opis(rura spawana ciągniona na zimno)u nas ogłoszona(rura bezszwoowa precyzyjna)ani słowa aby mogła to być konstrukcyjna.Ślimak 3mm,ale nie napisano że na zewnątrz 1,3mm.Spirala ślimaka europejska za droga,no to pociągami z CHIN, w ogłoszeniu zachodnia.Żywotność (wytrzyma niejeden sezon) ile to jest; dwa,trzy,morze cztery.W zderzeniu ze starym komunistycznym wyrobem wychodzi mniej niż 10%.Na koniec hit motoreduktor zalewający zboże olejem,ale to nie olej tylko oleum Zagłoby dla poprawienia bystrości umysłu???

tu się zgadzam to co sprzed 20-30 lat było lepsze,silnik ważył 30kg dziś 15-20 raz przepalisz drugi za trzecim szukasz innego, pełna nie ruszy wyżej nie sypnie nim tira załadujesz kierowca urwie ci jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu się zgadzam to co sprzed 20-30 lat było lepsze,silnik ważył 30kg dziś 15-20 raz przepalisz drugi za trzecim szukasz innego, pełna nie ruszy wyżej nie sypnie nim tira załadujesz kierowca urwie ci jaja

najlepsze żmijki ale i najdroższe to rolmet aleksandrów kujawski rura 1,5mm na kołnierze,kiedyś firma bin je montowała, wkładasz do silosa i jak tir przychaczy a zdaża się, łamiesz rurę a nie rozpruwasz silosa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinior    0

Zgadzam się z przedmówcą. Ale za ceną idzie jakość a wydaje mi się, że nie warto oszczędzać bo to prędzej czy później wyjdzie i odbije się nam czkawką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554

Mam zamiar kupić dmuchawę do zboża tornado. Mam już dosyć podrzucania na przyczepie pod żmijkę. I tu moje pytanie, jaka moc silnika wybrać na wysokość 1,5 metra i czy wystarczyłby przewód zamiast rur? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam .mam silos o wysokości 6 m i do tego zmijka 8 m (ledwo sięga)czy mozliwe ze ona mi śrutuje pasze bo jest za ostry kąt?w silosie jest duzo pyłu i pasza mi sie zawiesza choc zbiornik jest w tworzywa.ma ktos jakieś doswiadczenia na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Witam

Podłączę się do tematu. Mam żmijkę fi 150 z koszem na dole i ona idealnie sprawdza się do rozładunku zboża z przyczep do spichlerza.

Z załadowaniem złoża na przyczepę jest trochę trudniej bo trzeba je ręcznie przesypać do kosza.

Chciałbym sobie kupić żmijkę bez kosza 6m długości i chciałem zapytać jakiej średnicy?

Najmniejsze są 105mm i teoretycznie mają wydajność 10t/h, nawet jak realnie mają połowę tego to i tak nieźle.

Mam przyczepę 3,5t więc jak będzie mi się sypało pół godziny do 45 minut to do przeżycia.

Parametr jaki mnie interesuje to waga całej żmijki, im cieńsza tym lżejsza.

Ma ktoś taką żmijkę i wypowie się na jej temat? Ewentualnie czy nie dziadować i kupić 115 lub 125mm średnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj