Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

RAMZES9107    22

Właśnie chciałbym z 1,5 mm blachy wygiąć taką rure ale kompletnie nie mam gdzie... Pytałem po blacharzach to mi powiedzieli że max grubość to 0,8 mm. A na skłądzie maja tylko grubosc scianki 3,6mm wiec o wiele za gruba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

witam :) co powiecie na temat tych oto żmijek potrzebuje długość 8m 

http://allegro.pl/przenosnik-slimakowy-8-mb-3-kw-zmijka-do-zboza-i4985638385.html 

http://olx.pl/oferta/podajnik-slimakowy-zmijka-6-m-CID757-ID821pN.html#bb555a5d95

zastanawiam się nad kupnem i myslę o tej 140 ale czy to nie jest duża wydajność i trzeba szybko machać łopatą do żmijki ta druga ma już mniejszą wydajność i mam taki dylemat którą wybrać co sądzicie o nich dodam że zboże będzie ładowane częściowo ze stodoły a częściowo z silosów lejowych  z góry dzięki za odp i pozdrawiam 

Edytowano przez marcin9084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonterZ    0

Witam wszystkich

jako nowo zarejestrowany użytkownik, pragne wszystkich powitać serdzecznie;)

Powiem ze tak samo jak wszyscy jestem Rolnikiem ,dodam że jeśli był by ktos chetny chetnie mogę skompletować żmijkie, mianowicie mam dostep do ślimaków transportowych

jak i samych rór 140mm, kołnieży itp. jeśli któś by się czymś zainteresował chetnie pomoge pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek3tr    0

Witam. szukam dmuchawy takiej żeby 10t/h dmuchała jaka wybrać? Magazyny to strych stodoła i biny 60t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maateusz2    0

również mam to i to i zmijka jest wydajniejsza zapotrzebowanie na moc trzy około trzy razy mniejsze przy tej samej wydajności jeśli chcesz duża wydajność dmuchawy to możesz mieć później problem z instalacją elektryczna chyba ze kupisz taka na wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Mam pytanie do znawcow zmijek,a mianowicie ktora jest lepsza? Taka tradycyjna na paski klinowe napedzana z silnika?
Czy taka nowsza,gdzie silnik jest z motoreduktorem i lepiej podobno
pracuje,wydajniej... Ale ma rury ocynkowane na kolnierze skrecane i chyba troche slabsze,podatne na wyginanie...
Dzieki za jakies info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Dobrze dobrana przekładnia pasowa równiez jest dobra. Zachowane są przy tym male gabaryty i prostota. Nie wiem jakie tam są rury ale podejrzewam zę skoro piszesz ocynkowane to będa zwijane z cienkiej blachy. Przy czym są podatniejsze na wyginanie oraz nie są idealnie wykonanie (zachowanie przekroju koła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Na portalu OLX.pl sa te zmijli w lubelskim w sprzedazy i widac na zdjeciach,ze sa ocynkowane...
Jak sie maja w realu nie wiem,ale dochodza mnie sluchy,ze sie poptrafia wyginac... Takie na paski klinowe zrobione przez fachowca z litej rury,przecinane i na opaske laczone,podobno sa lepsze... Stad moja ciekawosc,bo chce jakas przyzwoita zmijke kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Pytanie do posiadaczy zmijek do zboza.
Czy fi110 wystarczy na 7ha zboza?
Chodzi mi o zmijke 110mm,jaka ma wydajnosc? Czy nie bedzie za mala?
Prosze o odpowiedzi.
Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

 Przy czym są podatniejsze na wyginanie oraz nie są idealnie wykonanie (zachowanie przekroju koła).

 

Pewna firma produkująca przenośniki ślimakowe miała właśnie w swojej ofercie rury o nieidealnym kole co przekładało się na wytrzymałość przenośnika.

 

Kolega pyta czy 110 starczy na 7 ha można powiedzieć że tak lub nie a dlaczego to już wyjaśniam wszystko zależy do czego będzie użytkowana jak w żniwa i będzie trzeba przetransportować z 15 t/h to może być za mała (fakt że wykorzystana 4h) a jak mniejsze wydajności to spokojnie starczy.

 


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzieki kolego za odpowiedz. Wyjasniam! Mam 7ha,prawie zboze,no i bedzie uzytkowana w ten sposob,ze te dwa dni lub trzy bedzie zbierane zboze,takze po pare ton na dzien i to wszystko.
Wiec,chyba wystarczy,tylko ze mi sie wydaje taka cienka ta rura fi110??? Wolalbym kupic 120 lub 130,lecz tu juz kwota idzie w gore.
Pewien facet w sasiednim powiecie produkuje takie zmijki z rur ocynkowanych,napedzanych na paski klinowe. Ma taki biznes maly.
Ale sa tez tacy prywaciarze,ktorzy potrafia zrobic swojej roboty taka zmijke. Rury sa laczone na opaski z blachy,natomiast te z rur ocynkowanych maja kolnierze.
I teraz sam nie wiem co wybrac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

według mnie dmuchawa praktyczniejsza. Mam konskilda (jakos tak to się pisze) 10t/h kupiona 5lat temu za 3tys. (uzywana) w komplecie 20m rur + różnorakie kolanka. W każdy zakamarek strychu można nasypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Praktyczniejsza jak nie ma dobrego dojazdu do zagród ze zbożem albo do silosów.

Zależy też jaki sprzęt do transportu kolega ma.

Ja mam żmijkę fi 110 6 m długości i mi wystarcza. Zagrody mam wszędzie po prostym. Jeden koniec do kosza lub na przyczepkę, a drugi podwieszam do stropu w zagrodach. Taką D 47 z burtami 70 cm rozładuje w 45 min do 1,15 może nawet 1,30 h jak sam jęczmień i się zawiesza... Kupisz grubszą to będzie strasznie ciężka aby ją przenosić bez wózka.

Chociaż jak masz dmuchawę to wtedy nawet sam wszystko rozstawisz. Jedyny minus to jak nie masz wywrotki tylko wozy, przyczepki na zboże to trzeba szuflować. Żmijkę na wierzch rzucisz i aby podsuwać... Chociaż kiedyś się tyle ręcznie rozładowywało i nikt nie narzekał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U brata dmuchawa 5 kW niemiecka i d55 na metrowych burtach w zależności od zboża od 1.5 do niecalych 2 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam taką z  Dozamechu, http://allegro.pl/dmuchawa-do-zboza-dozamech-przenosnik-pnematyczny-i5379493405.html   dają dużo rur, a była tańsza od tej firmy  co podałeś o 1 tys, i wiecej rur i kolanek, silnik   mam 15 kw wydajność do Bina 130 to jakieś 10 t/h pszenicy, trochę mokrej z 8, byłem bardzo zadowolony, i złego słowa nie mogę powiedzieć, bo teraz żmijka lepsza też Dozamech z dopychającą 14 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Dzieki za rade, a te nasze pom augustow i dozamech  nie są czasem zerżnięte z kongsklide?  Mam stara dmuchawe polska na 200 rurach, wydajnosc jej siega w pszenicy w zaleznosci od długosci rur i kolanek na spichrz 4-5 ton, to nie wiem czy opłaca mi sie kupowac dmuchawe z ciut wieksza wydajnoscia... bo sadze ze jak dołoże tej augustowskiej albo dozamechowi rur na wylocie i kolanek na 10m i 3m w gore to wydajnoscia mnie niezachwyci....

Zamówiona mam zmijke 12m, mysle dokupic jeszcze jedna ze 4m i sobie dwoma zmijkami opykac zniwa a stara dmuchawe odstawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale na ssąco-tloczącej  jest taka wydajność, po ściągnięciu cyklona i założeniu kosza, czyli tylko tłoczy, wydajność osiągałem jakieś 13 t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj