Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

amator20055    2

Witam panowie, mam pytanie jaka jest realna wydajność niemieckich dmuchaw np. taka tornado 5,5 kw jeśli miała by sypać najpierw do góry jakies 5 metrów a później poziomo też około 5 metrów, a jaka wydajność jeśli miała by sypać 6 metrów do góry, a później jakieś 3 metry poziomo, ponieważ mam polską dmuchawę z silnikiem 7,5 kw, lecz maksymalna wydajnosć w takich warunkach jakie napisałem to jakieś 4 tony na godzine, a jest to dla mnie troche za mało bo nie mam własnego kombajnu i jak przyjedzie mi gość wymłucić konkretnym sprzętem to kombinowanie z ściąganiem przyczep, a tak bym sam dał rade choć myśle za rok kupic jakiś malutki kombajn coś w stylu tych małych volvo od razu mówie że żmijka i wszystko inne odpada bo sypie na strych, a jak sypie dmuchawą to mi elegancko rozsypuje gdzie trzeba i nie musze kombinować tak mi jest wygodnie, a jeśli wydajność ma byc taka sama jak polską, albo wolniej to trudno jakoś sobie poradzimy,ale czytałem że niby bardzo dobre te dmuchawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Dmuchawa ssąco tłocząca firmy Kongskilde o mocy 11kW z przyczepy rury ssace ok. 6m tloczace 3m 8,5t/h. Działa bez zarzutu, godna polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek89    0

Witam

 

mam takie pytanie. Właśnie przymierzam się do zakupu żmijki. Chciał bym ja postawić pionowo i zrobić kosz zasypowy. Sypać będe na strych - zatem taka z 5 metrów wystarczy w zupełności. I tutaj pojawia się problem bo są dostępne ,,żmijki pionowe" - koszt około 4400 zł, ale też są żmijki zwykłe o tej samej długości za 2 tys. I właśnie nie wiem czy taka zwykła żmijka zwykła może pracować w pionie??. Dodam że za bardzo na super wydajności mi nie zależy 5-6 t/h max. Przerabiał ktoś z was już takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

W instrukcji jest napisane,że zwykła powinna pracować do maks 60 stopni. Może z tego względu,że przy większym pochyleniu nie ma jak zasypać kosza,bo on też się co raz bardziej pochyla,a w tej pionowej kosz masz równolegle do podłoża.

Edytowano przez Kamil1998

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak kupowałem żmijkę w Dozamechie pionową 14 m to przedłużki, 6 szt. kupowałem ze zwykłej żmijki,Bynajmniej tak mówili że nie ma żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek89    0

Dzięki za info

 

Też mi sie wydaje że oprócz kosa zasypowego - to środek jest ten sam (ślimak itp). Ale kosz to sobie sam zrobię, sporo taniej wyniesie cała inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek89    0

Pytałem osobę która zajmuje się sprzedażą zmijek. Żwykła również może pracować w pionie - jednak jej łożyskowanie jest nieco słabsze i może ono poprostu szybciej się zepsuć. Natomiast zboże poda do góry bez problemu.

 

Wg mnie jeżeli jest to kwestia łożyska - to nie jest to duży problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ta może i będzie lepsza, wydajność naprawdę duża, przeciągniesz i postawisz ją gdzie chcesz, ale ile ona kosztuję, ze dwie pionowe za nią się kupi, a i jeszcze zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Siema chcę sobie kupić żmijkę do zboża lub dmuchawę tylko nie wiem co będzie lepsze w moim przypadku. Posiadam dwa wozy i dwukołówkę jak na zdjęciach http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/445448-ursus-c-330/ http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/445447-ursus-c-330/ teraz będę siał 2ha zboża a nie tak jak dotychczas 1ha i przydało by się jakieś udogodnienie w rozładunku bo już mi się wiadrami na płytę nie chce podawać tym bardziej że będzie więcej zboża. Rozładowuje to na płytę o wysokości 2m nad ziemią. I jak wygląda rozładunek do takiego podajnika ślimakowego ? w skrzyni na wozie robi się jakąś klapkę żeby leciało czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

mam bina 120t do teraz było ładowane dmuchawa ale teraz myślę o zmianę na zmijke pionowa bo strasznie długo schodzi dmuchawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Najlepszy jest podnośnik kubełkowy, tylko że przenosić się go nie da. ja ma 6 silosów i pomiędzy nimi kubełek z rozdzielaczem. Ziarna nie kruszy jak slimakowy, moc ma małą 1,5kW w porównaniu do dmuchawy, a wydajność do 15T/h ale tyle nie wykorzystuję. Awaryjność prawie zerowa, odkąd kupiłem nowy 12 lkat temu wymieniałem 1 łożysko, a przesypuje rocznie prawie 1000 T zboża.

Szukałem kiedyś małego lekkiego kubełka ale takich nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

mam bina 120t do teraz było ładowane dmuchawa ale teraz myślę o zmianę na zmijke pionowa bo strasznie długo schodzi dmuchawa.

 

Może lepiej dorobic jakiś kosz zasypowy ?

Sam nad takim myślałem ale jak na razie zanim namłócę kolejna przyczepę to i zdążę rozładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

No właśnie ten problem że jest woda na poziomie metra (mokry teren) no i izolować trzeba mocno i ojca nie namówie na to, a żmijka już z koszem jest , tak to by był kubełek zwłaszcza że teraz drugiego chcemy postawić.


No właśnie ten problem że jest woda na poziomie metra (mokry teren) no i izolować trzeba mocno i ojca nie namówie na to, a żmijka już z koszem jest , tak to by był kubełek zwłaszcza że teraz drugiego chcemy postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

Witam też poszukuje żmijki do załadunku i rozładunku zboża i zastanawiam się nad taka :

http://otomoto.pl/rad-masz-przenosnik-zmijka-do-zboza-A201826.html      lub taką

 http://olx.pl/oferta/przenosnik-slimakowy-elektr-zmijka-pom-augustow-4m-CID757-ID4Isid.html#f9818e59b2  i jeszcze taka 

http://allegro.pl/przenosnik-slimakowy-podajnik-zmijka-do-zboza-i4871807079.html

chodzi mi o żmijki czerpakowe o długości 8m i średnicy 140 czym sie różni jedna od drugiej oprócz ceną i dlaczego przy tej samej średnicy rury talim samym silniku jest inna wydajność ? proszę o poradę dodam że rocznie mam do załadowania i rozładowania około 120 ton zboża 

Edytowano przez marcin9084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Wydajność jest zależna od kąta pracy żmijki. W czerpakowych te kosze to tragedia, w czystej pszenicy nie ma problemu ale w jęczmienia z ościami nie wciągniesz jak nie wytniesz połowy drutów. Ale będzie niebezpiecznie bo palec się zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobys    30

No chyba że jakiś tani używany kubełek bym znalazł i wtedy kosz zasypowy zrobić , tylko nie wiem czy inwestować na taki 5 m co by przyczepe bokiem sypać czy jak dotychczas przez tylny wysypek w burcie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Witam! Panowie szukam rury do budowy przenośnika slimakowego (ślimak już mam fi 100mm). Nie moge nigdzie na składnicach znaleźć rury takiej o grubości ścianki 2 mm lub mniejszej (najlepiej1,5mm). Średnica rury to 114,3 mm. Może panowie coś w tym temacie doradzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja sam dorabialem do swojej 180na walclarce potem spawalem. U ciebie na 114.3 mm srednicy to z blachy 359mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Kolego ale 180 mm jest łatwiej wygiąć na walcarce bo większy promień. A jak grubą blache zastosowałeś na tą rure? Luz miedzy ślimakiem a rurą masz 5 mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dorabialem 140 tez. Przy 180 slimak byl 160 czyli 20mm luzu.

Srednice mnozysz x3.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Witam też poszukuje żmijki do załadunku i rozładunku zboża i zastanawiam się nad taka :

http://otomoto.pl/rad-masz-przenosnik-zmijka-do-zboza-A201826.html      lub taką

 http://olx.pl/oferta/przenosnik-slimakowy-elektr-zmijka-pom-augustow-4m-CID757-ID4Isid.html#f9818e59b2  i jeszcze taka 

http://allegro.pl/przenosnik-slimakowy-podajnik-zmijka-do-zboza-i4871807079.html

chodzi mi o żmijki czerpakowe o długości 8m i średnicy 140 czym sie różni jedna od drugiej oprócz ceną i dlaczego przy tej samej średnicy rury talim samym silniku jest inna wydajność ? proszę o poradę dodam że rocznie mam do załadowania i rozładowania około 120 ton zboża 

 

Ja na poczatku tego roku kupiłem taką http://allegro.pl/podajnik-przenosnik-slimakowy-zmijka-slimak-6m-i4801011701.html patrzałem tylko na cene i ta była najtańsza ale z tego co widze cena nie idzie z jakością czyli jest ok blacha "gruba" silnik ok szybko leci załadunek jedynie jeden otwór łączący ślimaki musiałem troche rozwiercać bo śruba nie chciała wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Dorabialem 140 tez. Przy 180 slimak byl 160 czyli 20mm luzu.

Srednice mnozysz x3.14

Kolego no u mnie żmijka ma średnice 100 mm i myslałem że po prostu otwór zrobie 110 mm i bedzie po 5 mm luzu na strone. Z jak grubej blachy dorabiałeś? Masz walcarke taką w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie mam walcarki, pod 140 giołem z 1,5mm, za mały luz nie może być   bo będzie grzała, blokowała i ziarno łupała.Ja bym dał z 7-8mm luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj