Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

tomacha001    5

Ja mam szwedzką żmijkę i dużo wydajniejsza niż dmuchawa około 20 ton na godzinę to zależy gdzie się zboże sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak już to szwedzką :(.

Co to za wydajność żmijki 20 t/h, jak moja dmuchawa podaj ponad 24 t/h przy wysokości podnoszenia ponad 8m, a żmijką to podaję około 80 t/h :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Bardzo dużo zależy od silnika....ja mam trochę za slaby i idzie bardzo wolno

Za szybkie obroty tez nie mogą być :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Ile obr ma silnik i jakie są obwody kół pasowych? :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Może nie tyle niskie obroty, co silnik zbyt małej mocy i nie można go mocniej obciążać non stop podając zboże pełną przepustowością. W mojej tez silniczek nieco za słaby i w pszenicy trochę zwalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

marcin974 a tego nie wiem ale ogółem za wolno pracuje....chyba tak jak kolega wyżej napisał brakuje jej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Witam tez chciałbym sobie kupić żmijkę tylko nie wiem jakiej firmy, słyszałem ze na pomorzu jest jeden sprzedawca co robi żmijki i do tego bardzo tanio, wie ktoś coś może o tym, jeśli tak to proszę o jakiś kontakt to tego sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ara    0

Wojtek ja mam takową cztery lata, bije wszystkie inne wydajnością na głowę. Kiedyś to był jego numer 665 398 432. Przywiózł na telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Witam!

Mam pytania do posiadaczy pionowych przenośników ślimakowych.

Jesteście z nich zadowoleni, jakie wydajności osiągają? Na jaką wysokość u was podają? No i co ewentualnie zmienilibyście w nich.

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie!


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Wiecie gdzie kupić żmijkę w woj. lubelskim, najbardziej mnie producenta z lublina lub okolicy, Albo używana 6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz4444    0

My przez długi czas rozładowywaliśmy przyczepy wiadrami i długo to nam schodziło około cały dzień na 3 przyczepy i wóz wiec postanowiliśmy zakupić żmijkę 6 m 125 mm i metrowy odcinek rury na skrócenie żmijki, nie powiem jak samemu to przyczepę 3,5 t rozładowałem w godzinę czasu a z moim bratem pobiliśmy rekord w rozładunku zboża, rozładowaliśmy we dwóch 3 przyczepy i wóz w niecałą godzinę, bo z deka mojemu bratu się spieszyło do pracy na drugą zmianę więc smy się streszczali z robotą. Jeśli chodzi o pracowitość żmijki to muszę przyznać że pierwszy cały rok spisała się rewelacyjnie chodź na początku tuż po zakupie chcieliśmy ją przetestować przy sprzedaży zboża w zimie silnik nam padł i test wypadł negatywnie, ale tak czy owak silnik był już wadliwy więc nie było mowy że smy go spalili gdyż nawet na pusto jak chodził to nam korki wywalało w domu, sprzedawca przyjechał dał nam nowy silnik i od tamtej pory wszystko pięknie gra, nawet jak(powiem szczerze że bałem się bardzo o żmijkę)rozładowywałem jęczmień na strych garażu tyle że nachylenie przekraczało nieco normę(norma nachylenia wynosi 45%)a nachylenie żmijki było na oko około 70 % ale powoli i po trochu zboże wyciągnęło do samego spodu przyczepy. I jeśli miałbym teraz wybierać między dmuchawą a żmijką to wybrałbym żmijkę poniewaz mały koszt kupna w granicach 2.000zł, oszczędność energii elektrycznej ze względu na mały silniczek 2.2 kw no i szybki rozładunek zboża. My kupiliśmy żmijkę nową w ostrowie lubelskim jeśli jest trochę za daleko to gość sprzedaje części rolnicze na targowicy w Lubartowie we wtorki rano później wraca ostrów lubelski do domu, teraz kupimy od niego przetrząsarkę do siana za 900 zeta bo samą zgrabiarką 7 gwiazdową trawa zbyt długo schnie.Tutaj dodaje strone internetową tego goscia ktury sprzedaje maszyny rolnicze i od kturego kupilismy żmijkę,oto ona :

http://www.witex-maszyny-rol.pl/sadzarka-do-ziemniakow_s1,1,2,121,0,0,0,0 wprawdzie nie ma na stronie żmijek lecz trzeba sie zapytać zapewne ma na składzie do sprzedarzy,bo wprawdzie my kupilismy w tamtym roku żmijke ale miał jeszcze dwie na składzie do sprzedarzy,ten gościo on ma połączenie z poszczegulnymi firmami produkującymi maszyny rolnicze działa całkiem legalnie,i nawet jak nie ma teraz na zbyciu do sprzedania żmijek to wystarczy zadzwonic pod podany numer i powiedziec że ma sie zapotrzebowanie na żmijke i on załatwi żmijke taką jaka sobie klijent zażyczy na sto procent,to jest spoko gośc u niego można kupić każdą maszyne rolniczą jaką tylko sie chce kupić on nawet bez problemu podwiezie sprzet rolniczy pod podany adres imię oraz nazwisko kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Uważam że żmijka lepsza, ponieważ wygodniejszy jest wyładunek i ogólnie żmijki są bardziej popularne od dmuchaw :D


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Nie wiecie pod jakim maksymalnym katem może pracować żmijka nie tracąc swej wydajności. Gdzieś czytałem ze jest to 60 stopni(biorę pod uwagiem ze ślimaki są standardowe we wszystkich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam szukam żmijki która ma oczyszczanie wstępne... prosił bym o strony producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na YT wpisz sobie dmuchawy i się wyświetli film że pokazuję dmuchawę o wydajności 30 ton. On też produkuję takie żmijki albo jego syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki1721    0

Mam nową żmijkę, silnik 1,5 KW przy pszenżycie dwóch sypie do niej , nigdy nie zwalnia. Tira sypię 2,5 godziny. średnica 140 daje lux bez opamiętania jak wariatka. Jest z Odolanowa. Numer faceta to 600286891. żwinna i lekka. Pozdrawiam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil040193    31

Ja w 100% polecam dmuchawe. Szybko i nie trzeba machać wiadrami jak ma się do tego zsyp w przyczepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj