Ovca

Żmijka czy dmuchawa?

Polecane posty

Avendrion    40
reklama? gdzieś to widziałem juz na stronie pewnej firmy

ja u siebie stara dmuchawę ustawiam ok 20min, wszystko przez to, że mam już zniszczone kołnierze i każdy muszę dokładnie obejrzeć nim zepnę a poza tym na każdy kołnierz worek foliowy.

teraz kupiłem dmuchawę ssąco tłoczącą to mam nadzieje ze problem już się skończył

 

Znam to ;d wszystko trzeba dokładnie obwinąć bo połowa po drodze by wyleciała ;)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

Ale ileś tysięcy ton zboża przewaliła, już dawno mówiłem ojcu kupmy nowe rury - ojciec nie, bo dmuchawa na spółkę a wspólnik jakoś średnio chciał kupować no więc po co?

A od teraz będę miał swoją to już powinno być ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Grzesio fajny patent z tymi podajnikami. Kupiłes to razem z silosem czy jakas inna firma?? Ile cie to kosztowało?

 

Wlasnie sie doczytałem.Sorki za zbedny post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

Poczytaj komentarze do zdjęć, jest wyjaśnione jak krowie na rowie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Żmijką na ciężarówkę 28 ton w godzinę nasypaliśmy, średnica 140mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My zakupiliśmy dwa lata temu żmijkę 15m o średnicy 150mm z DozaMechu i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni ;) Za niewielką dopłatą (75zł) włożyli nam silnik 4kw... Muszę powiedzieć, że jest to wygoda i duża funkcjonalność tego urządzenia. Na tych 4 malutkich kołeczkach można wszędzie dojechać!! polecam ten produkt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

A ładujesz tym na strychy czy tylko po płaskich magazynach?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Żmijka potrzebuje pewnej ilości zboża ja nie pracuje ciężko zawsze chodzi oto żeby maszyna pracowała a nie ja mam dmuchawę ssącą-tłoczącą wydajność 8 t na godzinę i nikt mi nie powie ze żmijka jest lepsza jedynie w tym przypadku jak będzie możliwość napychania ziarna ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

A możesz pisać po polsku? Używać znaków przestankowych jak kropka, albo przecinek?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie on pierwszy, nie ostatni tak pisze .....

 

trochę poprawiłem


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ładujesz tym na strychy czy tylko po płaskich magazynach?

Ładuje tym do trzech silosów, dlatego taka jest długa bo jeden silos jest troszkę wysoki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Ale ileś tysięcy ton zboża przewaliła, już dawno mówiłem ojcu kupmy nowe rury - ojciec nie, bo dmuchawa na spółkę a wspólnik jakoś średnio chciał kupować no więc po co?

A od teraz będę miał swoją to już powinno być ok

 

Nawet nie wiem ona chodzi od kąd tylko pamiętam więc trochę sie narobiła...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja mam i dmuchawę ssąco tłoczącą i żmijkę. Do ładowanie magazynu wygodniejsza jest dmuchawa bo nie trzeba kombinować z przewieszaniem jej w różne kąty magazynu. Jest może mniej wydajna ale za to mniej przy niej jest głupiej roboty. Natomiast do wyładunku wolimy używać żmijki bo jest po prostu szybsza i mniej się kurzy. Więc krótko mówiąc każda maszyna ma swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

Koledzy a powiedzcie mi jak to jest czy faktycznie żmijka lupie ziarno? Czy mi się tylko tak wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

Żmijka jak trochę jest zagięta czy ma wgniecenie jakieś to będzie łupać ziarno, jak będzie chodzić prawie na pusto to też potrafi łupać dlatego w żmijkach ważne jest aby cały czas ziarno ciągła w takiej ilości żeby ziarno mogło unieść ślimak na tyle aby nie ocierał się o rurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

noo właśnie :) Tez tak uważałem i dzięki twojemu stwierdzeniu się do tego przekonałem bo właśnie jak u mnie był słabo napietry pasek to przy większej ilosci sie slizgal i trzeba było pilnować ja żeby się pasek nie spalił;/, (tak przezucalem gdzies ok 30 ton, aż w końcu musiałem cos z tym zrobić, chciałem założyć drugi pasek bo chodzila na jednym,{wtedy bylo widać ze lupie ziarniaki} okazało się ze byl slabo napiety pasek :) nacagnelem i pozniej nie było juz tak duzo "sruty" ::):)..............i mam jeszcze jedno pytanie, czy zdazylo sie komus przy usypywaniu wiekszych pryzm pszenicy (powyzej 2 metrow) przy wilgotności ok 14% ze sie zapazyla pszenica?ja na cale szczęście nie mialem takiego przypadku , ale pytam czysto teoretycznie, czy wogóle jest taka możliwość , (bo mnie ojciec zawsze straszy ze sie zapazy jak bede tak wysoko sypal;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Jeśli będziesz sypał zboże tak jak napisałeś do 14% to raczej nie powinno się nic stać. U mnie miejscami pryzma dochodzi do 3,5m i jeszcze nigdy nic się nie stało. Ale tak czy inaczej jak ma się możliwość przewietrzenia takiej pryzmy to dobra sprawa w tedy jest pewne że nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja wujowi dałem 2 żmijki po 4m i nimi rozładowuje podczas żniw i jest owiele szybciej niż dmuchawą tylko że mają średnice koło 20 cm i są cieżkie wiec trudno je sprzestawiać ale i tak szybciej niż dmuchawa. a żmijki miałem jak kupiłem magazyn zbożowy do własnej działalności jakby ktoś chciał poziome żmijki w kształcie litery "U" do rozprowadzania po strychu zboża to mogę sprzedać mam też 2 kubełki jeden krótki i jeden dłuższy jakby co pisać na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LII    0

Jeśli potrzebuje ktoś tanią żmijkę to proszę dzwonić 600286891 długość, średnica w/g potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Panowie zależy co do czego, np do napełniania i opróżniania silosów lejowych najtańszym i najlepszym rozwiązaniem będzie przenośnik ślimakowy na podwoziu czterokołowym z koszem zasypowym np 14m z Odolanowa, porównywanie go do pracy dmuchawą to jak porównywanie mercedesa i malucha, powiem tylko tyle załadunek do silosu wysokości 10m 8t pszenicy trwa 20 minut która dmuchawa to potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Jeżeli cena nie gra roli to najlepsza do rozładunku jest żmijka z całym osprzętem....bardzo szybko idzie...muszę sobie taka sprawić bo z ta dmuchawa za wolno robota idzie a tak żmijką 15 minut i po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Cenowo jeszcze nie jest tak źle w zeszłym roku 14m średnica 150 z większym silnikiem koszem zasypowym podwoziem kosztował 4,5tyś i robota super załadunek i rozładunek silosów bez wysiłku, szybko i sprawnie, do tego najlepiej przyczepy na jeden tłok, wtedy zboże wszystko zleci przy wywrocie do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
...,porównywanie go do pracy dmuchawą to jak porównywanie mercedesa i malucha,powiem tylko tyle załadunek do silosu wysokości 10m 8t pszenicy trwa 20 minut która dmuchawa to potrafi.

 

 

Moja :(.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj