Zaloguj się, aby obserwować  
kilonek

agregat aktywny jaki???

Polecane posty

kilonek    0

witam

zbieram opinie na temat agregatów aktywnych typu

rotoratory czyli wał obrotowy cos jak w glebogryzarce

rozwarzam RAU gdzie na wale są palce

lub HOWARD gdzie są ząbki

który byłby lepszy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Przepraszam kolego i nie tylko Ciebie za mój nic nie wnoszący post do tematu ale.... :D:) :) rotorator heh dawno sie tak nie uśmiałem ( wybacz mi) zapewne miałeś na myśli agregat aktywny typu rototiller bo taka jest poprawna nazwa tych agregatów a po drugie dla czego akurat on przecież lepszy jest typu cyklotiler ( czy jakoś tak) czyli poczciwa brona wirowa . Pozdro i jeszcze raz sorka


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek9101    0

ja mam rototiler howarda z 2002 roku uprawiam nim pod sadzenie warzyw oraz tez niszcze po kalafiorach czy sciernisku i bardzo dobrze sie sprawuje jak zalozylem nowe orginalne noze cena ok 1500zł na caly rototiler to po jakis ok. 300ha nie wiele sie starly maszyna swietnie sie sprawdze po orce wiosennej robie nia odrazu po plugu polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

Przepraszam kolego i nie tylko Ciebie za mój nic nie wnoszący post do tematu ale.... :D:) :) rotorator heh dawno sie tak nie uśmiałem ( wybacz mi) zapewne miałeś na myśli agregat aktywny typu rototiller bo taka jest poprawna nazwa tych agregatów a po drugie dla czego akurat on przecież lepszy jest typu cyklotiler ( czy jakoś tak) czyli poczciwa brona wirowa . Pozdro i jeszcze raz sorka

 

Widzę ze nie nie jesteś zupełnie w temacie rototiler to jedno czyli agregat wirujący a rotorator to wał obrotowy poza tym nie uważam ze typowy agregat wirujący jest lepszy od brony obrotowej nabyłem w jesieni taką obrotówkę i widzę ze to jest coś pięknego.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

A czym się różni "agregat wirujący" od "brony obrotowej"?A "rototator" pierwsze słyszę.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie radzę kupywać ci glebogryzarek ani bron wahadłowych lepszym rozwiązaniem są wirniki tzw. brona wirnikowa do 100 konnego ciągnika około 2,5m z siewnikiem da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

czym rózni sie agregat wirujący od obrotowego nom sporo

wirójacy to sa noże sporo jest takich

obrotowy to działa na zasadzie jak wał w glebogryzarce

 

moge powiedziec ze juz nabyłem agregat obrotowy tak zwany rotorator

i jestem zadowolony z niego,wytestowałem go juz na jesieni a dokładniej w listopadzie hehe

i widze ze na moje gleby to był udany zakup

mam glege z bryłami a szczagólnie tu gdzie jest glina

typową wirówką nie zrobiłbym gliny tak jak ja lubię, a w tym roku na jesieni w buraczysku glina orała sie tragicznie, poprostu skuby nie były przewrócone tylko stały na sztorc, masakra. ale agregacik obrotowy pieknie sobie z tym poradził bo ta gline pięknie mi wyszatkował

a z koleji sadze ze wirówka nie zrobiła by tego tak ładnie, z tego co słyszałem opinie od uzytkowników to wirówka potrafi wyżucic czasem brayłe na już uprawiona glebę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

A napisz jeszcze czym się różni rototiler od rototatora.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Rozrużniamy 3 rodzaje agregatuw aktywnych. Cyklotiler (poziomy wał z zębami podobnie jak w glebogryzarce), rototiler (posiada pionowewe wirniki z zębami palcowymi lub nożowymi w ilośći 8 lub 10 w zależnośći od szerokośći agregatu) i brony wahadłowe(2 poziome belki z zębami ułożone poprzecznie wzgledem kierunku jazdy).

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Ja o tym dobrze wiem,tylko mnie interesuje ten rototator.Brzozak a może wiesz coś o skrzyniach AP w JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w swoim ostatnim poscie zwracalem sie do uzytkownika @ovi

 

to nie jest temat o skrzyniach w jd, poszukaj bo juz wiele o tym pisalismy na forum!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

akurat jest odwrotnie niz napisales z cyklotilerem i rototilerem.

Zgadzam sie z tobą i przepraszam za błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Może coś nowego wniosę do nazewnictwa:

Howard HK - brona wirnikowa, dostępne w Kongskilde Kutno

Howard rotavator/rotalabour - brona rotacyjna /glebogryzarka/

Howard stoneburier - brona rotacyjna / do zakopywania kamieni np. w uprawie trawników/

przekładnie:

łańcuchowe i zębate /boczne/

skrzynie biegów / do ciągników o dużej mocy do 4 biegów/ z systemem chłodzenia oleju

rodzaje zębów:

cadet, L, C, RL/proste/,

 

zapraszam do lektury na stronie Kongskilde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

do wypowiedzi wyżej

posiadam odpowiednika Hovarda rotovator,robi poprostu pieknie

niechce innego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davidsonn    1

Witam a co byście polecili do rozdrobnienia darni na łące, żeby potem ładnie się orało.

P.S Trafia się sporo kamieni różnej wielkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj