Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
luki15146

Tabela zbiornika na mleko

Polecane posty

luki15146    13

Witam. Poszukuje tabeli litrażowej zbiornika na mleko firmy ,,Alma-bis" ze Środy Wielkopolskiej. Nie mam niestety więcej informacji o zbiorniku jak tylko numer, który widnieje na nim i wygląda on tak 520

2478332

Wlewając mleko do zbiornika kanami zawsze wychodzi nam 9-10 litrów mleka więcej niż wskazuje licznik samochodu, który po nie przyjeżdża. Jeśli ktoś miałby taką tabelkę bardzo proszę o informację

hermes    0

Ja zrobiłem tabele nalewając wodę po 10L dobrze odmierzone i odczytując z listwy zapisywałem, tak doszedłem do 600L. Podstawa to zbiornik musi być dbd. wypoziomowany. Litry z tabeli zgadzają się ze samochodem, inna sprawa to że kierowcy kombinują .

Wiadomość z agroFakt.pl

alukasia    0

Witam wszystkich,

Pilnie poszukuję tabeli pomiarowej do zbiornika na mleko 2000L Alfa Laval. Rozmawiałam z producentem, ale powiedział, że od kilku lat zrezygnowali z produkcji zbiorników. Na pewno jest ktoś kto takiego zbiornika używa i mógłby podzielić się informacją. Podejrzewam, że kierowca kombinuje na ilości odbieranego ode mnie mleka, ale bez tej tabeli nie jestem w stanie tego udowodnić.

mirek767    46

Koleżanko, udowodnić to Ty i tak mu nic nie udowodnisz bo jeżeli zbiornik nie ma legalizacji i wbetonowanych nóżek to to co Ci wyjdzie z listwy i tabeli to nikt Ci w to nie uwierzy, to tylko dla własnej orientacji.

U nas jeden się rzucał do kierowcy że mu na tabeli 10 litrów więcej wychodzi to mu dali w pozaklasowe i zabronili być na odbiorze a jak chce mieć prawo do oskarżania to musi zrobić legalizację.

Pozdrawiam.

kyllee    14

u mnie nie bylo tabeli ale listwa mierzaca byla wiec kazdorazowy odbior notowalismy ilosc cm na listwie i zapisywalismy w zeszycie ilosc ktora zapisal kierowca zeszyt lezy na widoku z zapisana iloscia i nie ma zadnych problemow z kradziezami mnleka od kilku lat skrupulatnie sie zapisuje co odbior i zawsze sie zgadza .. jak by ktos mi 10 l uciol to by nic sie nie stalo bo wiadomo moze zawsze wiecej zostacw zbiorniku albo jakies inne anomalia obtalkie ilosci nie warto sie wyklucac ale jak [po 100 l potrafilo zginac , to co wtedy se pomyslec mozna ?? Z doswiadczenia juz wiemy ze czasami nic z niczego bez zmian godzin zywienia czy doju czy jakiejs zmiany paszy jest od tak sobie 30 l mniej mleka ale dzieki tym notatkom wiem ze takie cos jest i nie rzucam sie do kierowcow ,,, a jak ktorys kiedys mial zepsuty licznik to sam poprosil o ten zeszyt i mierzyl to jeszcze 5 l wiecej wpisal niz wychodzilo wiec mysle ze warto miec takie cos nawet bez legalizacjii

rolstudent    96

Zgłoś się do urzędu mazar i wag i zrób litralizacje zbiornika, ja robiłem w tamtym miesiącu za zbiornik 3200 litrów 500 zł tak ze nie jest to wielka kwota

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez TomMak
      czy warto kupić zamiast AMAZONE D8 model HASSIA DU300?
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez gadek5228
      Witam.Posiadam kombajn Fahr M750 i szukam odpowiedzi na długo nurtujace mnie pytanie.Jaką pojemność ma zbiornik ziarna w tym właśnie modelu???(możecie również podawać inne modele kombajnów Fahr i poj.zbiornika).

Pozdrawiam
    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez gobi12
      Witam.

Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).

Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.

Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.

Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.

Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.

Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).

Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

Tel. 86 274 50 89

Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.