Skocz do zawartości
MECHANIZATOR

KZB-3 - Vistula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

max2505    1

nie ma takiej potrzeby. Bo wentylator zaciaga powietrze od operatora do silnika a nie an odwrót. Czyli w sumie te wynalazki to klime miały, a nie mega grzałke :P

Pronar1025A    0

Miałem kidyś Vistulę, ale nie miałem okazji kosić. Pracowała u mnie kilka lat na 15 ha. Tata nie chwalił sobie pracy tą maszyną

Wiadomość z agroFakt.pl

Piochu    7

Ja posiadam Vistulę z wspomaganiem kierownicy, obecnie na sprzedaż, bo kupiliśmy Bizona, jeśli nie sprzedamy Vistuli to ją zezłomujemy, bo blok silnika jest z aluminium.

MECHANIZATOR    156

ani mi się waż dawać jej na złom :P no chyba ze kupca nie znajdziesz - jesli masz możliwośc to zrób foto i wzuć do galerii

Perez    0

W sąsiedniej miejscowości jest Vistula. Nie miałem okazji na niej jechać, ale jest bardzo zadbana. najbardziej z wszytskich które do tej pory widziałem. Pomalowana na czerwono aż się błyszczy.

KOMBAJNista    0

Ja miałem Wistule przez 3 dni ale te pierwsza bez wspomagania i w ogole. Nie ało sie wysiedziec przy chłodnicy poza tym non stop sie zapychała młocarnia a na zakretah nie szło ukrecic.

Sentyment jednak pozostał bo to polska pierwsza konstrukcja i troche szkoda widziec gdzies taka za stodoła w krzakach zarośnieta

ciagnikfan    3

Kurcze w sąsiedniej wsi Vistulka stoi zakryta ale teraz żniwa to może przyłapie ją w akcji. Może nawet filmik nakręcę.

MECHANIZATOR    156

no ja w sobotę przed Gnieznem jadąc od strony Inowrocławia widziałem Vistule w której rosło drzewo - szkoda takich sprzętów :P

fantavision    1

U mnie jeszcze w zeszłym sezonie kosili Vistulą. Ale trzeba przyzna, że robiła większe wrażenie niż nie jeden nowoczesny kombajn :P

Laraks    22

kiedys u mnie byla Vistula ale ja tych czasow to nie pamietam :P moj kolega ma Vistule i nadal nia kosi. kiedys jak moj bizon troche nawalal to nie daleko kolega kosil Vistula taki sam kawalek jak ja i on skosil a my jeszcze dlubalismy przy bizonie :P

Vektor    8

U mnie w okolicy są 2 Vistule w tamtym roku w żniwa to koleś jeżdził 20 km na zorobek do ludzi przemalował na zielono koła na zółto i czuł się jak w John Deere

MarcinPL    0

w mojej okolicy moj sasiad z nad przeciwka mial vistule ktora kupil od KR uzytkowal ja bodajze do lat 80 potem sprzedal bo zle mu sie pracowalo z silnikiem przy sobie :] :)

Piochu    7
ani mi się waż dawać jej na złom :) no chyba ze kupca nie znajdziesz - jesli masz możliwośc to zrób foto i wzuć do galerii

Postaram się zrobic kilka fotek

Piochu    7
no fajnie by było zobaczyć taki sprzęt w akcji

Wkleiłem dzisiaj dwa zdjęcia VISTULI w galerii :) (kombajny/inne). Są to zdjęcia sprzed 2-3 lat, postaram się zrobic kilka aktualnych fotek

Krzys123    21

Sąsiad ma Vistulę. 5 lat temu malowana, stoi pod wiatą a wygląda gorzej niż źle. Silnik 6 garowy i chyba to nie perkins. Kosi nią co rok, ale co rok to gorzej z nią jest, to rozrzusznik, sita, pasy trza wymieniać, więcej napraw niż koszenia. Także nie wiem czy w tym roku nią wyjedzie. w tamtym jeszcze szła ale nie wiem.....

Suchy    0

Ja myślałem że w okolicy nie ma już takiego sprzęta, a tu jadę sobie wczoraj ze zbożem a jakiś koleś właśnie wjeżdża Vistulą w pole :)

No w mojej okolicy ostatnia Vistula spaliła się w zeszłym roku razem z 2ha żyta :)

Więcej takich sprzętów nie widziałem.

A Z-020 ma jeden gościu w mojej wsi, ale chyba musia.ło mu się cos zepsuć, bo w tym roku nie wyjechał nią w pole.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam czy polecili byście mi kombajn bizon zagon na ok 20ha
    • Przez macko25
      oto moja przeróbka obrotów prędkości młocarni.prędkość młocarni mam przy następujących obrotach silnika 2200/młocarnia 910
      2350/młocarnia 950
      2500/młocarnia 1100
      przerobiłem dlatego że zawsze przy odrzutniku zawsze mi się łożysko grzało i się psuło ale tylko zawsze z prawej strony i nigdy młocarnia przy zwykłych talerzach i gruby pas nigdy nie trzymała równej prędkości obrotu i zawsze poślizg był albo pas się zerwał albo zawsze się regulowało prędkość to wszystko się ciągło na prawą stronę i po łożysku więc wpadłem na pomysł tzn gościu był na targach rolniczych i takie coś proponował za koła,napinacz i pas 1500zł i tak sobie przerobiłem i od dwóch lat tak jadę i żadnej awarii jeszcze przy tym nie miałem.zrobiłem takie koła,napinacz, i dwa pasy C 1850.
      A jak rzepak to koła zamieniam tzn.od odrzutnika na wał od młocarnia a od młocarni do odrzutnika bez zdejmowania podajnika koło jest przykręcane na 6 śrub i tam tylko trzeba łańcuch i dwa pasy i to wszystko.

aha na rzepak obroty młocarni mam 600

• Przez Kamil97
      Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?
    • Przez Bartek72511
      Witam. Ceny usług idą w góre i planujemy na nasze 12 ha kupic jakiegos bizonka na przyszły rok. Najche tniej bysmy kupili jakiegos za 20 tysiecy i wsadzic w niego z 10 żeby wiedzieć czym się jeździ. Uważacie że to dobry pomysł? Jakiego Bizona najbardziej polecacie w takiej cenie?
    • Przez Tomek7G
      mam pytanie do znawców - czym różni się SW 400 z turbem od silnika 6CT107/R4 znanego nam z Rekorda??