MECHANIZATOR

KZB-3 - Vistula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

czy w waszej okolicy można jeszcze zobaczyć tego typu sprzęt :) - miałem kilka razy wżyciu okazję widzieć takie cudo w akcji - pełen Rispect dla kombajnistów z lat 60-tych i 70-tych - nie dziwie się że Bizon robił taką furrorę w latach 70-tych

 

a temat mnie naszedł po tym jak znalazłem na allegro takie ogłoszenie :(

 

http://www.allegro.pl/item212549511_super_...la_okazja_.html

 

zakładam temat w zakładce "Bizon" chociaż kombajn ten nie zalicza się do tej "rodziny" ale był produkowany w tej samej fabryce więc chyba nie ma tu niejasnosci :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

W sąsiednich wsiach doliczyłem się trzech Vistul. Nie posiadają ich wcale jacyś kolekcjonerzy oldtimerów tylko normalni rolnicy którzy normalnie koszą nimi pola. W zeszłe żniwa miałem okazję widzieć tą maszynę przy koszeniu pszenicy i może Lexion to to nie jest ale radzi sobie całkiem nieżle. Mój kolega posiada także taki sprzęt i kosi nim chyba 12ha. Coś tam opowiadał że silnik to ma od Stara, ale ostatnio jak były wichury to mu się na tą Vistulkę drewniana wiata zawaliła i lakier się trochę uszkodził... :(

Jak będę miał przejeżdżać przez te wsis to specjalnie wezmę aparat i wstawię fotki do galerii


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

mam prośbe - jak bedziesz miał czas i mozliwość to pstryknij kilka fotek - co by w galerii dla potomnych zostało


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

też takie sprzęty widziałem.

jęśli sie dba o sprzęt to przetrzyma ona niejednego bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Również widziałem taki sprzęt. Mój sąsiad przez miedzę taką ma.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mój wuj ma od kilku lat wistule. Jednego roku mu się zapaliła na polu :(:) :) :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Ja kiedyś rozmawiałem z gościem który jeździł takim w PGRze mówi że przy pracy strasznie grzało od silnika :(


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

bo silnik zaraz za kierowcą.o ile sie nie myle taki patent jest też w claas mega;-zerznieli z naszej vistuli

w samych swoich jest wątek o vistuli wtedy to była maszyna hehe a co do tematu to u mnie nie ma zadnej vistuli w promieniu 5 km napewno :(


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

u nas są dwie z czego jedna jest na bank na chodzie a druga to nie wiem.

w sąsiedniej miejscowosci tez gosc ma jedną


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Może się myle ale silnik w Vistuli jest chyba OBOK operatora,a nie za, ale mogę się mylić


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

W Vistuli siedzisz sobie koło chłodnicy. To wytrzymują prawdziwi twardziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

My mieliśmy kiedyś Vistulę ale byłem w tedy za młody żeby cokolwiek zaobserwować i zapamiętać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

w wistuli silnik jest obok operatora z prawej strony - a poza tym to podobno ma to takie czasem zagrania ze się w pale nie mieści :(


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz14    1

wy sie śmiejecie a ja do zeszłego roku kosiłem vistulą.......teraz mam john deere 955.....ale powiem że żal mi się z vistulą będzie rozstać bo ileż to wspomnień z nią związanych.........to bieganie z akumulatorami.....czyszczenie chłodnicy......naprawianie w polu co godzinę......aż się łezka o oku kręci......ale powiem że trochę ją stuningowalismy...taz ma wspomaganie kierownicy.....iiiiiii kabine centralnie nad chederem......jak ktoś chce kupić to prosze o kontakt......bo którś tam hektar jeszcze wymłuci................ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Z mojej wsi ostatnia ponad 5 lat temu na złom poszła, kiedyś to i u nas nawet młóciła.

Pamiętam jeszcze jak młóciła u nas Wistula z workownicą, to było ponad 30 lat temu, taki sprzęt był w SKR

 

we Wistuli były silniki Perkins

 

i jest z workownicą

comb31.jpg

 

comb32.jpg

 

comb34.jpg

 

a tu widać maszynę ze zbiornikiem, widać też silnik

 

4507116e141e5.l.jpg


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Kurde,rzeczywiście trzeba byc twardziel żeby wysiedzieć 10 czy12h przy chłodnicy.... i to jeszcze jak blisko.Aż mnie podziw bierze,że to jeszcze jest na chodzie i w dodatku kosi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ojciec też miał Vistule kilka lat w86 kupił bizona który jest do tej pory

 

Vistula była z workownicą i prasą także jednego dnia było skoszone i słoma zabrana tak ze 3ha było koszone na dzień , silnik gruźlica jak w starze 28

 

We wsi są 3 vistule w tym 2 mają sąsiedzi , 1 jest z perkinsem

 

Jeden sąsiad to wyjeżdza nad wieczorem kosić jak chłodno jest i ukosi przyczepe dziennie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Mój szwagier posiadał Vistulę, użytkował ją przez trzy sezony i w tamtym roku znalazła drugiego gospodarza.

Właśnie też narzekał na tą chłodnicę, a silnik miał starowski.

Teraz widziałem znajomy z sąsiedniej wsi zafundował sobie takiego sprzęta - przesiadł się z kombajnu doczepianego do ciągnika.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Z Z-020 ?-też mieliśmy kiedyś taki wynalazek-nonstop Zetor miał temperaturę na czerwonym polu -a jak się lubił zapychać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

no Vistulka to był sprzęt - sąsiad miał kiedyś taki - o dziwo psóła się żadziej niz nie jeden Bizon

 

 

a co do Z-020 to słyszałem kiedyś jak gościu chciał sobie to cos przerobić na kombajn samojezdny - kupił z jakiejś firmy budowlanej małego Gaza 4x4 (kiedys jezdziły takie z wiertłem i robiłu dziury pod słupy telefoniczne) tak zeby pasował w iejsce ciagnika - na pace zamontował silnik od JUMZ i jakoś tam wszystko sklecił ze pasowało - i niby to nawet mu działało :( ale niestety spalanie było większe niż w bizonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

U nas było kiedyś kilka vistul. Wiem że jeszcze kilka lat temu w mojej wiosce była jedna. Nie wiem czy teraz jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

2 wioski dalej Vistula jeszcze kosi, jak ją wyczaje na polu to fotkę cyknę, mam jej jedną fotke ale prawie nic nie widać bo byłem za daleko, a co do Z020 to sasiad z naprzeciwka miał takiego ale niestety 2 lata temu sprzedał :( ciągał go mtz 80


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a nie dało by się wstawić między operatora a chłodnice jakiejś przegrody??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj