MECHANIZATOR

KZB-3 - Vistula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mareczek78    2

jasne - swego czasu robotę swoją robiła. Spokojnie jeżdząc swoje 8ha kosiłem sobie w 2 dni. Potem trochę u sąsiada, by na paliwo zarobić i eksploatację maszyny. Najgorsze było to, że siedzisz przy chłodnicy i silniku - jak wiatr był z prawej, to szło się ugotować, Druga rzecz to hałas silnika - tłumik jest 1,5m od ciebie - fakt, że wysoko, ale i tak doskwierał. Po 8godz pracy w głowie było jak w młynie - no ale szło wytrzymać.

No i moja nie miała sprzęgła... ... i hamulcy .... ... ale mam równe pola, tak że było ok.

Stare dobre czasy, ale cóż - trzeba iść z duchem czasu.

 

Pozdrawiam wszystkich kombajnistów, szczególnie tych co z vistulką mieli do czynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ja Vistule miałem jeszcze jakieś 4-5 lat temu,w mojej okolicy facet ma dwa takie kombajny,pamiętam jak się kosiło ciągle brakowało wody bo chłodnica miała ciurke,po Vistuli zostały mi części może ktoś chce :)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

U mnie na wsi chodzą 2 Vistule jedna kosi gdzieś ok 2 ha zboża, a 2 kosi rocznie 20 ha(właściciel powiedział ze za żadne skarby jej nie sprzeda tylko będzie trzymał do śmierci....) Z tą chłodnicą przy prawym boku to dobrze ale w zimie ;) Jak gdzieś jakaś będzie młócić niedaleko mnie czpykne fotki :(


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

jak jadę do babci to mogę ją spotkać w poniedziałek zrobię wypad może jeszcze tam stoi i zrobię zdjęcia a później może w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

u mnie we wiosce są dwie wistule jedna jest na chodzie ale w tym roku nie pokosi bo sąsiad kupił sobie Internationala a druga jest z workownicą i normalnie kosi jeszcze

 

Pisz wyraźniej. A swoją drogą to chyba obie sa na chodzie a nie jedna ?? Sam sobie zaprzeczasz... @quercus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

U mnie we wsi są 2 Vistule w 2007 roku jeszcze widziałem je na polu jak razem kosiły ale zaraz po żniwach zastąpił je Dronningborg D-7500.Jedna z tych Vistul należała kiedyś do mojego taty ale sprzedał ją bo kupił Dronningborga D-1650 :rolleyes:


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

gość który kupił kombajn od znajomego miał Vistule ale sprzedał na złom ponieważ nie spuścił wody z chłodnicy i blok rozerwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

U wujka we wsi to doliczyłem się pięciu Vistul (wuja też miał ale w zeszłym roku sprzedał ) :D:D


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek210    0

Ja widziałem w akcji Wistulę bez zbiornika. Jest to trochę archaiczne ale po polu jeżdzi.

Czyściła na kilka sortów od czystego do śmieci. Sypie się ziarno w worki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Vistula bez zbiornika tylko z workownicą to Vistula KZB-3A :D Osobiście na żywca takiej jeszcze nie widziałem :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

W sąsiedniej wsi jeden gość ma 2 Vistule i kosi obydwoma.


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7
Vistula bez zbiornika tylko z workownicą to Vistula KZB-3A ;) Osobiście na żywca takiej jeszcze nie widziałem ;)

Kiedy wreszcie przestaniecie mylić Vistulę KZB-3A z Vistulą na worki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Mój sąsiad miał takiego sprzęta ale sprzedał na złom jak zięć kupił Bizona, zostawił sobie z niej jakiej części z silnika a resztę sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Podaje wam link do artykułu o powojennych kombajnach,a przede wszystkim dużo tam jest o Vistuli.Jest tu opisane na jakim kombajnie oparta była Vistula jakie miała silniki itd.Życzę ciekawej lektury.

http://www.retrotraktor.pl/readarticle.php?article_id=43


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Kiedy wreszcie przestaniecie mylić Vistulę KZB-3A z Vistulą na worki ;);)

 

Dziwne, bo ja mam książkę z maszynami rolniczymi, w której jest zdjęcie Vistuli z workownicą i wyraźny podpis "Vistula KZB-3A" :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

A dlaczego nie? Obie Vistule KZB-3A i KZB-3B mogłyby być albo na worki albo na zbiornk. Różnice między A i B dotyczyły przeniesienia napędu, wahacza od kosy, "ergonomii" w "kabinie" i mocowań wytrząsaczy. Wiem gdzie jedna KZB-3A do dziś pracuje ;) Jak ktoś obieca zrobić sesję zdjęciową to dam dokładne namiary. A tak w ogóle Wesołych Świąt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
(...) Różnice między A i B dotyczyły "ergonomii" w "kabinie" (...)

 

O ile można w ogóle o tym mówić hehe

 

@Piochu mój sąsiad też taką ma tylko, że w lepszym stanie. Mam nadzieję, że w lato uda mi się cyknąć pare fotek tej masziny ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

A co to może być za model Vistuli??? Uwielbiam patrzeć jak nią kosi, chodzi kapitalnie, ziarno czyściutkie, nic w kłosach nie zostaje i silniczek pięknie chodzi.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Vistula-image83150.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Vistula-image83149.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Vistula-image83140.html


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Tu macie zdjęcie KZB-3A i ma zbiornik. Zapomniałem jeszcze, że KZB-3A ma silnik Perkins. Poza tym w tym roku osobiście widziałem dwie KZB-3B z doczyszczaczem i mam nadzieję, że niedługo wtawię zdjęcia. Ze wspomaganiem nie ma jasności. Wiadomo jedynie, że wersje ryżowe miały oraz podobno ostatnie KZB-3B fabrycznie.

 

Mam też instrukcję obsługi i katalog części do Vistulki. Załączam też "skan", na którym jasno widać, że KZB-3B miały workownik.

post-610-1230223994_thumb.jpg

post-610-1230224126_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

KZb-3a i KZB3b mogły się tym różnić, że te pierwsze nie miały sprzęgła jezdnego- zatrzymanie kombajnu odbywało sie poprzez zwolnienie naciągu pasa jezdnego i 3a miały inną przekładnie bezstopniową od jazdy. Wydaje mi się że, ten kombajn który jest na pierwszym obrazku ma silnik Perkinsa P6J seryjnie montowany i w KZB-3A, 3B i 3R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Sprzęgła jezdnego nie miały KZB-3B do prawdopodobnie 67r. KZB-3A jak widać z resztą na zdjęciu miały sprzęgło. Poza tym A nie miały wariatora (przyspieszacza) tylko ośmiobiegową skrzynię biegów od Stara. A z tym bezsprzęgłowym układem w Vistuli to nie zazdroszczę. Trzeba było mieć świetne wyczucie, żeby silnik nie zgasł. W sumie 4 takie widziałem. Na początku myślałem, że to hydrostat ;) . W KZB-3B Perkinsa nie montowali. Znałem takiego jednego cwaniaka co twierdził, że ma KZB-3B na Perkinsie. Specjalnie pojechałem zobaczyć i na miejscu się okazało, że sam go montował jak gruźlika przegrzał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoNes    0

Witam. Przepraszam że odkopuje temat ale może kogoś to zainteresuje.

http://bones0.fotosik.pl/albumy/670261.html oto co znalazłem na złomie, jeśli ktoś by coś chciał z tego kombajnu to mogę załatwić. Vistulka stoi w Białymstoku na ul. Elewatorskiej na złomowisku Mirpol. gg 6548364, mail BoNes0@op.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
    • Przez Kurwer21
      Cześć, pytanie z ciekawości, wie ktoś może czy do produkcji bizonów fabryka przykładała się? Słyszałem kiedyś, że bizony fabrycznie potrafiły wyjeżdżać z fabryki niedomalowane w niektórych miejscach, albo z zaciekami, a kiedyś spotkałem się z bizonem (podobno oryginalny), który miał krzywo ponaklejane naklejki. Co wiecie na ten temat?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj