Marekkkk2

Wyjscia Hydrauliczne

Polecane posty

Marekkkk2    3

Witam. Mam Ursusa 1234 i posiada on dwa wyjscia hydrauliczne. I mam przyczepe Krone Titan 36/6 i yona ma 3 wyjscia hydrauliczne. Skad mam wyprowadzic trzecie wyjscie hydruliczne. Z gory dzieki. Pozdrwiam. Pilne . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wstaw w miejsce jednego szybkozłącza zawór trójdrożny i wyprowadzisz wtedy 2 wyjścia.Chyba najszybszy i najtańszy sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Może wstawiłeś zawór na powrót i dlatego brak efektu :D zrób tak, skoro masz dwa wyjścia a potrzebujesz trzech to jak pisałem wcześniej załóż zawór trójdrożny i pod jego wyjścia podłącz np podbierak i siłownik dwustronnego działania i będzie ok tylko trzeba dodatkowo dzwignią zaworu się bawić. Mam tak w prasie na zamkach hydr i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekkkk2    3

no mam 3 weze jeden jest od posuwu drugi od klapy i walkow a trzeci od podbieracza i od podnoszenia dyszla i wypinania nozy. ale jak podepne dwa od klapy i walkow i od posowu to nie dziala niewiem czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

A te siłowniki są jedno czy dwustronnego działania? Bo jak jednostronnego to powinno działać po podłączeniu tak jak wyżej koledzy napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolego skoro jak piszesz masz jeden wąż od trzech funkcji to zajmij się elektryką w przyczepie a nie hydrauliką. Bo nie ma takiej opcji żeby sterować jednym gniazdem podbieracz dyszel i noże :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Krone tak mają że podbieracz z dyszlem jest na jednym wężu. Cały szkopuł w tym że przykładowo na kopcu trzeba zasilić dwie funkcje na raz posuw i klape z wałkami a na łące sam posuw a tego rozdzielacz w Ursusie nie potrafi. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozdzielacz 3-sekcyjny zasilany np.z górnego gniazda i powrót przez swobodny spływ tak żeby olej krążył przez rozdzielacz. Wtedy każda funkcja będzie miała swoją dzwignie na rozdzielaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DobryxD    1

Chce kupić ursus 912 do pługa do śniegu, mam pytanie widzę ze nie które ursusy mają 4 wyjścia  hydrauliczne i jedną wajchę do hydrauliki . moje pytanie to takie jak podłącze 4 węże od pługa góra, dól, lewo, prawo, to da rade wszytko jedną wajchą  tą od hydrauliki robić wszytko to nie będzie np podnoszenie z obracanie pługa razem ?? ktos mi to wytłumaczy  proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

masz jedną pare wyjść na tą wajche od hydrauliki , jedno gniazdo to wolny spływ oleju , drugie działa z podnośnikiem np jak byś miał pług PHX więc aby mieć dwie pary wyjść musisz dodać dodatkowy rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

szukaj takiego który ma dodatkowy rozdzielacz...  a poznasz po tym że po drugiej stronie siedzenia  będzie wystawać wajcha( to jest od dodatkowego rozdzielacza) lub zrób dodatkowy rozdzielacz , tak jak ja zrobiłem w 1224...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareq1994    1

witam. mam w ciągniku stare wysjcia hydrauliczne nakręcane a ostatio kupiłem kilka nowych maszyn z wejściami EURO no mam trudności z podpięciam maszyn do hydrauliki. wiecie może czy są takie prześciówki z standardowej hydraulkiki na gniazda euro?

 

 

podeślijcie link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa takie przejsciowki w sprzedazy, a jak nie znajdziesz to zrob je samemu:)


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareq1994    1

no pytałem w okolicznych sklepach i pierwsze słyszą o takim czymś. a zmieniać gniazda przed robota to za dużo roboty. wiec moze ktos wie gdzie mozna takie dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dembos    0

witam kup sobie nową starą koncówke i nowe gniazdo euro skrec to razem i problem z głowy:-)
gotowe też masz takie tylko wiecej kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareq1994    1

a wiecie jaki rozmiar ma gniazdo hydrauliczne te w ciagniku?


i co oznacza te duze M np.M36 x 1,5, Z gniazdem szybkozłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Gwint np M36x1,5 oznacza :

M- gwint metryczny

36- średnica śruby a w przypadku nakrętki średnica wewnętrzna nakrętki

1,5- skok gwintu,czyli odległość od jednego wierzchołka gwintu do drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj