Marekkkk2

Wyjscia Hydrauliczne

Polecane posty

mariuszd93    559

Trochę  nie  w  temacie  ale  zapytam ,  w  zachodnich  traktorach  [ może  nie  we  wszystkich]  podłączając  gniazdo  euro  wystarczy  wcisnąć wtyczkę  ,  odłączając  też  wciskasz  i  wyjmujesz  .

A    w  polskich  trzeba tą  zewnętrzną  część  gniazda  cofnąć ,  żeby podłączyć  lub  odłączyć  wtyczkę , pytanie  mozna  kupić  takie  gniazda  jak  w  tych  zachodnich  traktorach?? gdzie? bo  w  okolicznych  sklepach  nie  znalazłem 

 

 

mam  nadzieję  że  napisałem  w  miarę  zrozumiale.......... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Drugą  ręką  nawet  nie  majak  ,  bo  są  takie  gumowe  osłony .

Dzieki  za odpowiedź  , chciałem  załozyć  takie  w e  wszystkich  traktorach  i w przyczepach , trochę  to  drogie  jednak .........  więc  jeszcze  sie  wstrzymam  ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Gwint np M36x1,5 oznacza :

M- gwint metryczny

36- średnica śruby a w przypadku nakrętki średnica wewnętrzna nakrętki

1,5- skok gwintu,czyli odległość od jednego wierzchołka gwintu do drugiego.

36 to nie jest średnica wewnętrzna nakrętki tylko i wyłącznie zewnętrzna gwintu na śrubie. 

Wewnętrzna średnica nakrętki to mniej więcej 36 minus głębokość gwintu razy dwa razy a dokładnie 31,67 mm.

 

Mariusz bo ci podał chyba najdroższe z możliwych. 

http://allegro.pl/szybkozlacze-euro-m22-gniazdo-hydrauliczne-330-360-i4993843235.html

Tu masz tańszy odpowiednik. Tuleja przesuwa się w obie strony odbezpieczając wtyk. Mocujesz szybkozłącze w otworze za tuleję blokując ją z jednej i drugiej strony pierścieniami segera. Rowki są tak nacięte by w miarę możliwości dopasować do różnej grubości materiału w którym będzie osadzone.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareq1994    1

ale mam belarke na te nakręcane, owijarke samozaładowczą i przewracarke a EURO mam w rozrzutniku, włoce i kosiarce no i taniej mi wyjdzie kupic taką przejściówke tylko dobrać jej nie moge


no i dzis miezyłem suwmiarką te gniazdo to razem z gwintem mam 3.6 cm. to musze brać M36?

Edytowano przez dareq1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

 

Mariusz bo ci podał chyba najdroższe z możliwych. 

http://allegro.pl/szybkozlacze-euro-m22-gniazdo-hydrauliczne-330-360-i4993843235.html

Tu masz tańszy odpowiednik. Tuleja przesuwa się w obie strony odbezpieczając wtyk. Mocujesz szybkozłącze w otworze za tuleję blokując ją z jednej i drugiej strony pierścieniami segera. Rowki są tak nacięte by w miarę możliwości dopasować do różnej grubości materiału w którym będzie osadzone.

Te  z linku  to  są normalne  gniazda,  co trzeba  przesunąć  zewnętrzną  tuleję żeby podłączyć  czy odłączyć wtykę , przynajmniej tak mi się wydaje .

MI chodziło o wtyki  tzw zrywalne 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To nie te normalne. To tańszy odpowiednik tych o które tobie chodzi. Kupowałem nie na necie ale w sklepie za 27 zeta tyle że mi zależało tylko na wersji grodziowej czy long. 

A można go montować za tuleję w otworze. Wciskasz wtyk od np. przyczepy jak wtyczkę do gniazdka i wyciągasz ciągnąć tylko za kabel. Wpinasz i wypinasz jedną ręką nie ruszając w ogóle tulei.

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareq1994    1

to jak mam 36mm na gnieździe to musze kupić M36? i te 1.5 Euro to w kazdym nowym sprzecie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To nie te normalne. To tańszy odpowiednik tych o które tobie chodzi. Kupowałem nie na necie ale w sklepie za 27 zeta tyle że mi zależało tylko na wersji grodziowej czy long. 

A można go montować za tuleję w otworze. Wciskasz wtyk od np. przyczepy jak wtyczkę do gniazdka i wyciągasz ciągnąć tylko za kabel. Wpinasz i wypinasz jedną ręką nie ruszając w ogóle tulei.

Mam  dosłownie  identyczne  , w  przyczepie  na  wyjściu do kiprowania  drugiej  i przy krokodylu  od  tura i to  normalne  gniazda .

Dzwoniłem  na  to ogłoszenie  , to gość  nie  wie  o  co chodzi ....... 

 

dareq1994

 

Raczej  w  każdym  nowym  jest  euro , 36 to jakieś  dziwnie  grube, ale  skoro  tak  wychodzi - to pewnie  tak  jest 

Najlepiej    Odkręć  stare gniazdo , pokaż  w  sklepie  i  wytłumacz że chcesz  podłączyć  euro  zamiast  tego ,  bo  zazwyczaj  ważna  jest  nie  tylko  średnica i  skok ,  ale  też  rodzaj  stożka 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No widzisz trzeba szukać. Moje wyglądają idento jak z linku a można je montować za tuleję i działają jak wyżej wspomniane. Przeleć po mądrzejszych sprzedawcach.

Szukaj szybkozłączy hydraulicznych PUSH-PULL.  To właśnie te które ciebie interesują.

https://www.google.pl/search?q=szybkoz%C5%82%C4%85cze+push-pull&espv=2&biw=1680&bih=935&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=SNntVIypDoL_UJLhgOgI&ved=0CCgQsAQ

http://www.madejski.com.pl/pl,oferta,szybkozlacza_hydrauliczne-Szybkozlacza_grzybkowe_z_gwintem_zewnetrznym_Push_Pull_PPV3_AG__typ_Euro__,25,1525.html

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To nie te normalne. To tańszy odpowiednik tych o które tobie chodzi. Kupowałem nie na necie ale w sklepie za 27 zeta tyle że mi zależało tylko na wersji grodziowej czy long. 

A można go montować za tuleję w otworze. Wciskasz wtyk od np. przyczepy jak wtyczkę do gniazdka i wyciągasz ciągnąć tylko za kabel. Wpinasz i wypinasz jedną ręką nie ruszając w ogóle tulei.

Przy  wypinaniu  to da  się  jedną  ręką,  ale    wpiąć  nie  rozumiem  jak  to  można bez  przesunięcia  tulei ,  no  chyba  że  to  jednak inne  niż  moje 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tuleja jest zamocowana sztywno  a wnętrze przesuwa się w dwie strony zwalniając zabezpieczenie. Czyli biorąc samca z przyczepy tylko wciskasz go w samiczkę. Środkowa część się przesuwa i zwalnia zabezpieczenie kulkami. 

Cofając trochę do tyłu cofnie się całość ale samiec nie wyjdzie z samiczki, kulki zabezpieczą przed wysunięciem. Sorrki za te samiczki i samce ale nie chce mi się walić naukowymi frazami :)


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ale mam belarke na te nakręcane, owijarke samozaładowczą i przewracarke a EURO mam w rozrzutniku, włoce i kosiarce no i taniej mi wyjdzie kupic taką przejściówke tylko dobrać jej nie moge

no i dzis miezyłem suwmiarką te gniazdo to razem z gwintem mam 3.6 cm. to musze brać M36?

Jeśli dobrze zrozumiałem to chyba coś takiego: http://www.sklep.mizar.com.pl/redukcja-wtyczka-gniazdo-euro-p-1109.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tuleja jest zamocowana sztywno  a wnętrze przesuwa się w dwie strony zwalniając zabezpieczenie. Czyli biorąc samca z przyczepy tylko wciskasz go w samiczkę. Środkowa część się przesuwa i zwalnia zabezpieczenie kulkami. 

Cofając trochę do tyłu cofnie się całość ale samiec nie wyjdzie z samiczki, kulki zabezpieczą przed wysunięciem. Sorrki za te samiczki i samce ale nie chce mi się walić naukowymi frazami :)

Nazewnictwo  jak  najbardziej  zrozumiałe  ;)

Ale  nie  rozumiem  do końca  jak  to  działa ....   kombinowałem trochę   z  moimi  i  przy  zamocowaniu  za  tuleję ,  wyciągając samca  z  samicy zabezpieczenie  się  zwalnia  ,  ale  wepchnąć  za  cholerę  się  nie  da ....... 

No  i przewód  zasilający  samicę  musi  być  elastyczny 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

jak masz cisnienie w wezu to wyjac sie da, ale za chiny nie wejdzie :)

dotyczy sie to obydwu stron, po prostu przed rozpieciem trzeba albo dac w rozdzielaczu na polozenie swobodne (?) albo zgasic ciagnik poruszac dzwignia hydrauliki zeby cisnienie zniklo i dopiero odpinac/zapinac weza od przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Widocznie to złącze nie jest przystosowane. Mam takie w ciągniku chociaż są już trochę zdezelowane. Jedno wala się gdzieś luzem jak się uda to nagram ci film jak to działa.

W każdym razie tuleja gdy złączke trzymał byś w rękach musi przesuwać się w przód i w tył odblokowując kulki i wracać w środkowe położenie samoczynnie.

 

Kolego Dcnt masz racje. Ale akurat pod ciśnieniem żadnej z tych złączek nie zapniesz a i rozpiąć bieda chyba że tuleje młotkiem zbijesz. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  moim  tuleja  przesuwa  się  tylko  w  tył, teraz  rozumiem  że  masz  inne  .

W traktorze Ford  7740 mam  złącza które  bez problemu się zapinają  pod  ciśnieniem ,  zdarzyło  sie  że  zagrzązłem  z  przyczepą  podniesioną  do kiprowania , musiałem  odczepić  traktor  i  się przestawić ,  odpięło  się  i  zapięło  bez  problemu  jedną  ręką 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta złączka jest już trochę zdezelowana. Z przodu mam dwie grodziowe które działają tak samo włoskiej firmy Stucchi.

Edytowano przez seweryn20
  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Dzięki  za  zadanie  sobie  trudu  

Jak  już  pisałem  w  moich  tuleja  przesuwa  sie  tylko do tyłu , muszę  poszukać  innych ,  bo podłączanie  krokodyla  czasem  wyprowadza  mnie  z  równowagi .....

 

Pozdrawiam  :)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie spotkałem się jeszcze z tym żeby gniazdo było montowane za tuleję, najczęściej jest wkręcone w rozdzielacz (trzyma się na gwincie) lub jest na rurce z tyłu, ciekawe jak wtedy by działało. Bardzo przypomina zwykłe gniazdo z dołożonymi pierścieniami osadczymi i na pewno nie jest takie jak w zachodnich ciągnikach.

 

@mariuszd93 mnie zaskoczyłeś z tym gniazdem że możesz odpiąć i zapiąć pod ciśnieniem :blink:. Normalnie to nie może być ciśnienia bo ciśnienie rygluje złącze żeby wtyczka nie została wypluta przez ciśnienie. Druga sprawa to wtyczka, gdy jest ciśnienie w wężu to grzybek jest nie do wciśnięcia a żeby działało to po wpięciu wtyczki grzybek musi się wdusić, tak że nie wiem co Ty masz za nowinki?

 

Co do krokodyla to pewnie masz ten problem że zawsze jest ciśnienie w którymś wężu bo jak nie domkniesz to górna wisi i wytwarza ciś. a jak domkniesz to znowu na zamykaniu jest a gdy jest ciś. to grzybek nie może się wdusić i nie idzie zapiąć wtyczki jak wcześniej wspomniałem. Ja poradziłem cobie w ten sposób że mogę odciąć zasilanie tura i wtedy manewrując dzojem (bez zasilania olejem) pospuszczam ciśnienia i nie ma problemu z podpinaniem.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli szybkozłącze jest mocowane za "gwint" nie ma możliwości używać go tak jak na filmie. 

W sumie dziwię się że nie widziałeś bo właśnie w rolnictwie spotyka się je najczęściej.

 

http://www.rectus.pl/faster.html

 

Chociaż są i takie mocowane za gwint.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Też potwierdzam słowa @ptaszyny. To jest normalne jak sie mocuje za zewnętrzna tuleje tak będzie działać i jest to żaden bajer, teraz jakie są w sklepie eurozłacza przesuwają się  w obu kierunkach.

 

Co do odpinania przewodu pod ciśnieniem to nie problem a z przypięciem to fakt w DF już na tych "bajeranckich" złączach jest problem bo co wepniesz i to nie jest lekko i potrafi samo wyskoczyć jak dasz dźwigną ciśnienie na złącze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj