Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

Zetor forterra i proxime:)

Polecane posty

Sebastian    0

Mam do cienie "ralf" pytanko czy moglbys umiescic zdjecia swojej forterry??10641 jesli sie nie myle z zewnatrz i z srodka:lol tyczy sie to rowniez do innch uzytkownikow zarowno 10641 jak i innch ciagnikow nowej serii zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to wiec napisz na co nażekasz


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

oczywiscie ze moge :D jak znajde chwile czasu kiedys juz chciałem umiescic ale nie wim dlaczego zostały odzucone :D zadnej gołej panienki tam nie było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

A słowa kluczowe i cała reszta była :P


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

z tego co slyszalem to jak sie jedzie Forterrą szybko po dziurach to strasznie potskakuje (tyle tylko slyszalem i nie wiem czy to prawda)


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@silver95 ale przeciez tak jest w kazdym 4 cylindrowym ciagniku z przednim napedem bez resorowanej osi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

Tego bym nie powiedział bo jadąc ursusem 1014 nie podskakuje się tak mocno moge coś na ten temat powiedzieć bo jeżdże też proximą 8441 i ona podskakuje przy większej prędkości i niezbyt równej drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

@AREK ale o to chodzi tez ze w Forteze sa z tylu duze kola (wysokie) i jest kutki rostaw osi np. w silveze jak jedzdzilem z sasiadem to na pusto jak sadzil na maksa po dziurach to nie podskakiwal mocno a zetor. dopiero jak z roczutnikiem (8t) jezdzilismy to troche skakal


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loleklolek    0

a ja mam pytanie może to nie ten temat ale nie moge otworzyć nowego bo błąd wyskakuje

no ale byłem u gościa i chciałem kupić 4x50 rabe na zab. hidrauliczne waga ok. 1150kg i on mie wyśmiał że zetor forterra 114441 nie da rady a ja znów myśle że powinien dać se rade no a ziemie to mam jakieś 2-3 kl ale są i gorsze a i on powiedział że jak przypne gdo niego 4x50 to nie podniesie i noe obróci i że bedzzie to katowanie ciągnika i powiedział że lepiej kupić 3x50 ale ja myśle że to bedzie za mało i chce kupić zagon kvernelanda

zwracam sie z prośbą do użytkowników zetora i (innych też) i pługa rabe (innych też) zeby dali swoją opinię

a tak na boku czy jest taki przepis o posiadania (koguta) na ciągniku takim jak zetor bo ja nie wiem ale chce tylko jakiegoś dowodu np. paragrafu na te wykroczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

powinien bez problemu uciągnąć u nas koleś ma 10641 i ciąga obrotka 4x40 a dziadek ma Proxime (82KM) to jeździ dwójką biegiem z pługiem 4x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89
@silver95 ale przeciez tak jest w kazdym 4 cylindrowym ciagniku z przednim napedem bez resorowanej osi :wacko:

Ale jaka jest Vmax 1014(25km/h) a proximy(40km/h)

mój 1014 w porownaniu z zetorem 7211 na miękkim przodzie to trzęsienie ziemii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

>loleklolek>

większość pługów obrotowych maja regulowana szerokośc orki, więc skoro twój ciągnik bedzie miał cięzko to poprostu zmniejszasz szerokość roboczą....a jeśli chodzi o ciężar pługa to owszem.... ma duże znaczenie na obracanie pługa.... ale bez przesady! skoro ten pług który chcesz kupić waży 1150 kg to nie jest duzo, a napewo nie martwiłbym sie o podniesienie pługa (forterra 11441 ma ok. 5800kg udżwigu). sadze że 3x50 to bedzie zdecydowanie za mało i napewno nie wykorzystasz mocy traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ja nie dawno kupiłem Proxime 8441 i jestem z niej zadowolony i to bardzo, mam nadzieje ze będzie sie dobrze sprawować


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Forterre 10641 i nie jestem z niej zbyt zadowolony szczerze to myslę nawet nad jej zmianą w przyszłości . Zdjęcia są w moim albumie i galerii jak chcesz ją zobaczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Tak jak juz kiedys pisałem ta skrzynia biegow mnie dobija . Jedyny jej plus to wzmacniacz momentu obrotowego , a reszta jej zestopniowanie i sposób w jaki wchodzą biegi jest po prostu fatalny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj