Skocz do zawartości
paul7

odpalanie na przycisk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
paul7    0

Znajomy elektryk polecił mojemu tacie żeby przerobić tak, aby nie było tzw. przełącznika świec tylko przycisk. Moje pytania są takie:

Czy będą działały świece żarowe??? Gdyż do tego guzika dochodzić mogą tylko dwa kable (do przełącznika świec dochodzą trzy).

Czy ktoś zastosował takie rozwiązanie w "swoim ursusku"?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam założone dwa przyciski, jeden od rozruchu, a drugi od świec.

Wiadomość z agroFakt.pl

janusz20    105

no i jak masz te trzy przewody to jak działa ten przycisk? wciskasz do połowy i grzeją swiece wciskasz dalej kręci rozrusznik cz po prostu wszystko naraz i to by było złe.

zorzyk2    50

Jeśli chcesz uruchomić z podgrzewaniem, to wciskasz częściowo(pali się kontrolka świecy), czekasz i wciskasz dalej, palisz maszynę. Identycznie jak z przekręcanym , żadnej filozofii tu nie ma.

jendrek    118

A ja przerobiłem świece żarowe na odzielny przycisk a rozrusznik normalnie na dźwigni, ma to taką zaletę że latem nie potrzeba używać świec :D

wierzba1272    8

Gdy zakładamy oddzielny przycisk do świec żarowych, trzeba pamiętać żeby miał odpowiednią obciążalność prądową ponieważ świece pobierają duży prąd. Można też zastosować przekaźnik i dowolny przełącznik.

wierzba1272    8

No nie wątpię...ale nie wszyscy o tym wiedzą i potem mogą być problemy, bo ktoś założy byle jaki włącznik, bo na forum nic nie było mówione jaki ma być i się stopi i będzie problem.

corrado    217

Ja mam takie rozwiązanie w swojej jak kolega powyżej. Oddzielny przycisk do odpalania i oddzielny czyli ten standardowy do świec. Rozwiązanie tego na jednym przycisku może jest i dobre bo będzie jeden do wszystkiego, ale z drugiej strony wyczuwać przycisk żeby wciskać go do połowy nie jest raczej komfortowe.

marcus93    0

u mnie w ciapku mam taki problem że jak grzeje śwecie to wszystko ladnie, ale jak dam na rozruch to elektromagnes przy rozruszniku pyka caly czas. Ale rozrusznik kręci, jaka może być tego przyczyna?

corrado    217

Kręci normalnie czy słabiej? Jeśli kręci normalnie to obstawił bym że nie łączy Ci gdzieś przewód od akumulatora do rozrusznika. Upewnij się że połączenie jest dobre nic nigdzie nie zaśniedziało bądź nie jest upalone.

UrsuserM    3

zenekc330 a do świec żarowych masz jaki przycisk? bo od sygnału (5A) jest za słaby od c-360 od rozruchu (25A) dałby rade?

kamil927    169

u mnie przycisk od sygnału służył jakiś rok do odpalania bo przełącznik świec odmówił posłuszeństwa i nie spalił się :D

kamil927    169

wg mnie jeśli masz sam przycisk do odpalania a jeździsz w zimę bądź niskich temperaturach to akurat to wyjście jest niepraktyczne no chyba że dorobisz dodatkowy przycisk/przełącznik do świec a jeśli używasz ciągnika w okresie gdy temperatura nie utrudnia odpalania to może się nadac :D

UrsuserM    3

Już przerobiłem w lato sobie odpalam przyciskiem a zimą będę grzał świece tym oryginalnym.

dadi2498    4

Ja odpalam na przycisk i nie mam żadnych innych przełączników tylko naciskam i odpala ,w zimie tez bez większych problemów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się