Skocz do zawartości
coolman111

Pchełka w rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
coolman111    54

W rzepaku u mnie pojawiła się pchełka (nie wiem dokładnie jaka). ponieważ na liścieniach zauważyłem małe dziurki. Pytanie do forumowiczów- czy pryskacie na takiego szkodnika? Proszę o podanie preparaty i orientacyjnego kosztu na 1ha.

griga    134
LINK coś takiego masz u siebie? Ja już popryskałem koszt ok 240zł na 6,4ha Jeśli chcesz nazwę środka mogę podać jutro

coolman111    54

Tak, objawy identyczne jak u Ciebie, z resztą też wstawiłem foty. Już kupiłem oprysk z rana- dursban z sherpa (38zł/ha). Oby tylko pogoda była na pryskanie, bo jest duży wiatr.

Wiadomość z agroFakt.pl

DeerMan    2

Ja pryskałem Scherpą 0,35 l/ha z siarczanem magnezu 6.5 kg/ha. Co do pchełki to nie jestem dokońca przekonany że tylko pchełka wystąpiła bo od brzegów pola mam puste place i to nie jest na pewno rolnica , może ślimaki ale u mnie jeszcze ich nie było nigdy . Wiecie może jak poznać objawy żerowania ślimaków ?

rudinho11    23

U mnie pojawiła się też rolnica. Wyżarła kawałek pola i nie wiem co teraz zrobić bo na dosiewanie to już za późno. A wiosną chwasty wyrosną w tym miejscu. Macie jakieś propozycje ??:blink:

coolman111    54

Byłem kilka dni temu na uprawie i rzepak ma się dobrze. Pchełki już nie widać, a liście na rzepaku są całe, nie ma najmniejszej dziurki :lol:. DeerMan u mnie rolnic nie widac, a ślimaków też nie zaobserwowałem, chociaż miałem na w jednym miejscu jakby taką dziurę, ale to chyba spowodowane tym, że tam jest glina, bo potem zauważyłem, że rzepak tam jest tylko, że jakby słabszy wschód jest.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się