Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Ile palą Wam zetory 5211?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile palą Wam zetory 5211? Tylko proszę o szczere wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

no he he no ma tez 5211 trudno powiedzieć no ziemie mama ciężkie raczej orałem kiedyś 2 pługiem lub 3 to hymn jakby oszczędzał po gazie to by powinien 5 ha zaorać a bak ma 55 l tyle mama wiadomości co o tym ale tak no na pewno więcej pali niż Perkins ale nieporujnowany Perkinsa i zetora bo silnik Perkinsa zdusi zaraz a zetor ma tyle pary ze nie wiem idzie jak głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Perkinsa szybciej zadusi niż C360 a zetora zadusić to już trzeba mu dać ogromne obciążenie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja akurat mogę coś powiedzieć o tym jaki jest silnik 3cylindry zetora, a jaki 3p, gdyż do nie dawna miałem perkinsa założonego w 355, a teraz mam taki z 5211. Różnice w spalaniu w lekkich robotach nie są duże, ale zetor na pewno nie jest tak wrażliwy na złe paliwo i nie tak łatwo go przygrzać. A co do walorów to: perkins spali od ok 2,5l/h (wq oryginale, bo w 360 3p więcej), a zetor tak od 3l/h. Zetor kręci się do ok2400obr/min, a perkins co najmniej 2700obr/min. Perkins jest lepszy do pustych przelotów - c355 z perkinsem jest dłuższe o 13cm niż z zetorem i jest szybsze, za to zetor ma większą siłę. My w naszym 355 wymieniliśmy perkinsa tylko dlatego, gdyż porządn remont w oparciu o dobre części kosztowałby 5-7tys zł, a nawet może i więcej, a silnik od 5211 kosztował tylko 3tys, a perkinsa udało się sprzedać(miał rozmrożony blok i wywaliło przez pół roku chyba z 7-8 uszczelek spod głowicy. Aha i silnik z tarpana jest ciut inny niż oryginał od 360-3p. Jest to jego słabsza odmiana z u2812 lub mf-a 235.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

@szymon, pewnie że tak ;)

Ja mierzyłem ostatnio dokładnie spalanie przy rozrzucaniu gnoju rozrzutnikiem dwuosiowym i nie było za twardo, nawet miejscami siadał, ciężko miał że musiałem zaczynając sprzęgło zaciągać ale nie zgasł a Perkinsem to szkoda gadać co by było. Zaraz będzie że odezwał się ten kto nie ma ale mam 3p i wiem co potrafi.

Zacząłem o tym spalaniu i nie dokończyłem w tych warunkach wyszło mi 3,6l/mth ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darious    1

No dokladnie perkinsa latwo zadusic. Wiem bo mialem do nie dawna, a mam jeszcze U 3512 to w zniwa wjezdzajac do stodoly 1 H na wolnych obrotach odrazu zdechl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

opowiem wam historię która miała miejsce pewno z 30 lat temu mój ojciec i 2 kolesi pojechało po ziemie wszyscy mieli po jedne przyczepie d43 jechał 330 zetor 5211 i nówka 360 jak się załadowali trzeba było jechać przez ziemniaczysko żeby to wywalić 360 zaraz siadł nowy ! a zetor na zdartych wąskich oponach wjechał z przyczepa bez niczego przejechał wyciągnął 360 i tyle a 330 niepróbowali bo szans nie było i tyle i dobrze mówią perkins szybciej górke widzi niż kierowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Jak się umie jeździć ciągnikiem z silnikiem 3P to górek nie widzi i oczywiście jak jest wszystko sprawne. U mnie jest już drugi ciągnik z silnikiem 3 Perkins i złego słowa nie powiem o tym silniku.

Zetora trudno zadusić bez redukcji biegu (mam 7745), chodź będzie miał bardzo ciężko, ale nie wiem kto normalny tak obciąża sprzęt .... chyba ten, który tęskni za zbyt wolno nadchodzącym remontem.

Spalanie 7745 z bronami 5 polowymi w bronowaniu po głębokiej orce około 4 litrów/mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

opowiem wam historię która miała miejsce pewno z 30 lat temu mój ojciec i 2 kolesi pojechało po ziemie wszyscy mieli po jedne przyczepie d43 jechał 330 zetor 5211 i nówka 360 jak się załadowali trzeba było jechać przez ziemniaczysko żeby to wywalić 360 zaraz siadł nowy ! a zetor na zdartych wąskich oponach wjechał z przyczepa bez niczego przejechał wyciągnął 360 i tyle a 330 niepróbowali bo szans nie było i tyle i dobrze mówią perkins szybciej górke widzi niż kierowca

 

A swistak siedzi i zawija w papierek 30 lat temu to byly lata 80 to zetora 5211 chyba nie produkowali tylko 5011 i opon na pewno nie mial by zdartych bo byl by raczej nowy i nie pisz ze 60 jest taka slaba bo warunki trakcyjne zetor i ursus ma podobne jeden pójdzie lepiej w tych warunkach drugi w tych a i na waskich kołach na pewno sobie nie bedzie lepiej radzil unas ma znjomy zetora 5211 na waskich kolach to go nerwica bierze bo niema zaparcia na nich.A na spalnaie nie narzeka bo on mowi ile spali tyle zrobi :)

przynajmniej siedzi jak człowiek w maire szczelnej kabinie i w miare cichej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

wiesz jak będziesz redukował do 1 terenowej to ci go nie zdusi ale co to za jazda o to chodzi żeby wyszedł bez zmieniania dużo biegów a w Perkinsie wały pękają itp tylko tyle że mało pali więcej nic ale mało pali i przez to mocy niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak już gdzieś mówiłem słabe traktory mało palą. Mocne dużo. Nie ma nic za darmo. Dlatego każdy krzyczy że mf jest oszczędny, a john deere nie. Nie wiem jak wy, ale ja do upraw muła nie chcę, zaś do oprysków czy innych lekkich robót jak grabienie siana może być. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

Łoto bo 330 orosz 2 skib wcem a john deerem 6 skibowcem więcej zje ale roboty więcej ciapek mniej ale roboty też mniej wszystko jakby jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

wiesz jak będziesz redukował do 1 terenowej to ci go nie zdusi ale co to za jazda o to chodzi żeby wyszedł bez zmieniania dużo biegów a w Perkinsie wały pękają itp tylko tyle że mało pali więcej nic ale mało pali i przez to mocy niema

Wiesz dlaczego w Perkinsie zdarza się, że pęka wał korbowy...??

Z Twojej idiotycznej wypowiedzi wynika, że nigdy nie miałeś dłużej do czynienia z ciągnikiem z silnikiem 3P i piszesz bo coś tam słyszałeś.

 

...a z jakiego biegu mam redukować na 1 polową?? - można się domyślać że z 2 polowej hehe (bo biegi redukuje się co jeden) - także wynika że na 2 polowej ma się zadusić hehe...

 

 

Powiem Ci że dobry silnik 3P w 60-tce nie zadusi się na 3 biegu a w U3512 na 2 (szosowe)prędzej się ciągnik zagrzebie a palą mało bo mają pompę rotacyjną. Moc jest wystarczająca do bron 5 polowych, pracy kostkującej, rozrzutnika.

Którego zapiąłbyś do prasy kostki?? Zetora 7745 czy Ursusa 3512??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

wiesz obrobisz 20 ha tym ciągnikiem a ja perkinska jakiego kol-wiek nie-miałem ale robiłem paręnaście silników maja to znajomi i nie pije dużo ale to tez nie robota w sensie będzie tak redukował ze zejdzie tak nisko do terenowych wiem co to jest zetor a co 360 zetor malutkie obory bo tak już się zmęczył ale idzie a 360 trochę górki i cała moc poszła a perkins to samo i co do 2812 3512 to może by i dobre ale za szybka skrzynia za szybko jest ta skrzynia i to swoją różnice robi szybki słaby wolny mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

@zenekbizon czepiam się ale powiedz jak to jest że mając 16 lat zrobiłeś paręnaście silników, no i kto o zdrowych zmysłach oddaje ciągnik do remontu w łapy gimnazjalisty ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz dlaczego w Perkinsie zdarza się, że pęka wał korbowy...??

Zazwyczaj pęka od złego użytkowania silnika(np maltretowania silnika na małych obrotach, czy np czysta głupota w postaci obniżania obrotów biegu jałowego ;)). Niedawno gadałem z facetem ma mf255 ma go od 14 lat i teraz na 5 wale jeździ :D Mimo ze oryginalne kupuje, ale styl jazdy był taki jak podałem wyżej.

I tak do prasy kostki mf255 jest ok ze względu na szybki WOM, ale do belującej to już 7745, i chyba że zdrowie jest dla Ciebie cenne to tez zetor :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spitz    0

a co może nie zdusi spada z obrotów jak głupi

cyt. ,,perkins widzi wcześniej górke niż kierowca''

 

No właśnie @wojoch7340 jak to było, o zetorze czy Perkins "kątra" zetor?

Wiem sam poruszyłem tez ten temat ale przynajmniej nie jestem hipokrytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

agro foto zmienie się w istny dom przechwał , nawet dzieci remontują silniki , zetor 5211 dobra maszynka na główny lepszy od 3p , większy uciąg niewiele ale większy poprzez masę , i wiekszy moment obrotowy przezco trudniej zdusić , ale to ta sama kategoria ciągników one śa porównywalne , zetor wygodniejszy , a w spalaniu delikatnie góruje perkins


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

5211 ma 165 Nm, tyle samo co 3512, z tym, że 3215 osiąga max moment przy 1300 rpm a Zetor 1600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Zazwyczaj pęka od złego użytkowania silnika(np maltretowania silnika na małych obrotach, czy np czysta głupota w postaci obniżania obrotów biegu jałowego ;)). Niedawno gadałem z facetem ma mf255 ma go od 14 lat i teraz na 5 wale jeździ :D Mimo ze oryginalne kupuje, ale styl jazdy był taki jak podałem wyżej.

I tak do prasy kostki mf255 jest ok ze względu na szybki WOM, ale do belującej to już 7745, i chyba że zdrowie jest dla Ciebie cenne to tez zetor :)

 

A czy przy dobrym użytkowaniu pęka wał?? - nie. Tak jak napisał kolega to są główne powody dlaczego pękają wały w 3P - czyli przez głupotę. Ktoś chce zrobić jeszcze bardziej oszczędny silnik to zmniejsza obroty hehe a potem oszczędności zamieniają się w duże wydatki.

 

Nawet nie chciałbym Ursusa 3512 męczyć w jakiejkolwiek prasie zwijającej mając 7745. Ale do kostkującej z224/1 tylko U3512 zapnę. Zdrowie jest dla mnie cenne dlatego ciągnik ma TAKĄ KABINĘ. Poziom hałasu jest porównywalny jak w zetorze. 7745 jest za mało zwrotny do takich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Mój 3p musi chodzić w belarce, ale już w zimę zamiana na 5245.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj