MrValterka

Zakup prasy stałokomorowej.

Polecane posty

MrValterka    4

Witam, tak jak w temacie ;) Z ojcem postanowiłem zakup paru maszyn i w tym prasę do mojej n-ki (140 km). Więc pierwszy i najważniejszy warunek musi być stałokomorowa oraz baloty 1,5m, myślałem coś nad Krone ale nie wiem za dużo o zachodnich prasach. No i taki banał dobrze by było jakby była nie awaryjna ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

moze kolega nam rozjaśni co to jets prasa ZIEMNOkomorowa ??? to jakaś maszyna do ziemniaków ??


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

No widzicie pomyliłem nawet Zmiennokomorową(ziemno komorowa heh mój błąd) a ma być stało komorowa. Dzięki za pomyłkę MECHANIZATOR ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Może podaj więcej kryteriów. Ma być nowa, czy używana, ile chcesz floty na nią przeznaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Nówka, Dokładnie nie wiem ile prasy kosztują ale ze 140k. ale dobrze by było jak by była tańsza ma mieć też noże, szerokie koła, siatka no i żeby dało się szybko jechać ;);)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

a te 140k to cena netto czy brutto bo to duza roznica i dlaczego chcesz stalokomorowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

@slawny no bo byliśmy oglądać prasę zmieno komorową(mówił na nią stało komorową i dlatego mi się pomyliło w temacie ;)) i mówi ze do siana, siano kiszonki będzie lepsza bo przy jego pasy co sezon są wymieniane a jeden 1500 zł to też spory koszt ;) Cena 140 to brutto.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

a mozesz napisac co to za prasa byla, troche to dziwne co piszesz, na forum jest bardzo duzo uzytkownikow pras zmienno komorowych i nawet po kilku latach uzytkowania pisza, że stan pasow niewiele rozni sie od stanu fabrycznego, nawet krone w swoich prasach zastapilo lancuch pasem, z czego mozna jasno wywnioskowac ze pas sprawuje sie lepiej, http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/237420-vicon-rv-1901/ zdjecie i opis mowi samo za siebie a prasa nie ma owijacza siatka co zwieksza zuzywanie maszyny przy owijaniu sznurkiem. jak prasy to tylko pasowki, najlepsza to welger ale niewielu stac, wiec polecam jd nowy vicon czyli galigani wiec i mf i fendt pottinger bo to jedna fabryka kuhn i deutzfahr tez, jd claas, wazne przy zamawianiu aby prasa miala pasy bez spinek czasami trzeba doplacic ale warto bo dzieki temu zywotnosc pasow jest jeszcze dluzsza a najslabszym ogniwem byla wlasnie spinka, minusem pras jd jest wlasnie brak takich pasow i to najbardziej powstrzymalo mnie przed zakupem. w prasach jestem bardzo zorientowany bo sam kupowalem na ten sezon wiec jak masz jeszcze jakies pytania to wal smialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Co to za prasa za 140 tys mi się wydaje droga.

Nie myślałeś o praso owijarce ?

 

Gdy bym stał przed takim wyborem to bym wybrał Classa, Krone lub Leyly Welger, ponieważ są to sprawdzone i solidne firmy które od lat produkują najwyższej jakości prasy.

 

Jesteś nastawiony na stało komorową ?

Na ilu hektarach ma pracować ?


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7441    0

Witam

 

Mam mały problem chcemy kupić prasę lecz nie wiemy z jakiej firmy. Prasa ma pracować w szczególności przy sianokiszonce oraz sianie ale i słomy zdoła zrobić około 1000 jak będzie trzeba. Mam takie pytanie do użytkowników którzy robią sianokiszonkę jaka belarka jest lepsza zmoenno czy stało komorowa kiszonka to u nas priorytet odnośnie prasy. Prasa ma być nowa i musi pochodzić choć z 10-15 lat.

 

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    996

Zdecydowanie zmiennokomorowa-bardzo dobrze zbite bele od samego środka,małe zapotrzebowanie na moc,prosta budowa.Firma zależy od ilości pieniędzy,ale np. JD, NH, Kuhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

poczytaj sobie inne tematy w dziale ostatnio naprawde duzo zostalo napisane o tym co cie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj