szymon3

Jak szybko rosna wam tuczniki?

Polecane posty

zonk28    1

Zależy od gatunku na jaki się trafi, jak są piękne długie i szerokie prosięta to 4 mc -------130-140kg, czasem trzeba chować 5-6 mc aby uzyskać 140kg. NIE MA REGUŁY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Ja obecnie przechodzę w całości na polską rasę PIC od wagi 25 kg rośnie mi 4 miesiące do wagi 120 kg inne rasy przy podobnym wykorzystaniu i zużyciu paszy rosną mi 5 miesięcy lub dłużej co jest nieekonomiczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To sumując PIC rośnie 6 m-cy tu OK., a inne rasy ok 7 m-cy to już jest sporo (szukałbym błędów ).

Mamy kilka loch PIC i takiej różnicy nie zaobserwowałem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sadek mozesz cos wiecej napisac o lochach PIC czy kryjesz je tez PIC jak ze zdrowotnoscia ? przyrostami itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

sadek mozesz cos wiecej napisac o lochach PIC czy kryjesz je tez PIC jak ze zdrowotnością ? przyrostami itp

 

 

Ja powiem tak że zachwalano nam te loszki, nie są kryte PIC, ze zdrowotnością jest tak jak jest profilaktyka to problemów ze zdrowotnością "brak", przyrosty są na dobrym poziomie ale nie jest to tak że loszki pbz + knur mięsny a PIC + knur mięsny i jest jakaś kolosalna różnica.

 

Moim zdaniem duża część zależy od warunków w chlewni, paszy oraz profilaktyki a rasa też ma wpływ ale nie tak że zmieniamy lochy i z 55% mięsności mamy 62%.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi777    3

My odsadzamy od maciory w 4 tygodniu. Efekt końcowy uzyskujemy po około 4-4,5 miesiąca. Niekiedy zdarza się ze potrzeba im 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja nigdy nie sprzedaje mniejsze jak 140 kg. Zakład który kupuje odemnie tuczniki żąda tuczniki o wadze 140-150kg. Gdy go zapytałem raz czemu skupuje tak duże tuczniki to mi powiedział że jak jest tucznik mięsny to dla niego to lepiej że jest większy. Wiem że do tuczników o wadze 140-150 kg dopłaca 20 groszy do kg. U mnie jeśli kupie miot świnek co mają od 20-30 kg to średnio muszę chować do takiej wagi od 4 do 5 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

My odsadzamy od maciory w 4 tygodniu. Efekt końcowy uzyskujemy po około 4-4,5 miesiąca. Niekiedy zdarza się ze potrzeba im 5 miesięcy.

Do ilu kilo rosną w takim czasie?

Jakie stosujesz koncentraty do paszy oraz z jakich zbóż masz paszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

niektozy z was to kity cisna jak diabli a od kiedy PIC to polskie swinie????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a co do tuczników to jakie dajecie im koncentraty??? my zawsze dawaliśmy z Sano, a teraz kupiliśmy z Fermpasz'u, zupełnie inna pasza, ma i zapach, i zakwaszacz już w sobie, jest tańsza niż pasze z Sano no i świnie jedzą ją w większych ilościach niż paszę z Sano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

ja daję koncentrat LNB. I mi rosną od urodzenia do sprzedaży (średnia 110kg) 6 miesięcy. Mam w boksach po 40 sztuk to niektóre mają 140kg a niektóre 95kg. Nie ma reguły. A za mało mam świń w boksach żeby dzielić przy sprzedaży na "pospieszaków" i resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ostatnio wybieraliśmy sztuki do sprzedaży , to 1/3 miała 5 miesięcy i wagę około 100-110kg. Reszta idzie na sprzedaż, za dwa lub trzy tygodnie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

U mnie od urodzenia to 4,5 max 5 m-cy do 120 kg.Odsadzane są w 6 tygodniu,potem 3 miesiące tuczu około

i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

oj DARKOS troche przesadzaszz tymi przyrostami to jest niemozliwe do osiagniecia w 4.5 mies 120 kg???????????????????????????????????????????????????????????????????

moje 29szt z 28 sierpnia urodzone polowa poszla 31 styczen a druga 7 luty i srednia waga to 105,5 kg i mysle ze to dobry wynik i realny wiem co mowie a chowam tego troszke znajomy sprowadza z za granicy warchlaki 28kg to tuczy 3 mies do 110 kg to mi sie wydaje ze przesadzasz sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

U mnie od urodzenia to 4,5 max 5 m-cy do 120 kg.Odsadzane są w 6 tygodniu,potem 3 miesiące tuczu około

i koniec.

 

dobrze, że fantazja nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Czytając poprzednie posty przeczuwałem taką reakcję. A fantazja faktycznie nie boli i warto ją mieć.

Widzi się wtedy więcęj niż czubek własnego nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe???!
Parka świń kupiona 15 listopada 2012 w wadze średnio 22 kg.
W polowie marca 2013 waga maciorki 132 kg a wieprzka 141 kg.
3 tygodnie pozniej maciorka zostala zabita lecz waga nie znana ok 140 kg.
Wieprzek 4 tyg po maciorce wiec 7 tyg po wazeniu.
Waga wieprzka chwile przed zabiciem 183 kg
Prosieta kupione w 16 tyg po urodzeniu.
4 miesiace maciorka ok 140 kg
a 5 miesiecy i 3 tyg wieprzek i 183 kg.
Karmione mieszanka pszenica jeczmien kartofle pszenzyto owies wszystko zesrutowane no i zlewki.
Jako dodatek premiks nie pamietam jaki ale worek premiksu dla prosiakow do 40 kg i worek premiksu dla tucznikow powyzej tej wagi.

Edytowano przez JurekOgorek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Parka świń kupiona 15 listopada 2012 w wadze średnio 22 kg.

 

Prosieta kupione w 6 tyg po urodzeniu.

 

 

Forum schodzi na psy, jeszcze trochę i po odsadzeniu w 4 tyg będą miały 50 kg.

Żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja sprzedałem przed niedzielą 180 dni od urodzenia średnia waga 140 kg  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj