Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PiotrKujPom    0

Witam. Mam zamiar postawić chlewnię na 42 sztuki loch wraz z odchowalnią na około 120 prosiąt, miejscem na knura szukarka, loszki i z zapleczem(magazyn pasz, pomieszczenie sanitarne, kotłownia...)

Dlatego zwracam się do was z prośbą o doradzenie na forum w sprawach takich jak wybór materiałów od fundamentów poprzez wyposażenie po dach.

 

Ja widzę ją tak: odchowalnia-2 pomieszczenia po 60 sztuk prosiąt plastikowe ruszta część posadzki i jakiś system ogrzewania, nie wiem jaki sufit i czy w ogóle

porodówka- 2 pomieszczenia po 6 stanowisk( 7 grup macior po 6szt) i tu nie wiem jaki ustawienie, chyba delta a poza tym to ni więcej szczegółów...nie mam pojęcia

centrum krycia 9m na ok12m- tu chyba bez sufitu, ruszt betonowy

lochy prośne- kojce po 6 szt na głębokiej ściółce na podwyższeniu ruszt i koryta

wentylacja nie wiem jaka tak samo jak i dach ściany zbiornik na gnojowice bo płytę już mam no i jakie koszty

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Tu jest ładny projekt chlewnia.

 

Co do systemu utrzymania to:

porodówka- ruszt plastikowy, pod maciorą żeliwny wymiary 1.8m x 2.4m

odchowalnia- ruszt plastikowy i maty grzewcze, daszki, promienniki

sektor krycia i loch- lochy w kojcach grupowych z kojcem samoblokującym na głębokiej ściółce.

 

Masz już jakieś stado ?


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

Tak obecnie mój ojciec trzyma 12 loch a miejsca ma na 16(ale to za dobrych czasów) ale to ma mało wspólnego z prawdziwą produkcją. Budynki mamy stare, trzymamy na płytkiej ściółce tak, że roboty z obornikiem i ścieleniem jest od z... prosięta tuczymy(cykl zamknięty) też na płytko i jak ktoś kiedyś powiedział 'dniem wyrabiania tężyzny fizycznej jest sobota' Kiedyś sprzedaliśmy tylko prosięta parę razy jak były po 400zł za parkę

lochy w sekcji krycia to zgadzam się że kojce samoblokujące i ruszta, myślę tak że rząd tych kojców szerokości po 65cm-70cm a za nimi pas szerokości ok 160cm chyba nie za mało?

lochy prośne wolelibyśmy na głębokiej gnój się zawsze przyda(to podstawa)

projekt widziałem kiedyś i przerobiłem do wg własnej koncepcji i może wstawię zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Musisz się skonsultować z firmami zajmującymi się wyposażeniem chlewni przyjedzie gość zrobi Ci projekt i doradzi. Najlepiej pojeździć po okolicy i zobaczyć jak prosperują takie chlewnie.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

Firma raczej nie wchodzi w grę, może do wykonania jakichś poszczególnych elementów jak np. dach ale i to nawet można się nauczyć jak się zakłada te płyty bo strasznie drogo biorą a to nic wielkiego. Nie wiem jakie ściany bo od zewnątrz na równi z lochami prośnymi chciałbym jakiś wybieg i wtedy zewnętrzne ocieplenie nie wchodziłoby w grę chyba żeby je jakoś odgrodził jakimś dystansem. Sąsiad ma ściany z silikatu ocieplone od zewnątrz ale trzyma tam tuczniki na płytkiej a jeden znowu w tuczarni na rusztach ma ściany zrobione tak: pustak(chyba połówka) styropian i silikat czy coś takie białe... ściana ok50cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Moim zdaniem firma powinna wejść w grę, gdyż nie będziesz w stanie sam wszystkiego wykonać. Stawialiśmy kilka lat temu chlewnię to część robót wykonaliśmy sami ale część były ekipy ( i to nie dlatego że nie potrafiliśmy tylko z braku czasu), bo to jest tak szybciej budynek zasiedlisz to i szybciej zyski.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Nie chodzi mi o firmę która buduje Ci chlewnie od A-Z tylko o konsultantów. Bez profesjonalnej pomocy nie wybudujesz idealnej chlewni. Na wielu rzeczach nie warto oszczędzać a wiele rzeczy można wykonać we własnym zakresie

 

Wiem, że w ''Trzodzie Chlewnej'' ukazywały się artykuły jak profesjonalnie urządzić chlewnie od podstaw, niestety nie mam do nich dostępu.

Tu taj są ciekawe artykuły Mój odnośnik.

 

Często na stronach produkujących wyposażenia do chlewni są zdjęcia z realizacji.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

W sumie to macie rację że lepiej żeby wykonała firma, ale ile to kosztuje koleś za założenie 1m2 warstwowej chce 30zł(szaleństwo) oczywiście murowanie ścian i kanałów to wezmę firmę bo sami byśmy rady nie dali. Boję się że ci doradcy z tych firm wcisną nam jakiś kit i będę niezadowolony wolę popytać ludzi jak oni mają , z czego są zadowoleni a co odradzają. Osobiście podobają mi się budynki wolf system czy jakoś tak, piękne są...

a link bardzo ciekawy, dzięki.

 

A co myślicie o ścianach z prefabrykowanych elementów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja właśnie stawiam chlewnie na 53 stanowiska dla macior + odchowalnia prosiaków około 160 sztuk.

Jak bedze miał chwile czasu mogę podesłać ci projekt.

Ale generalnie porodówka ruszta plastikowe + żeliwne pod maciorą, odchowalnia prosiaków ruszt plastikowy, sektor krycia kojce indywidualne ruszt betonowy, sektor loch prośnych smobloki + ruszt betonowy, knur też na ruszcie

Dodam ze ekipa stawiała ściany, kanały i całą murarkę generaljnie. W chwili obecnej kłade dach tj konstrukcja stalowa + płyta warstwowa. Zrobisz to sam bez problemu i bez żadnej firmy, wyposażenie całe też bedziemy montować sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Ten wolf system też mi się podoba, ale ciekawy jestem jak to wychodzi w cenie.

Niby może drogie rozwiązanie ale szybka budowa bez dużych nakładów pracy,

a murowanie koszt bloczków, pustaków, zaprawy, tynkowania, ocieplenia, murarzy itp.

 

A w tych prefabrykowanych istnieje(chyba) możliwość rozmontowania konstrukcji co jest bardzo ciekawym rozwiązaniem.

 

Może ktoś zna koszty takich ścian prefabrykowanych ?


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

@lukaczmarek jakbyś mógł podesłać projekt to byłbym bardzo wdzięczny. (a jak jeszcze mógłbyś podać koszty...)

Tylko z tymi warstwowymi jest jeden problem bo one mają takie stopy w których się je montuje to jak taką stopę postawić na ścianach kanałów? Chyba że są jakieś inne sposoby.

może ma ktoś budynek z tych płyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Jeśli chodzi o koszty no cóż tu nie ma ograniczeń. Mi udało się to zrobić za 200 tyś ale zapewniam cię że to naprawdę mało. Nie problemem jest dobić do 500 tyś czy mawet 1 mln za taką chlewnie. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania pisz na gg:7980618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasjonat36    0

Koszt tej chlewni dla 53 zamknął się w 200 tys. To nie zbyt wygórowana cena.

Mógłbyś podesłać kilka zdjęć z chlewni i paszarni.

Pisz na PW.


Happiness is easy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

W moich postach wyżej jest opis dokładniejszy ale do ukończenia jeszcze daaaaaleka droga

A ty na ile sztuk budujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

Co to za kojce(czerwone), sam robiłeś?(ciekawa konstrukcja)

Jaki szeroki masz ten korytarz wzdłuż budynku?

Po co w tym pomieszczeniu z kojcami ta ścianka z cegieł i dodatkowy korytarz(do zadawania paszy-jeśli tak to czemu tylko z jednej strony?)?

Co dałeś na sufit?

Dlaczego konstrukcja stalowa a nie drewniana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Czerwone kojce były kupowane jak i wszystko

korytarz wzdłuż budynku 1,3m

Korytarz za murkiem z cegły generalnie do niczego:)korytarza tego miało nie być bo będzie szedł paszociąg ale jakiś wyszedł błąd i budynek okazał się 70 cm za długi stąd powstał ten korytarz.

na dachu jest płyta warstwowa z pianką.

konstrukcja stalowa myślę ze będzie trwalsza a kosztowała mnie tyle samo lub nawet taniej niż drewniana

 

W tej chwili na ukończeniu jest sektor krycia i loch prośnych, a za jakieś 2 tyg dodam kolejne zdjęcia już myślę prawi całej skończonej chlewni oczywiście jeśli pogoda pozwoli wszystko zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrKujPom    0

Jaki waszym zdaniem szeroki powinien być korytarz przepędowy? Czy locha ma się w nim obrócić czy nie? 120cm wystarczy(chyba ciężko)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj