Damian505

Steyr 6140 Profi

Polecane posty

Damian505    0

Witam. Wczoraj byłem na konkursie orki i o dziwo były tam dwie takie maszyny (Steyr 6140), latały z UG ibis 3+1 i byłem pełen podziwu jak dobrze sobie radziły, w środku tych sprzętów było wszystko elegancko rozmieszczone, powiem szczerze że pierwszy raz widziałem tą markę na własne oczy na żywo. A tu moje pytanie czy te ciągniki są na prawdę dobre czy tylko z wyglądu, jaka jest cena modelu wymienionego powyżej bądź 4110. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

z tego co wiem to steyr to ciągnik z koncernu CNH więc jest to to samo co New holland i case tylko w innym opakowniu


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Cenowo podobnie jak Case, chociaż słyszałem o kilku procentowych różnicach wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Ja się pytałem dilera to mi powiedział że jeśli będe chciał steyra to "nie ma problemu sprowadzimy steyra" dilera case oczywiście bo nh steyra nie prowadzi i cena taka sama jak porównywalnego case .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja powiem tak interesuje mnie Seria 4120 Profi i cena narazie ok 230 tyś brutto ;) jeżeli będzie za 210 to biorę . W lipcu byłem w fabryce w Austrii i po przejażdce byłem zachwycony zwrotnością jak i wykonaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

no jezdziem tm modelem co mówisz @albania846 bardzo dobrze wykonany jest , wszystko dopracowane , a ta cena co podales to do negocjajci ?> bardzo wzrotny jest ten model , w srodku bardzo dobrze wyciszony , nie ma az tyle plastkików itp


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oczywiście że do negocjacji ;) myślę że jak unia da to taki sprawie sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I wiem że na AS będzie model jakiś :D warto jechać i zobaczyć bo mam też pare innych rzeczy na oku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

W konkursie orki to ja startowałem tym Steyr-em i to jest model 6115 Profi :P Nie wiedziałem ze ktoś z AF był na konkursie ;[ Steyr to marka w polsce dostępna na zamówienie przez dilerów case. Cena 4110 Profi Clasic to koło 220000zł brutto, a w wrsji profi około 250000zł brutto ( to wersja z MC). Na agro show był pokazany model który również brał udział w tym konkursie (4110) którym startował nasz diler. Jak macie jakieś pytania dot. Steyr-a to piszcie a postaram się odpowiedzieć.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli możesz powiedz mi czy ma on dobry uciąg , planujemy ok 140 km i nie wiem jak będzie sobie radził z Horschem Pronto Dc , myślę że da radę . Czy miałeś jakieś awarię w nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba masz racje bo w Case -ie to Mx albo jakoś inaczej dokładnie nie pamiętam :) i wiem że teraz naraże się użytkownikom Nh ale gdy byłem w fabryce w Austrii to gość mówił że gdy silnik zapala za pierwszym razem idzie do Casea lub Steyera a gdy za drugim idzie do Nh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie wiadomo ;D my się jednak zdecydujemy na Steyera ;D ale bierzemy pod uwagę jeszcze kilka traktorów :) zobaczymy kto da mniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

No uciąg ma porządny , z resztą przy 140 KM to będziesz miał szersze opony i zawsze możesz wrzucić obciążniki na tylne koła. Ale wątpię żeby to było koniecznie, u mnie to maszyny trzeszczą a ciągnik nie klęka... Sprawność przekładni jest duża, silnik też ma dobrą charakterystykę. Awarii w nim nie miałem żadnych. A oto jak wygląda nazewnictwo z porównywalnymi modelami koncernu (Tutaj bardzo uogólniam, bo każdy z nich nawet na takim poziomie w pewnych miejscach naprawdę znacznie różni) :

Marka: Nazwa pakietu:

 

Steyr: Profi Classic | Profi

Case: Maxxum x-line | Maxxum Multicontroller

New Holland: T6000 Plus | T6000 Elite


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No koła będą trochę węższe bo do oprsykiwacza , ale nie ukrywam że czasem będzie chodził z siewnikiem :) dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Spoko, to pewnie będziesz miał te koła co u mnie tak ?? Czy jednak już typowe międzyrzędówki??


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy byłem w fabryce w Austrii to gość mówił że gdy silnik zapala za pierwszym razem idzie do Casea lub Steyera a gdy za drugim idzie do Nh :/

He też to słyszałem :lol: Ale nie wiem ile w tym prawdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie raczej takie jak u ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Czym się różni 4110 profi od classica . jeden ma common-rail a drugi nie,to wiem.. Jest różnica w spalaniu miedzy nimi?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Ten drugi czyli classic to ma mechaniczny wtrysk czyli pompę rotacyjną. Common rail jest sterowany przez komputer i tam jak jest zapotrzebowanie na większą moc to jest wzrost mocy czyli pewnie komputer zwiększa dawkę paliwa czyli więcej wtedy pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Daro tyle to ja wiem. czym jeszcze się różnia te modele?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawlaki
      Witam , jeśli naciskam pedał gazu do końca to ciągnik gaśnie a jak normalnie tak do większej połowy to jest ok. Co jest przyczyną tego gaśnięcia?
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez młodystaryrolnik
      Witam co byście mi doradzili mam do wyboru z pośród 3 typów. Traktor jako główny w gospodarstwie do 30 ha, bydło mięsne i uprawy na ziemia ciężka teren pogórkowaty, 10ha oddalone o ok 8 km od gospodarstwa.   
      Valtra N104 z podłokietnikiem active praktycznie na maksymalnym wyposażeniu : pojemność 4,4 AGCO moc znamionowa 105 km moc max z doładowaniem 115km przekładnia 30+30  pod obciążeniem wom 540/540E/1000 koło 540/65R38 i 440/65R28 rozstaw osi 2665mm kabina amortyzacja  oś przednia amortyzacja  przedni TUZ valtra pompa 90 l/m 4 pary wyjść z tyłu sterowne mechanicznie  tylny podnośnik max 6,3T zawory miedzyosiowe + 1 wyjście z przodu  strownanie tuza i hydrauliki z joystica fotel pneuatyczny + oświetlnie dodotkowe klima zwykła cena ok 270-280 netto 2. Styer 4115 Profi 
      pojemność 4,4FPT moc znamionowa 116 km moc max z doładowaniem 145km przekładnia powershift 24x24 pod obciążeniem wom 540/540E/1000 koło 600/65R38 i 48065/R28 michelin rozstaw osi 26845mm kabina amortyzacja  oś przednia amortyzacja  przedni TUZ  pompa 150l/m 4 pary wyjść z tyłu sterowne elektrohydrauliczne  tylny podnośnik max 7,8T zawory miedzyosiowe + 1 wyjście z przodu  strownanie tuza i hydrauliki z joystica lusterka el i grzane fotel pneuatyczny podgrzewany + oświetlnie max klima automatyczna cena ok 260-265 netto 3. Class Arion 430
       pojemność 4,4 FPT moc znamionowa 105 km moc maxymalna 110km przekładnia powershift 16x16 pod obciążeniem /DYNA 4 wom 540/540E/1000 koło 440/65R38 i 540/65R28  rozstaw osi 2525mm kabina bez amortyzacja  oś przednia amortyzacja  bez przedni TUZ  pompa 100l/m 3 pary wyjść z tyłu sterowne mechanicznie  tylny podnośnik max 5,7T fotel pneuatyczny  + oświetlnie max klima manualna kolorowy wyświetlacz cena ok 240- 248 netto Wszystkie ciągniki są super  w wyposażeniu bogatym w stosunku do podstawowej wersji, proszę o opinie na temat takich ciągników i co byście mi polecili, ceny już raczej już nie do negocjacji. ( nie wiem czy dilerzy  nie chcą ze mnie za bardzo zedrzeć i już wspominają o szykujących się podwyżkach ) 
       
    • Przez hopper5
      Witam. Problem z rewersem. Podczas manewrowania po podwórku zanikł rewers do przodu. Działa tylko do tyłu, ten przy kierownicy bo jeżeli wrzuce do tyłu przy kierownicy to mogę przerzucić jazde do przodu na multikontrolerze. Ale jeżeli zaniknie też do tyłu to wtedy juz wogle nie ruszę. Bezpieczniki sprawdzone cale. Czy może to być wina dźwigni?
    • Przez BartekTruszkowski
      Witam, mam problem z EPL, błąd 12188, wiem, że chodzi o regulację hamulca elektronicznego EPL, czy ktoś jest mi w stanie podrzucić skany z serwisówki odnośnie regulacji i kalibracji tego modułu. W zasadzie opis jak to zrobić mam, ale niestety brakuje w nim rysunków pomocniczych. Dzięki serdeczne.
       
      Opis po angielsku bez rysunków.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj