michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

Vladi25    3

ja tam lubię mojego władka za to że jest wygodny.Zaletami są małe spalanie, chłodzony powietrzem, dobrze dobrane biegi i inne dobrze przemyślane rozwiązania :D

Edytowano przez Vladi25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

"Wspaniale przemyślane biegi" rozwaliły system w tym temacie :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Do tych biegów można dodać, że ma zatrzaski i choćby miał połamać przesuwki, to bieg nie wyskoczy.

Nie spotkałem drugiego ciągnika z takim rozwiązaniem


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja swoiego władka podziwiam za to że , już 2 lata sieje nim rocznie 38ha ( chodzi mi o sianie t25+ isaria 6000s 2,5m) . mała moc duża wytrzymałość , co do biegów to u mnie wyskakują , ale swoie lata już wysłużył na wiosnę przy siewniku zastompi go case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To był pierwszy ciągnik ( jeszcze w gosp. moich rodziców ) na którym się nauczyłam jeździć :) Bardzo fajny ciągnik do lekkich prac ,szybki ,bo np. ursus 330 to był powolny względem t25 . Z tymi biegami to prawda ,który ursus jeździł tak samo szybko do przodu co do tyłu? :rolleyes: Pamiętam ,jak mój sąsiad, który posiadał też t25 ,pewnego razu na % cofał do tyłu na 6 biegu i za gwałtownie skręcił kierownicą i położył WŁADKA na boku na prostej ,równej drodze . :D

Mój Władzio był z 86 r . i jeździ teraz gdzieś w woj . małopolskim(Gromnik ,Chojnik jakoś tak ) ;) Fajny był ... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mamy władzia z 79 roku ojciec taki kupił bo ursusa nie chcieli dać i chyba dobrze bo ursusiki też dobre ale t-25 z tamtych lat nie do zajechania idziesz rano odpalasz jedziesz jedyna większa awaria i koszt to rozdzielacz, łożyska 1 przedniego koła i pierscienie tłokowe ,uszczelnienie tłoka podnośnika i zmieniony rozrusznik ewentualny remont silnika to groszowe sprawy samemu zrobisz ,mamy teraz też nowego prostego Farmtraca bez elektroniki koledzy na forum pisali np pompa wtryskowa poszła kosz 12 tyś coś ,mi przez dwa lata kilka drobiazgów już też nerwów i parę zł kosztowało znajomy ma John Deere mineło 2 lata po gwarancji wozimy kukuryszę ciągnik zgasł serwis szybko przyjechał tylko poszła kostka sterująca koszt 12 tyś misiał zapłacić jakie to dobre czasy ten znajomy wspominał jak miał kiedyś władka i naszą 80 kę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys79    1

ja mam pytanie może ktoś się orjętuje od którego rocznika t 25 był na jednej wajsze zmiany biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Od 1979, ale to jeszcze była skrzynia ze starym układem biegów


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys79    1

i tu jest problem bo mam zamiar zakupić taki sprzęt a kolo ma na dwie wajchy i mówi że to 82r z daleka mi to zaśmierdziało ;[ dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Mój jest z 85roku i ma jedną wajchę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubi330m    0

zalety t25 to małe spalanie chłodzony powietrzem dwie wajchy biegów wady kłopoty z uruchomieniem silnika w mrozie po 20 paru latach wysiada podnośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie wiem z skąd te problemy z uruchamianiem w mróz.

Po 20 latach ma prawo coś się zużyć i taki problem mają wszystkie ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

michal1993: Mój jest z 2 połowy 1985 roku i ma dwie wajchy ;)

hubi330m: W instrukcji napisano, że do -15*C powinien odpalać...

Tylko trzeba mieć sprawną świecę i układ paliwowy.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Nasz był z 1979 roku kilku jeszcze kupiło u nas wtedy i zapalić zimą nie sposób mimo odprężnika rozrusznik nie miał siły obrócić wału ktoś wpadł na pomysł rozrusznika od 60 zamontować i wszyscy zamontowali i wtedy miał moc i zapalał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Bo ten fabryczny ma tylko 2,2kW. a od C360 ma 2,9 albo3kW zależnie od wersji. A Jubana 2 gen. ma 2,8kW


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,największą zaletą Władzia jest to- że został wyprodukowany i jesteśmy szczęśliwymi właścicielami ich, a wadą to,- że czasami coś trzeba naprawić, jak w każdym innym traktorze bo nic nie jest wieczne, a i od właściciela oraz sposobu eksploatacji jego, też zależy żywotność maszyny :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

zalety to spalanie ,rewers,górny układ zawieszenia kabiny. wady- układ kierowniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od '78 władek latał na 10ha jako główny ciągnik. Miał jednką kapitalkę silnika. Przy ogólnym obchodzeniu się ze sprzętem przez mojego Ojca, to podziwiam, że ten sprzęt jeszcze gania :) Przez dość długi czas gospodarstwem interesowałem się praktycznie wcale (co miałem pomóc, to pomogłem i w swoją stronę), ale od 2 lat coś mnie wzięło, żeby wrócić w te klimaty. Na urodziny kupiłem ojcu mf-255, ale on woli swojego papaja i mf'em to mogę sobie pojeździć ja, przy orce i innych cięższych pracach. 

 

t-25 dla mnie jest super, bo:

- mogę w nim wszystko naprawić (nawet po pijaku)

- skrzynia / silnik - mega twarde

- bardzo mało pali

- jest stosunkowo szybki

- nie wydaje się jakiś specjalnie głośny

- ilość biegów i ich rozłożenie bardzo mi odpowiada (dwie wajchy biegów są okay; w mf brakuje mi przełożeń)

 

wady, z którymi miałem do czynienia:

- luzy w kierownicy

- trochę się trzeba spocić, żeby nie lało się z niego jak z sita

- zapowietrzanie się układu paliwowego

- łączenie między silnikiem a skrzynią sypało się X razy (szlifierka kątowa, inne kliny i spawarka naprawiły ten problem :) )

- oryginalne siedzenie 

 

Do lekkich prac - super, orać to by mi się nim już nie chciało ...

Edytowano przez karolPoPracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

T25 jest szybszy od 360 a na pewno 330 i jak koś jeszcze ma kabinę to elegancko, nic nie wieje, nie kurzy, sucho ale  z tego co pamiętam jak mieliśmy ruska to zawsze były problemy z odpalaniem wystarczył nieduży mróz, trzeba było się wspomagać korbą podłączoną pod wom albo grzać blok silnika a najlepiej jak się zima wjechało do obory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

A ja odkąd zregenerowałem oryginalny rozrusznik i mam dobre aku nie mam problemów z odpalaniem, jedynie trzeba podgrzać kolektory palnikiem i odpala bez problemu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj