michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
C330MM    0

Dzięki że mnie potraktowałeś jak cyberprzestępce, pewnie piotrunio mnie zakapował. Właśnie dlatego że to nie zabawka nie należy go cisnąć do odcinki. Oczywiście w wyorywce na 28 cm nie będę jeździł 1300-1500 bo może tulejke obrócić czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Zalety t-25

-małe spalanie

-w miarę wygodna kabina

wady:

-biegi

-mały rozstaw kół przez co łatwo go obalić

-sprzęgło

-chłodzenie powietrzem

-odpalanie w zimę (mówcie co chcecie ale poniżej 15 stopni to horror)

-wygląd

 

jestem szczęśliwym posiadaczem c 330M i za nic nie oddał bym jej a do ruska też nic nie mam . mój wujek posiada rusanta to w żniwa się nim wielokrotnie jeździło to niekiedy aż się chciało go utopić w rzece ciężko chodzi kierownica biegi są porozrzucane po całej skrzyni jak sie jedzie drogą to niekiedy aż sie zatrzymać trzeba jeszcze jednym minusem jest wysoka kierownica

 

jak sie od wujka przyjeżdżało i była robota trzydziestką to aż sie chciało pracować i biegi bez problemu można znaleźć i jeszcze jeden plus dla c 330 M to szybka skrzynia a utwierdziło mnie to że jak kilka lat temu jeździliśmy po belki siana na dwa ciągniki (łąka 5 km od domu) to c 330m zawsze szła przodem bo szybsza

 

 

wiem że teraz pojawi się jakiś komentarz typu (ty chyba T-25 widziałeś tylko z daleka lub c 330 szybsza od władka bardzo śmieszne ) no ale cóż wiem co zrobiłem pisząc ten post a wady i zalety też wymieniłem więc chyba bardzo nie ma się czego czepić

C330MM jestem z Tobą posiadacze Polskich maszyn się nie dadzą :P

pozdro Tanco96

Edytowano przez Tanco96

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Chciał byś mieć tak zestopniowana skrzynie w ciapku jak rusek ma. Ci moge nagrać film jak mistrz kierownicy perfekcyjnie przerzuca biegi nawet od 1 do 6 . sądząc po nicku jesteś 96 rok no to mój kolega z 97 jak wsiadł pierwszy raz i zatrybił elegancko


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

Wiesz dla Ciebie zmieniać biegi w rusancie to może być czysta przyjemność a dla mnie przykry obowiązek ale wiesz człowiek przyzwyczajony do prostoty i do skrzyni w 30-stce a jak co do czego to do skrzyni w rusancie przyzwyczaić się nie mogę

 

 

pozdro

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

Co jak co! ale w Rusłanie skrzynia jest Wielkim plusem. Nie tylko rewers ale i zestopniowanie jej. w 30 jak i w 60 brakuje biegów. ktoś wcześniej napisał, że wąski i wysoki przez co wywrotny.. chyba tamten kolega nie wie, że rusanta można obniżyć i poszerzyć wedle własnego "widzi mi się".. przez co idealnie nadaje się do uprawy warzyw bo zawsze będzie trafiał w międzyrzędzia..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Dzięki że mnie potraktowałeś jak cyberprzestępce, pewnie piotrunio mnie zakapował. Właśnie dlatego że to nie zabawka nie należy go cisnąć do odcinki. Oczywiście w wyorywce na 28 cm nie będę jeździł 1300-1500 bo może tulejke obrócić czy coś.

 

@miranreal1 tu często zagląda i nie muszę nikogo kapować.To na jakich oborach jeździsz w orce i na jakim biegu?Teraz napiszesz pewnie 2000 nie?

 

A te % na pewno nie dostałeś za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Co jak co! ale w Rusłanie skrzynia jest Wielkim plusem. Nie tylko rewers ale i zestopniowanie jej. w 30 jak i w 60 brakuje biegów. ktoś wcześniej napisał, że wąski i wysoki przez co wywrotny.. chyba tamten kolega nie wie, że rusanta można obniżyć i poszerzyć wedle własnego "widzi mi się".. przez co idealnie nadaje się do uprawy warzyw bo zawsze będzie trafiał w międzyrzędzia..

Zgadzam się z przedmówcą, jeździłem 30 nie jest to wielka rozkosz. Z tyłu dziura wszystko się kurzy i te akumulatory,kto to wymyślił tam je umieścić. Mogę być nie obiektywny bo mam ruska,i na odwrót kto ma 30 zawsze będzie ją chwalił bo co kto ma to najlepsze. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

a ja nie mam ani 30 ani ruska... tylko tyle, że wyjeździłem na jednym i drugim po ok 90 mth.. (u sąsiada ma oba a, że chory na cukrzyce to mu pomagałem obrabiać.) i powiem, że wolałem robić ruskiem.. tylko podstawa! (jak w każdym ciągniku) to dobra konserwacja sprzętu.. ktoś kto nie smaruje przodu to zawsze będzie krzyczał/pisał że to szajs bo ciężko się skręca..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

@miranreal1 tu często zagląda i nie muszę nikogo kapować.To na jakich oborach jeździsz w orce i na jakim biegu?Teraz napiszesz pewnie 2000 nie?

 

A te % na pewno nie dostałeś za darmo.

W podorywce orałem 2 UG na 3 biegu 1600 obr/min, w wyorywce na piachu na 3, na dołku na 2, ok. 1800-1900obr/min.Najwięcej miałem kiedyś 2100 na blacie przy kosiarce jak już miałem noże tępe.

C-360 3P to najekonomiczniejszy ciągnik jakim robiłem. W podorywce spala mi 9,5 l/ha- wydajność 1h/3h. Jaki współczesny ciągnik to potrafi? Robiłem tym ciągnikiem 10 lat i próbowałem go na różnych obrotach i w przedziale 1500-1600 spala najmniej.

Do orki lepiej się nadaje T-25a a nie c-330M bo ma za mało biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Co jak co! ale w Rusłanie skrzynia jest Wielkim plusem. Nie tylko rewers ale i zestopniowanie jej. w 30 jak i w 60 brakuje biegów. ktoś wcześniej napisał, że wąski i wysoki przez co wywrotny.. chyba tamten kolega nie wie, że rusanta można obniżyć i poszerzyć wedle własnego "widzi mi się".. przez co idealnie nadaje się do uprawy warzyw bo zawsze będzie trafiał w międzyrzędzia..

 

I opcjonalnie mogleś brać koła do niego 9,5-32 B)

 

tanco ale co tam jest skomplikowanego Samo wrzucanie jest lepsze niż w 330 bo tam to patrząc na schemat to bardzo dziwnie to wymyślili w praktyce lżej. Ale w rusku masz 4 biegi na polowych i na szosowych więc co tam trudnego i nie suzkasz jak w 30 tego biegu bo masz to już widoczne gdzie on jest przez ,,znacznik" przy dźwigni i tam jak wsiądzie 5 cio latek to od razu wie co i jak


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

czesiu.. wiem, że były wąskie koła... ale po co? skoro i tak oryginalne są węższe niż w 30. więc do międzyrzędzi... elegancja.. :)


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

już może w tym temacie ktoś to napisał ale ten który ma ruska pójdzie za ruskiem a kto ma c 330 to pójdzie za trzydziestką i tyle mam do powiedzenia i przestańmy już off topować


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C330MM    0

Dokładnie, ale ja mam i T-25a i C-330M. Ciężko wybrać lepszy.Każdy z nich ma swoją duszę i jest niepowtarzalny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koledzy się licytują że skrzynia w rusku jest lepsza od 30 i 60 nie zawsze, miałem 60 i nim wybierałem karlikiem ziemniaki jak czyste pole to 4 polową jak łecina i grupy to 3 polową sprzedałem 60 kupiłem większy i teraz wybierać planuje władkiem dorobie drugie wyjście hydrauliczne i spokojnie da radę tylko brak biegów 1ka będzie chyba za szybka pozostanie dwójka spowolniona innej opcji nie ma dobrze że dużo nie sadzę ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

To się zgodze że mu zabraknie tych wolnych biegów. W C-360 za dużo tych wolnych 3 polowa i mniej nie potrzebne mi a między 3 a 4 by dali czy między 2 a 3 też


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ja ruskim sadze pryskam oboruje i wykopuje ziemniaki.A C360 koszę i zgrabiam trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Ja wiem czy mało jeden t25 cały czas przy owijarce ,a drugi przewraca siano ,opryski,wozi bele,wodę krowom .Jaka moc taka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

tommy83 kopiesz ziemniaki kopaczką czy kombajnem jak kopaczką też musisz chyba 2 spowolnioną bo 1 też za szybki ,ja też oprysk ,sadzenie ,nawóz ,przy sianie.zwózka klocków.bronowanie i do tego roku siew tylko ruskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Kopaczką wyrzucam na 2 lub 1 spowolnionej to zależy od gleby , ale ile ich tam sadzę 15 setne tylko sobie dla rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja kiedyś sadziłem ponad 3 ha teraz mam 25 arów to jakoś przez dzień powinienem wybrać 2 spowolnionym inne wyjście mam farmtraciem ale redliny i ziemniaki bym uszkodził 60tka była idealna z biegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

To prawda kiedyś to się sadziło hektary a teraz tylko sobie.U mnie 60tka ma koła rozszerzone i rządki dusi więc zostanie rusek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Wyrzucić to łatwo ale zebrać to już gorzej.A tak przy okazji jak sprawuje się t25 długo go masz :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj