michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BSZ110    163

U nas w wiosce miał gościu Ruska to sprzedal padalstwo i kupił C-330. Popieram @armi95! Tak jak pisze, 90% posiadaczy zmieniłoby ten złom a wzieliby C-330. T-25 nadaje się do sadownictwa czy wozic skrzynki. Nie ma co rownac tych ciągników pod względem masy. Ursus w polu bije władka na głowe. @volvo chłopie jakby zapiol tur z ursusa i masa ładunku co ona dźwignie to ten rusek sie z tym przewroci. Kolejne co to z przyczepami ursus radzi sobie lepiej niz rusek. Komfort? nieporównywalny! (opinia znajomego co sprzedal ruska) Powiedział, ze jak jechał polną drogą tym traktorkiem to mialo go z budy wyrzucic. Podskakuje jak kazdy ruski, białoruski ciągnik. MTZ to samo. Ja nie rozumie jak mozna rownac te 2 modele. Kazdy wie, ze ursus lepszy ale wiadomo... kazdy broni swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

@Vladimir to ty naprawdę c 330 nie jeździłeś. Nie chcę być taki, że zachwalam to co mam lub miałem, ale taka jest prawda. Trzeba śmiało sobie powiedzieć, że c 330 jest o niebo lepsze od rusaka. Wy po prostu nie wierzycie w to co mówicie. Nie wiem jak u was, ale u mnie na wsi wszyscy posiadacze rusków otwarcie mówią, że woleliby c 330 tyle, że nie ma kasy. I taka sytuacja jest pewnie u 90 procent posiadaczy rusaków. Nawet cena mówi sama za siebie. Za C-330 można kupić dwa t 25. I wytłumaczcie mi jaki wy macie komfort w tych ruskach, bo ja śmiało mówię, że na pewno nie jest lepszy niż w c 330(wysoko osadzona kierownica, oddalone wajchy, za wąski i go rzuca na boki, skacze tył podczas kopania się). Trochę obiektywizmu bo żal mi się robi jak słyszę że w ruskach jest taki komfort jak w Zetorze, albo przy -15 pali od strzała bo to nieprawda i nawet planetarny rozrusznik nic tu nie zdziała, bo nie zakręci wałem.

 

Za cenę mojego Ruska kupisz mało używaną c330 z 1992 roku- więc cena porównywalna. I nie mów, że c330 jest cięższa czy coś w tym stylu, bo tak nie jest ;[ Odnośnie zmieniania Rusków na c330 to też wiele takich bajek zmyślonych czytałem :lol: Chłopie- przyjdź wsiądź do mojego Władka, a potem wsiądź do c330 i zobaczysz, o ile lat świetlnych Rusek wyprzedza c330 :D Wajchy są na wyciągnięcie ręki, hydraulika o lepiej zrobiona niż w c330 :rolleyes: i kierownica nie jest wysoko, bo przeczytaj, czemu u poniektórych egzemplarzów jest wysoka- bo Rusek ma o wiele więcej zastosowań niż c330. Za wąski???!!! :huh: Jego można poszerzyć na 178cm- o 7 mniej niż c330 :rolleyes: Rzuca na boki, jak bez powietrza jedziesz :D Tył dlatego skacze, że u niego działa mechanizm różnicowy na przemian: lewe koło/ prawo koło i nawet mając nieczynną blokadę on się wyśkrobie.

Nie siedziałeś w Rusku i za mało z komfortu wiesz...

C330 jest lepsza tylko pod względem dwustopniowego sprzęgła i tyle :rolleyes: Nic więcej nie zrobi, a pod względem komfortu napewno Rusek wygrywa- jaka jest szczelność kabiny w c330??? :lol:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Nie ma d*py, Twój rusek bije na czache nawet 200 konnego Fendta :lol:

 

Widze, ze nie masz obeznania w cenach. Na allegro ruski stoją do 10tys a C-330 do 20tys. Raz tyle niz władimirec.

Kolego w tym problem, że C-330 jest cięższy niz rusek. No przykro mi.

 

Teraz sobie wyobrażam 50km trase władkiem z podskakującym tyłkiem :lol:

 

@vladimir wiesz co? to porownanie jest takie samo jak MTZ 82 z Ursusem czy Zetorem mocy 80/90km. Sam wiem jak jest i porownania nie ma. Ursus / Zetor 100 razy lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego BSZ110 gdybyś przeczytał ze zrozumieniem mojego posta to byś zauważył słowa o dociązeniu tyłu ruska.Ja mam tura i dużo i ciężkie rzeczy nim woże i jakoś sie nie wywraca.Ta fenomenalna trzydziestka bez obciążników też będzie podskakiwać jak żaba.Mój t25 ma założone sprężyny od wsk i jedzie sie nie gorzej niż

c330.Poza tym nie uogólniaj wszystkich rusków pod ciągnik twojego znajomego.Zawsze trafiają sie lepsze i gorsze traktory.

Każdy chciałby mieć Fendta,tylko że nie każdego na niego stać.Kolego poznałem doskonale opolszczyzne i wiem że musisz

mieć racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja upominam o powrót tematu na właściwe tory. To nie temat o porównaniu C-330 i T25! Więc proszę pisać na temat, nie prowokować do kłótni i pisać z uzasadnieniem bo pisanie że T25 to szajs czy złom to żadne uzasadnienie i takie posty będą karane.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Jeśli chodzi o prace związane z prasą kostkującą to wiadomo że tylko i wyłacznie C-330, ponieważ ma dwustopniowe sprzęgło,a jeśli inne prace to T25 .A Ty kolego BSZ110 czytaj dokładnie , kolega Vladimir napisał '' za cene mojego Ruska'' a nie za jakiegoś z allegro władimirca może kupić C-330 z 92r.Druga sprawa to obciązniki,zawsze można dokupić.A po trzecie nie wyskakuj z takim tekstem ze Ursus jest lepszy niż MTZ, już daje przykład,mój sąsiad ma MTZ-ta 82 z 1999 r.i jeszcze w nim nic nie robił ,ma ok 25 h.,a drugi kolega kupił jakies 3 lata tem nowego Ursusa 5714 i po roku czasu przyjeżdzali z serwisu bo pompa podnosnikowa padła, tyle szczescia ze była gwarancia, ma jakieś 35 h. ,ale jescze c-385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Zalety t-25 w porównaniu do c-330

-szczelna kabina (brak skrzypienia,stukania itp.)

-6 biegów wstecznych

-komfort (pełna podłoga a nie dziura koło nóg)

-więcej rzeczy można wziąść do ciągnika i wiadome że się nie zgubi

-wytrzymałość

-pompa hydrauliczna (podnosi do 800 kg porównywalne do c-360)

-bak umieszczony z przodu ciągnika (sprawdza się przy wożeniu beli)

-nie trzeba zalewać wodą szczególnie ważne zimą

-zapali zawsze wystarczy tylko sprawny akumulator i rozrusznik (np. z dziurą w głowicy i rozwalonym wieńcem zapali po około 30 s kręcenia- to taki drastyczny przykład) :rolleyes:

-wygląd -poszerzony i koła 12.4(jak dla mnie bezkonkurencyjny z c-330)

 

Wady:

-sprzęgło jednostopniowe (tutaj c-330 bezkonkurencyjne)

-układ kierowniczy (trzeba przyznać że kolumna za bardzo im nie wyszła ale wszystko można przerobić)

-średnio gdy coś się uszkodzi trzeba rozebrać "pół ciągnika aby się do tego dostać" tutaj w c-330 jest prościej)

-teraz napiszę to co słyszałem: podobno c-330 ma lepsze przełożenie biegów,jest trochę wolniejszy ale mocniejszy?

 

Zgadzam się z Vladimirem i też nigdy bym nie chciał c-330. Uważam, że co polskie to złe, niestety. Zaczynając od polskich samochodów co nawet 10 lat nie potrawią wytrzymać aż do ciągników.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Nie ma d*py, Twój rusek bije na czache nawet 200 konnego Fendta :lol:

 

Widze, ze nie masz obeznania w cenach. Na allegro ruski stoją do 10tys a C-330 do 20tys. Raz tyle niz władimirec.

Kolego w tym problem, że C-330 jest cięższy niz rusek. No przykro mi.

 

Teraz sobie wyobrażam 50km trase władkiem z podskakującym tyłkiem :lol:

 

@vladimir wiesz co? to porownanie jest takie samo jak MTZ 82 z Ursusem czy Zetorem mocy 80/90km. Sam wiem jak jest i porownania nie ma. Ursus / Zetor 100 razy lepszy.

 

Nie wiem, co twoje pierwsze zdanie udowadnia :blink: a może c330 bije Fendy??? :lol: Mój egzemplarz ma silnik po dotarciu- 341mtg i jest naprawdę mało używany. Zerknij na allegro, po ile ludzie sprzedają Ruski takie jak moje, a potem pisz :D Ceny są idento B) Te do 10tyś są wyjeżdżone, wyglądają jakby były w morzu trzymane. Nie wiem, gdzie ci ten tył podskakuje??? :blink: Jakoś ja tego nie odczuwam :D

C330 jest cięższy, bo i ma obciążniki z tyłu. Do Ruska można założyć 8 x 20kg oraz na tył od jakiejś 60-siątki i bije każdą C330 bez problemu. :rolleyes:

 

Moje zdanie jest takie: co c330 zrobi- Rusek też; co c330 pociągnie- Rusek też i tyle :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Tyle, że porównuj ceny ruskuów i c 330 z tych samych lat produkcji. Nigdy nie uwierzę, że za twego ruska z 92 roku kupisz c 330 z tych samych lat. Kolego ile ten twój rusek jest warty 12 tyś. to góra a c 330 z tego roku jakieś 22 tys, więc cen nie porównuj. Taka sytuacja też jest z Mtz- ami. Kupują je Ci którzy albo nie mają zbyt dużych funduszy, albo nie patrzą na wygląd i wygodę. Zamiast MTZ-a szczerze wolałbym kupić starego Zetora mimo, że więcej pali. Ale powracam do tematu.

Plusy T-25 to:

* wzmacniany siłownikiem TUZ

* rewers

* szczelna kabina

* dobra widoczność z tyłu

 

 

Minusy T-25

* wysoki

* wąski

* układ kierowniczy

* zbyt oddalone i zrobione z cienkiej blachy dźwignie

* jednostopniowe sprzęgło

* chłodzony powietrzem ( mimo wielu spekulacji dla mnie to minus)

* mała masa w konsekwencji słaby uciąg

* słabo obciążony

* ciężko palą w mrozy (niech mi nikt nie wmawia, że pali od strzała, bo kolega ma ruska z 86 roku nowe ruskie akumulatory i rozrusznik od c 360 i z odprężnikiem od biedy przy małym mrozie zapali)

 

Minusów jest mniej niż plusów ale to było moje niezamierzone działanie. A i ktoś pisał, że nigdy ruska na oczy nie widziałem i nawet nim nie jeździłem otóż oznajmiam, że ruska widzę codziennie na oczy mało tego nawet nim jeżdżę.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego armi95 co do palenia na mrozie to zapraszam do siebie.Jak sie dba tak sie ma.Lekarstwa na reszte bolączek były w moim

poście,widocznie go nie przeczytałeś,nie potrafiłeś lub nie chciałeś zrozumieć.Może twój kolega jest inny?Jak sie jeździ na gnojówce a olej w silniku zmienia co 5 lat to potem piszą że rusek jest do d..y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie ludzie co mają ruski to też mówili że woleli by c330 a ruska kupili przez to że był tańszy od nowej c330 a jak robili przetarg w RSP lub SKR to używana c330 czy c360 nieraz była droższa od nowej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taka prawda że ludzie wolą c330 a komfort u mnie na wsi 90% rolników nie wie co to jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Uważam że najlepiej by było gdyby o wadach i zaletach t25 wypowiadali sie właściciele tych ciągników.

Bo takie pisanie że ktoś gdzieś przez kogoś od kogoś na imprezie na kacu słyszał że podobno stryjeczny brat ciotecznego dziadka

ma władka i mu sie zepsuł jest troche chore...Każda pliszka swój ogonek chwali...Rusek nie jest super ciągnikiem ale

po drobnych poprawkach i tuningach jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Koledzy armi95 i BSZ110 na waszym miejscu kupiłbym sobie coś takiego -

-

a nie jakieś rozklekotane zetory i ursusy,które tylko dymią,olej palą i gubią go po polach i drogach.

Każdy robi tym na co go stać.Szanowni właściciele władków,nie pozwalajmy szargać opinii o naszych ulubieńcach przez

obcych.Kosy na sztorc i do ataku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Kolejny user ktorego kłuje w oczy minusy swojego ciągnika :lol: Kolego najpierw troche przemysl co pokazujesz ;) Mysle, ze wiesz o co mi chodzi.

 

Ja tu koncze swoja wypowiedz bo jest osobny temat na temat Ruska i Ursusa :)

 

Serdecznie Cie pozdrawiam @volvo B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego BSZ110 dzięki za pozdrowienia i wzajemnie.Ale nie wypowiadaj sie na temat ciągnika którego nie masz.

I przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem moje posty.Ja nie uważam władka za cud techniki.Jest jaki jest i koniec.

Choć i tak wiem że ty swoje wiesz i basta,klapki na oczach.Trzeba mieć otwarty umysł na inny światopogląd

niż własny.Każdy jest człowiekiem i ma prawo do pomyłki,tylko ze trwanie w błędzie jest głupotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ciągnik jest zadbany i dobrze chodzi to każdy jest dobry a jak jest zaniedbany i rozpiepszony to każdy się będzie je*** nawet fendt

tak więc wedle przysłowia "pokaż mi swój ciągnik a powiem ci jakim jesteś gospodarzem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

@Volvo

" Kosy na sztorc i do ataku!!! "

Żal....

 

Jak ktoś powiedział " nie kłóć się z głupim bo Cię zniży na swój poziom i pobije doświadczeniem".

A i moje ciągniki ( Zetor i Ursusy) nie są rozklekotane. Nie wystarczyłoby Ci rusków na wsi aby pokryć cenę moich.

 

 

Nie chce się śmiać i szydzić z posiadaczy T-25 bo sam zaczynałem od c 330.

To by było na tyle.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

armi95 wchodzisz tutaj by sie ponabijać i sobie humor poprawić bo jeździsz żetorkiem?

Ciekawe jakbyś sie czuł gdyby na temat twoich ursusów wypowiadali sie właściciele Fendtów,

Claasów i John Deerów,dla których twoje traktorki to kupa szmelcu...

Współczuje ci,bo z tego co ty wypisujesz to faktycznie masz za***isty poziom,

wszystko wiesz najlepiej.Marnujesz swój talent chłopie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Masz racje Zetor to nie jest cud techniki ale jeździ się nim komfortowo, a właścicielom Fendtów szczerze zazdroszczę szybkiej skrzyni i EHR w Masseyach. Trzeba jeździć tym czym się ma. A co masz na mysli mówiąc że wiem wszystko najlepiej? Zapewniam cie że tak nie jest bo nie jestem Bogiem. Myślę że trzymam poziom na forum nie klnę ("za***isty") i nie mam agresywnych zamiarów wobec innych userów (" Kosy na sztorc i do ataku!!! ") w przeciwieństwie do ciebie. Szkoda zaśmiecać to forum więc nie będę reagował na twoje dalsze posty.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

armi95 niekiedy zetor czy ursus jest lepszy jak fendt czy john deere choćby jak coś nawali jedziesz do najbliższego sklepu z częściami do ciągników kupujesz daną część za nie duże pieniądze zakładasz i jedziesz a z fendtem już gorzej szukaj sklepu z częściami a jak znajdziesz to taką cenę ci zaśpiewają że włosy z głowy ;) nie ma co zazdrościć tylko cieszyć się z tego co się ma B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Przepraszam,może mnie troche poniosło ale ja nie sugerowałem tak jak ty głupoty innego forumowicza.

Staram sie nikogo nie obrażać tak jak ty a hasło do ataku to był żart,trzeba mieć poczucie humoru.

Forum służy do wymiany uwag i spostrzeżeń dotyczących naszych pojazdów,pomocy w naprawach i

udoskonaleniach a nie do obrażania i osobistych wycieczek.Musiałem zareagować na żałosne teksty

fanów zetorów wyśmiewające t25.Z moich spostrzeżeń to dawniej w ZSRR robili lepsze pojazdy niż

u nas-żiguli-fiat125,łada samara-polonez,mińsk-wsk.Zetor to taka troche poprawiona czterdziestka

z dużą kabiną.Szału nie ma...Kosy już schowałem.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

@Volvo

" Kosy na sztorc i do ataku!!! "

Żal....

 

Jak ktoś powiedział " nie kłóć się z głupim bo Cię zniży na swój poziom i pobije doświadczeniem".

A i moje ciągniki ( Zetor i Ursusy) nie są rozklekotane. Nie wystarczyłoby Ci rusków na wsi aby pokryć cenę moich.

 

 

Nie chce się śmiać i szydzić z posiadaczy T-25 bo sam zaczynałem od c 330.

To by było na tyle.

 

No więc ja ise kłocic nei mam zamiaru z kims kto o danym ciagniku nie ma pojecia. Bo lubię sobie polemizować z kimś kto jest w temacie wymiana sensownych poglądów i idzie sie dogadać i wymienić swoja wiedze miedzy sobą nie widzę sensu wypowiadania sie w temacie ludzi którzy widzieli go na foto. Kłócilem sie kiedys z jednym idiotą twierdzil że rusek jest węższy od ciapka i już bo jak patrzy nan iego to tak wygląda a ja powiedziałem sensowna rzecz. Z sąsiadem sadzimy jedna sadzarką on 330 ja T25 i sadzarka ustawiona na sztywno na odciągach pasuje ślad w ślad w oby dwóch ciagnikach. Aleon upraty ze ruski jest węzszy bo o tak ma ursusa i on jest szerszy. Z takimi ludźmi nie można rozmawiać takich trzeba leczyc na umysł..

 

Co do Zetora to chciałem kiedyś kupic ale wyszło tak że za 20 tyś kupi młodego jedynie 5211 wiec odpuścilem sobie.. Ale gdybym miał do wyboru tylko Ursus Zetor bez wahania Zetor

 

A i bym zapomniał do BSZ110

 

A Ciebie jak kłuje fakt że Fortschritt jest lepszy od bizona? A niestety tak jest :) Bo fortschritt miał lepszy sprzet w seryjnej produkcji niz bizon prototypy :lol:

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj