michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PatrykGY    4

Chłopy czymta mnie!Masej nie odzywaj się w temacie o którym nie masz pojęcia ;)

Zalety:

dużo biegów :D

mało pali

świeca żarowa

szczelna i wyciszona kabina

i ogólnie władzio jest super :blink:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

Jeszcze nie kupiłem ale narazie mam 12V 120Ah. Za mało Ah te 165 muszą być.

[/quo

 

te 120ah to mało dla ruska?? :)kurcze jesli tak to co ja mam załozyc do 80??:blink: a nie masz po prostu torche zuzytego aku?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

aa chyba ze ale jadnak to jest duzo B) jak masz dobre 165ah 900a 6V to 60 odpali w -20( rzadkość  :blink: )chociaz lepsze by były gdzyby miały 1100A ale takich juz nie ma :(czechu to ty latem na rozrusziku bedziesz jezdził :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ja mam 195Ah Rzecz jasna 6V razy dwa ale dlatego że jak się robi w lesie to zapala się go z 50 razy na dzień dwie trzy minuty jazdy od kupki do kupki drewna gasimy ładujemy kilkia minut i odnowa... przydał by się system START/STOP jak w BMW ale nie ma tak dobrze więc akumulator musze mieć duży żeby zaraz nie padł bo alternator nie nadąża ładować jak tak krótko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

duuuuzy alternator i naładuje ale to szkodliwe dla aku jest przy ciapku miałem alternator od jakiesgo forda i naładowanie rozładowanego aku do stanu tak by odaplił z aku to były no minutki  :blink:

 

aku miałem 115ah 12V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiem jak się odpala ciągnik zimą pożartować se nie można? :huh: do was nic nie mam ale UrsusCzesio wkurzył mnie jak pod jakimś zdjęciem zobaczyłem jego komentarz gdzie pisał że nienawidzi małych i średnich ursusów to czemu jest UrsusCzesio a nie władekczesio co gdyby nie małe i średnie ursusy to polska gospodarka byłaby daleko w du*** tyle mam do powiedzenia i myślę zakończyć tą kłótnię bo to i tak nic nie zmieni

ps.sorry że obraziłem moimi postami innych użytkowników t25 to było kierowane do UrsusCzesio w odpowiedzi na wymieniony już wcześniej komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Tak czesiu nowe aku i postaw na podwórku i przy -20 nagraj film jak odpalasz władka jak zobaczę to uwierzę tylko nie podłączaj prostownika i nie pryskaj samostartem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A dlaczego miał by nie zapalić. a co do samostartu to ja osobiście tego badziewia nie używam kiedyś sprubowałem to się skończyło na jakiś trzaskach i dziwnych wybuchach, :huh:

a -20 to nie jest jeszcze tak zimno jak w minionom zime było około -30 to wtedy są jaja i problemem nie było kręcenie rożrusznikiem bo mam zmieniony na polski dużo lepszy od orginalnego tylko po prostu paliwo w filtrach zrobiło się jak smar sama parafina i trzeba było je przygrzac palnikiem gazowym aby w ogule była mowa o uruchomieniu silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Na zimę trzeba zalać flaszkę denaturatu razem z paliwem i już nie gęstnieje. Niektórzy chyba nawet wlewają benzyny trochę.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

jak przetrzymujecie ciągniki w pomieszczeniach zamkniętych to nie powinno być minusowej temp. a w tedy pali od szczała .


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

NO niby tak, ale te zapalanie to zależy od wielu czynników typu stan instalacji, długość owych mrozów, stanu rozrusznika i kondycji akumulatorów


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A mnie ciągle kusi zamontować grzałke do miski olejowej zrobił juz ktoś tak a jesli tak to jaka gżałka i dokładnie w który miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

O tej grzałce w silnik to słyszałem różne opinie. Podobno pali wtedy super, ale ciekawe czy olej nie traci swoich właściwości


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

dlaczego ma stracić właściwości ??? przecież jak pracujesz w polu to olej też ma wysokie temp. i jakoś szybko się nie niszczy !!


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Też tak myślałem tylko gdzieś takie opinie przeczytałem i pozwoliłem sobie przytoczyć.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Tak sie składa że ostatnio rozmawiałem z panem który ma taki patent w c360 (CHWALI) takie rozwiązanie , zwłaszcza że ciągnik stoi w stodole


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Podczas pracy olej się rozgrzewa równomiernie tak około do stu stopni na maxa - jest wtedy w ruchu. Grzałka na pewno osiąga temperaturę większą i przy niej olej się smaży, zanim przekaże temperaturę dalej. Grzałka jest pokryta spalonym olejem, który się odrywa od niej i jak przejdzie przez siatkę to zatrzymuje się w filtrze oleju. Nie mam grzałki w misie olejowej więc są to moje domysły. Wolę podłożyć grzejnik pod misę i farelkę na cylindry, ale to dopiero poniżej -15stopni.

Jeśli chodzi o wadę T-25 to mi przeszkadza to, że rozpędzając ciągnik pod obciążeniem nie można zmieniać kolejno biegów jednym ruchem dźwigni, a jeśli chce się przełączyć obydwie to ciągnik się prawie zatrzyma. Ale i tak bardzo lubię pracować "ruskiem" - u mnie tak się go nazywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ja zamontowałem grzałkę w tamtym roku i jest dobrze. Ta firma to Auto-Akces koszt 130zł chyba. tak z około 10 minut powinno wystarczyć olej w misie nagrzewa się do temperatury 40stopni i jest rzadki.Po odpaleniu wskazówka od ciśnienia natychmiast się rusza. W misie jest sitko to sitko się wykręca i w to miejsce wkręcamy grzałkę. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1988    0

ten który mówi że ruski nie pociągnie pługa od 330 to

szczerze mówiąc jakiś mosiek jest a załóż mu opony od 30-stki to ją obskoczy

i szczena ci w ziemie wlezie ja swojego władka za żadne pieniądze bym nie wymienił na jakiegoś tam ciapucha co z połowom rozrzutnika obornika nie da rady pod górkę a mój od 30 lat daje rade z dwiema przyczepami piachu pod te górkę i nie stanie i dam se za to rękę obciąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

a na każdej przyczepie po poł tony, weź bajek nie opowiadaj bo ani władek ani 30 czy nawet 60 z dwiema przyczepami piachu od tak sobie pod górke nie podjadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ale 2 zboża ciągnęłem :) I ziemniaka też. Jak ruszałem to 2 i blokada z pyrkami poszedł byle wyjechac na droge. A wtedy to szedł tylko na górki trzeba było uważać zwłaszcza z górki ;) Zestaw to przyczepy 3,5 tony i 4,5t.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Tata naszym T 25 kiedyś przywiózł 9,5 tony wysłodków buraczanych na dwóch 3,5 tonówkach, po drodze mijał średnie górki


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj