michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dare0x    1

dobra to jedziemy

 

zalety

 

-szybki

-zrywny

-mocny

-skrętny

-mało pali

-dynamiczny wygląd

-wygodne siedzenie

-dużo biegów

-da się go podwyższyć i opuścić na osiach

-tanie części zamienne

-wytrzymały

-stworzony do udoskonaleń

-itp, itd

 

wady

 

-wywrotny

-chłodzony powietrzem

-zbyt wysoko usadowiona kierownica (lecz idzie się przyzwyczaić)

-nie ma wspomagania co jest dużym utrudnieniem

-brak tylnych obciążników

-rączki do podnośnika sa zbyt daleko (jest nie wygodnie)

-bardzo skromne tylne zaczepy

-brak kompresora

-brak sprężarki (beczki)

-traktor stworzony do wielu,wielu poprawek , ulepszeń

 

 

OGÓŁEM

 

jestem szczęśliwym posiadaczem t-25 po wprowadzeniu ulepszeń nigdy go nie oddam


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

a czemu uważasz, że chłodzenie powietrzem to wada? Ja tzn tata ma ruska od 25 lat i chwali te rozwiązanie. Tylnie obciążniki miałem od C-4011 ale teraz są zdjęte, bo po prostu mu są niepotrzebne. Z tego co wiem to tata mówił, że całą pneumatykę można było dokupić. Kierownicę sobie skrócił i jest git.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Z tym chlodzeniem powietrzem to akurat dlam nei zaleta. Wywrotny? To zależy jak będą obciazniki na kołach to nie da sie go wywaloić tak szybko i naprawde kaskaderski ciągnik wtedy bo ani się nie zawiesi bo wysoki i nie wywróci. Brak sprężarki to nie wada tylko wyposażenie opcjonalne!! A sprężarka i kompresor to jedno i to samo tak ogólnie mówiac a zbiornik to jest zbiornik powietrza... Do nowego NH coś koło 90 km też zakładaliśmy spreżarke bo nie miał :) Który zaczep jest skromny? Dolny? No nie powiedziałbym ten hak jest naprawde bardzo wytrzymały no i nie trzeba wysiadać jak się podczepi tylko podnośnikiem sterować wystarczy :) A górnego w oryginale nie ma i to bym powiedział za wade bo całkowity brak górnego zaczepu


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moim zdaniem T25 to szajs jak tym można robić moc mniejsza od c330 biegów od h** i bez przerwy się zakleszcza kierownica na wysokości oczu na tablice rozdzielczą trzeba patrzeć w okularach bo jest z metr od oczu luz na kierownicy jak w kamazie kierownica jak w wistuli z 0.5 metra średnicy biegi przy samej podłodze od schylania się do nich bolą plecy chłodzony powietrzem zimą nie do ruszenia wywrotny wiedziesz jednym kołem na miedzę i leżysz sprzęgło 1 stopniowe prasa kosiarka rotacyjna jak tym siec w ogóle(jeżeli by chociaż dał radę) a z zalet to chyba tylko że jest tani ale jaka cena taki towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

[masej]jak dbasz tak masz,ja mam t-25 z 78r i biegi mi się nie zakleszczają,luzów w kierownicy też oryginalnie nie ma Główna wada to sprzęgło jedno stopniowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kierownica rozmiarami znacząco nie odbiega od tej z ciapka(kształtem owszem, a chcący może ją zmienić nawet na skórzaną), a jej wysokość wynika z faktu jego przystosowania do jazdy tyłem(wyrywaczka lnu), zakłada się przekładnię kątową, siedzenie na maskę i mamy nośnik narzędzi(dziwne, że nikt z posiadaczy nie wykorzystuje go w taki sposób jako wózek widłowy. Luz jest trudnym problemem w jego konstrukcji, a porównanie do kamaza ma się nijak gdyż tam jest inna przyczyna pływania auta po drodze.Biegów ma więcej z tytułu rewersu, nigdy mi się nie zakleszczyły(jedyny ciągnik, w którym to jest nagminne to c-360). Chłodzenie powietrzem dla jednych będzie wadą, dla innych zaletą, zimą porównaj go do ursusa zalanego płynem. Mocy wcale nie ma mniej- 22,5 lub 25kW. Nie posiadam takiego ciągnika, nie mam w planach jego zakupu ani potrzeby jego obecności na podwórzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Moim zdaniem T25 to szajs jak tym można robić moc mniejsza od c330 biegów od h** i bez przerwy się zakleszcza kierownica na wysokości oczu na tablice rozdzielczą trzeba patrzeć w okularach bo jest z metr od oczu luz na kierownicy jak w kamazie kierownica jak w wistuli z 0.5 metra średnicy biegi przy samej podłodze od schylania się do nich bolą plecy chłodzony powietrzem zimą nie do ruszenia wywrotny wiedziesz jednym kołem na miedzę i leżysz sprzęgło 1 stopniowe prasa kosiarka rotacyjna jak tym siec w ogóle(jeżeli by chociaż dał radę) a z zalet to chyba tylko że jest tani ale jaka cena taki towar.

 

Chłopczyku ty tego ciagnika nie widziałeś na zywo napewno bo tkaiep ierdoły wypisujesz. Jak jest słabszy puknij się w pustą mózgownice. Bo kto takie bzdety psize ten może mózg ma ale nie korzysta z niego. Zimą odpala od kopa. A jak masz zalany ciagnik plynem to rózncia zimą? O wiek nie pytam Ciebie bo to po prostu co napsiałeś świadczy o Twojej głupocie i zerowej znajomości. Schylać do wajchy od biegów? buahaha O te polskie myśli techniczne to szrootk Ręczny miedzy nogami buahah kierownicą ukręcic nie idzie ale na plus zero luzu. układ biegów zje%$#^ tutaj chociaż przejżysty jest. 8 biegów/6 takie trudne? Zapraszam na nowoczesny ciagnik


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Masz rację @UrsusCzesio. Może @Masej jeździł takim z obciętą wajchą zmiany biegów albo w życiu nie widział ruska. @Masej jeździłeś kiedyś nim, ile masz lat?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Moim zdaniem T25 to szajs jak tym można robić moc mniejsza od c330 biegów od h** i bez przerwy się zakleszcza kierownica na wysokości oczu na tablice rozdzielczą trzeba patrzeć w okularach bo jest z metr od oczu luz na kierownicy jak w kamazie kierownica jak w wistuli z 0.5 metra średnicy biegi przy samej podłodze od schylania się do nich bolą plecy chłodzony powietrzem zimą nie do ruszenia wywrotny wiedziesz jednym kołem na miedzę i leżysz sprzęgło 1 stopniowe prasa kosiarka rotacyjna jak tym siec w ogóle(jeżeli by chociaż dał radę) a z zalet to chyba tylko że jest tani ale jaka cena taki towar.

Co Ty możesz wiedzieć o tym ciągniku. Napisałeś takie pierdoły :) że aż mi się niechce tego czytać. Wiedziesz kołem na miedze i się wywruci ha ha ha koń by się uśmiał ;):) a te biegi to zaleta a nie wada tylko że jak niewiesz jak one wcodzą to nie pisz głupot. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

-wada to napewno trujpunktowy układ zawieszania maszyn z orginalnymi łańcuchmi na krzyż ale to każdy przerabia.

-ogólna delikatność niaktórych elementów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Od 1992 roku był w moim gospodarstwie ten ciągnik (wersja 'A2) sprzedałem go na początku 2010 przez ten czas nakręcił ponad 2700mth pracując od nowości jako pomocniczy...

 

Do zalet można zaliczyc:

+skrzynia z reweraem

+ekonomiczny (o spalanie chodzi)

+w miare skrętny

+zrywny <_<

+niskie ceny części zamiennych

+możliwośc regulacji wysokości ciągnika

+dobra widocznośc

+udżwig podnośnika

 

Co do wad wshodniej myśli technicznej:

-WYCIEKI!!!!! ;):)

-ramiona TUZ wyginają się :)

-dźwignia od TUZ jest za daleko umiejscowiona

-dźwignia WOM-u jest zrobiona z cienkiej blachy (urywana X razy)

-tylne błotniki bez bocznych wspomorników wyginaja się

-brak wspomagania

-masa (za lekki)

-jakośc zaczepów

-pękający wał w silniku (prawie każdemu w mojej okolicy chyba to 1 raz się zdażyło)

 

Posumowując ciągnik pomocniczy na na małe gospodarstwo... osobiście niekupiłbym go po raz 2!!! Jeśli miałbym kupowac coś o zbliżonej mocy poszukałbym T30A-80 :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Jak u mnie to ciagniczek super.Mało paliwo zerny no i czesci tanie.A co do tego sprzegła to napewno wada ale i z tym mozna sobie poradzic.A jak sie go rozbuja to rotacyjna pieknie kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

UrsusCzesio

 

Jak ten władek jest taki wspaniały to czemu masz jescze ursusa co, bo tym kacapem byś do zimy orał i byś nie zaorał a nigdy nie uwierzę w to że te ciągnik ma więcej mocy od c330 u mnie na wsi kilka ich jest i co pługi kupowali na zamówienie robione bo 2 od c330 nie chciał ciągnąć na VI klasie i to ty się puknij w pusty łeb c330 w porównaniu do t25 to jakby t25 był syrenką a c330 maybachem <_< ja osobiście mam c360 i fortschritta i powiem ci że wolałbym robić zetorem 25 niż władkiem tym to wstyd na pole wyjechać wygląd to ma że klękajcie narody a chodzi jak komarek i co ty człowieku pieprzysz że władek zimą odpala bez problemu jak on jest chłodzony powietrzem zimą z -15 olej w silniku gęsty jak h** blok zimny to chyba zapali jak całą noc będziesz go obok pieca trzymał a do ursusa gorącej wody wlać raz przekręci i chodzi przynajmniej mój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Co ty tam piszesz ,że pękają wały ? tylko z nie prawidłowej eksploatacji tzn,jazda ma wysokim biegu i małych obrotach .

Po udoskonaleniach całkiem znośny ciągnik w swojej klasie .W swoim 81r.obecnie 11tys.mth wykonałem 14 udoskonaleń i słowo daje egzemplarz nie do zajechania ,te późniejsze trochę popsuły im markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A te wiadra z wodą, to trzymasz przy piecu? Jak można porównywać rozruch silnika zimnego i podgrzanego -stosuj równe standardy . Twoja wiara o mocy nie ma nic do rzeczy, tylko weź liczydło i przelicz podane wcześniej kilowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do c360 wchodzi 10 litrów wody do sobie na gazie podgrzeje a władka jak podgrzejesz co chyba że mu grzałkę w miskę olejową wsadzisz a fortschritta zimą nie odpalam bo nie ma takiej potrzeby a jeśli jest to naleje wody podgrzeje go świecą płomieniową i zapala od strzała <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Co ty tam piszesz ,że pękają wały ? tylko z nie prawidłowej eksploatacji tzn,jazda ma wysokim biegu i małych obrotach .

Po udoskonaleniach całkiem znośny ciągnik w swojej klasie .W swoim 81r.obecnie 11tys.mth wykonałem 14 udoskonaleń i słowo daje egzemplarz nie do zajechania ,te późniejsze trochę popsuły im markę.

Po prostu takie przeboje w mojej okolicy mają ich użytkownicy i ja też miałem :)

 

A co do odpalania to lepiej w mrozy mi palił niż Zetory kwestia wymiany rozrusznika na polski i problem znika <_<

Nie rozumiem co wy wszyscy z Tym C-330 porównujecie jakby to jakiś cud techniki był za 1 C-330 można 2 Vladki kupic lub jednego T30A80 z 4x4 ;) a nawet MTZ80 Bądz C-385 i tu nie pojmuje ludzi którzy się tym tak strasznie zachwycają i tyle wywalic w 30konną zabawkę bez jakiego kolwiek komfortu przechodzi moje pojęcie... a poza tym jest jeszcze wiele innych ciągników o podobnej mocy np: Zetor 2511,Deutz 2506, 3006 itp...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peter83    0

Ja tej zimy nie miałem zadnego problemu z odpalaniem mojego Władzia.Jezeli jest dobra bateria to nie ma bólu i musi palić.A za nim Ty nalejesz tej wody i odpalisz ciapka to ja juz połowe powórka mam odśnieżone.hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Co do mocy czy też uciągu miałem takie doświadczenie .Swego czasu woziłem żwir na budowę ja soim 9-cio letnim T-25 i kolega roczną C-330M takie same przyczepy.Ja wyjeżdżałem co prawda na dwóch kołach ale zawsze bez pomocy ,a kolega trzydziestką za diabła nie mógł pokonać górki i pociągał go ładowarką.

I co Wy na to ?

Z odpalaniem w tęgie mrozy ( słabe baterie)radziłem sobie zakładając kółko z osią we wycięty odpowiednio zaczep w śrubie wału ,kółko napędzane silnikiem od bąka .Sposób niezawodny i oszczędzający aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Peter83

po pierwsze ja nie mam żadnego ciapka tylko c360 i fortschritta tylko że lanie wody do ursusa to z 2 minuty roboty i można palić a ten twój władek będzie chełchał z pół godziny a podwórko odśnieżam forszajem jeśli już <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

@MgrLukash Czy ja wiem czy t25 jest taki lekki? waży prawie 2 tony to sporo więcej od ciapka...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Wg instrukcji C330M waży 1675kg bez obciążników i 1901kg ze standardowymi obciążnikami a T25 z kabiną waży 1910kg(Wikipedia)- nie wiem dlaczego myślisz że to sporo więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@MgrLukash Czy ja wiem czy t25 jest taki lekki? waży prawie 2 tony to sporo więcej od ciapka...

 

No niewiem mój był bez kabiny i obciążników <_< a poza tym miał te standardowe oponki ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zawsze myślałem i sąsiad mówił że ciapek waży 1,5 tony


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj