Eliasz

t-25 przedni napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tommot003    0

Z prawej strony pod podłogą jest takie wyjście zaślepione to o to chodzi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to zaslepione takim dekielkiem plastikowym

 

moje gg to 32660409 możecie pisac

"W T-25 Koło pasowe to nie przystawka kątowa jak w Ursusach czy Zetorach. Tutaj jest to przystawka przykręcana do boku korpusu skrzyni biegów. Po prawej stronie tuż przed tylnim kołem. Po zdemontowaniu kaptura ochronnego, zdjęciu zawleczki i dystansu otrzymujemy wieloklin. Jest to wałek pośredni nawrotu. Dzięki temu koło pasowe może kręcić się zarówno w prawo jak i w lewo zależnie od ustawienia kierunku jazdy. Oczywiście nie wbijamy biegu tylko zmieniamy nawrót. Obroty wynoszą 1000 obr/min przy obrotach silnika równych 1800 obr/min.

Aby używać przystawki instrukcja zaleca ustawić ciągnik w położeniu wysokim (zwolnice w pionie) i maksymalnie poszerzyć. Nic nie mówi się tam o demontowaniu jakichkolwiek elementów. Należy więc domniemywać że przystawka znacznie "odsuwa" pas od pojazdu. Sądząc po rysunkach to około 20 cm.

to znalazlem na innym poscie i teraz chodzi mi o to czym mozna z tego wałka zrobic wyjscie do przedniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Na upartego wszystko idzie zrobić ale czy podzespoły to wytrzymają? W t 25 np. wałeczek sprzęgłowy ma 20 mm średnicy, podejrzewam że oryginalny t30 będzie miał o wiele grubszy i mocniejsze sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle że wytrzyma tylko jak z tego wałka wyprowadzic wał ???

 

pewnie bedzie potrzebny jakis ślimak czy cos nie wiem nie znam sie tak bardzo ale przedni naped by sie przydał juz nie muwie do codziennego używania ale w mokrym terenie albo podczas ruszania z dużym ładunkiem na polu więc był bym za zrobieniem przodka w t-25 i od razu oczywiscie wspomaganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ludzie normalne sprzęgło nie wytrzyma . .W traktorach z przednim napędem jest wzmacniana [o 2mm grubsza]tarcza sprzęgłowa i mocniejszy docisk .Jak chcesz przodek to kup sobie traktor z przodem i tyle .

@ mercedese200 @-poza tym widać że jesteś zielony ,a żeby dorobić przedni napęd trzeba się bardzo dobrze znać na mechanice ,ponieważ trzeba dobrać/dorobić odpowiednie przekładnie,wzmocnić sprzęgło [o ile się da ] ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow sam sobie zmień ciągnik ja sie pytam tylko czy sie da a jak sie da to jak tylko potrzebny jakis reduktor żeby mieć wyjscie teraz na przód a nie do koła tylko nie wiem od czego a sprzęgło tej zimy było robione w raz z wałkiem i skrzynią mysle ze na tyle co mi bedzie potrzebny przedni naped do wytrzyma wiec teraz mam jeszcze jedno pytanie jaki mozna tam wsadzic reduktor na ten wałek żebym mial juz wyjscie na wał do przedniego napędu a tak pozatym mam dopiero 15lat wiec jestem zielony.Ale w polu wszystko robie xD ale brak troche mocy xdd

chodzi mi o cos takiego

w czym soc takego znajde albo gdzie kupie

 

dobra temat do zamkniecia bo nikt nie we xD a przekłądnie juz znalazłem i przodek mam od mtza

Edytowano przez milanreal1
Pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Człowieku!!!!!To nie takie proste ....Musisz dobrać przełożenia .Bo ci koła będą ciągnąć nie równo [opony ci się zjadą ,a poza tym jak koła nie równo ciągną to napęd nic nie daje Odpuść sobie ,bo nie masz pojęcia na ten temat,szkoda pieniędzy ....Jak by to było takie proste to byśmy wszyscy mieli 4x4 w ruskach .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie da się puścić napędu z tego bo to niezależni od biegu sie kręci tylko od obrotów silnika zawszei wszędzie 100 obrotów przy 1800 silnika ijak wyobrażasz sobie że to sie będzie zgrywac? Na głowie byś stanał i dobierał przełożenia nie zegra się


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

UrsusCzesio a na którym wałku jest ten wieloklin że sie kręci niezależnie? Bo u mnie tego nie ma i tak na pałę strzeliłem że sie da :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

wow sam sobie zmień ciągnik ja sie pytam tylko czy sie da a jak sie da to jak tylko potrzebny jakis reduktor żeby mieć wyjscie teraz na przód a nie do koła tylko nie wiem od czego a sprzęgło tej zimy było robione w raz z wałkiem i skrzynią mysle ze na tyle co mi bedzie potrzebny przedni naped do wytrzyma wiec teraz mam jeszcze jedno pytanie jaki mozna tam wsadzic reduktor na ten wałek żebym mial juz wyjscie na wał do przedniego napędu a tak pozatym mam dopiero 15lat wiec jestem zielony.Ale w polu wszystko robie xD ale brak troche mocy xdd

chodzi mi o cos takiego

w czym soc takego znajde albo gdzie kupie

 

dobra temat do zamkniecia bo nikt nie we xD a przekłądnie juz znalazłem i przodek mam od mtza

 

 

Jeśli brakuje Ci mocy to przedni napęd nic nie da. On jej nie dodaje, poprawia uciąg.

Jak nie masz mocy to zajmij się silnikiem.

 

 

Nie wchodząc w szczegóły czy da się czy nie z tego wałka zrobić napęd na przód to lepsza była by taka przekładnia

Coś w stylu przekładni kontowej diaksa (szlifierki kontowej) oczywiście z odpowiednim doborem przekładni (wielkości zębatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario1209    0

Witam. Podłącze się do tematu. Do przedniego napędu ten wałek sie nie nadaje, ale do napędu wyciągarki jak najbardziej(po zastosowaniu oczywiście odpowiedniej przekładni. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

UrsusCzesio a na którym wałku jest ten wieloklin że sie kręci niezależnie? Bo u mnie tego nie ma i tak na pałę strzeliłem że sie da :P

 

Z prawej strony ze skrzyni biegów taki cypel zasłoniety plastikowym deklem to jest do napędu maszyn stacjonarnych. I kręci sie niezależnie od biegu czy masz 1 czy 6 zawsze będzie tyle samo obrotów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livetevn    0

A wracając do przedniego napędu najprościej było by dostanie się do rewersu i wyprowadzenie na jakiejś przekładni. Tylko jak to rozwiązać z przodu trzeba jakąś oś tylko od czego??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biesy    0

Ursus Czesio mój Władek jest z 96 i nie ma żadnego wyjścia w skrzyni ale to Leda moze tylko te składane w Rosji to miały? Dołaczam się z prośbą o zdjecia tego wynalazku.

Mój Władek ma wyjście na skrzyni na koło pasowe, nigdy tego nie używałem.

A jakby wykorzystać do napędzania przedniego napędu? Albo do sprężarki czy dodatkowej pompy hydraulicznej?Może ktoś próbował to do czegoś użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ursus Czesio mój Władek jest z 96 i nie ma żadnego wyjścia w skrzyni ale to Leda moze tylko te składane w Rosji to miały? Dołaczam się z prośbą o zdjecia tego wynalazku.

gdzieś na dole powinno być z tyłu pod skrzynią B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladimir    21

Mój Władek ma wyjście na skrzyni na koło pasowe, nigdy tego nie używałem.

A jakby wykorzystać do napędzania przedniego napędu? Albo do sprężarki czy dodatkowej pompy hydraulicznej?Może ktoś próbował to do czegoś użyć?

 

Jak napisano w którymś temacie i również w mojej książce do Ruska tam są stałe obroty, więc napęd przedni odpada- można by jedynie pomyśleć o pompie dodatkowej; widziałem, jak koleś miał do tego podłączoną kosiarkę listwową i przykręconą zaraz przed prawym tylnym kołem :rolleyes: Miał tam tylko dorobioną przekładnię ślimakową :rolleyes:


Ruskie sprzęty mam i radę sobie dam.
Jestem Z KPK Kumurum Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Chodziło mi o to którego wałka w skrzyni jest przedłużeniem, czyżby z rewersu? czy to jakiś dodatkowy wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

gdzieś na dole powinno być z tyłu pod skrzynią B)

 

Nic takiego nie mam, chyba że o wom ci chodziło :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Najprościej to T-30 kupić i po problemie :D

 

Tak dokładnie :P T-34 sobie kup od razu -zapas mocy będzie i lans :lol: :lol:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W opisie jest to wał sprzęgłowy główny, a to w którą stronę będzie się kręcić zależy od położenia dźwigni rewersu. Z katalogu ciężko było wywnioskować, a "Instrukcja Napraw Bieżących" ma to lepiej rozrysowane. Ten wałek można byłoby wykorzystać do napędu dodatkowej pompy hydraulicznej

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

Ja uważam że posiadanie takiego ruska z napędem na cztery koła to zaszczyt ,ale dostanie w polsce takiego to duży problem. A co do żubronia 2048a to no wygląda tak jak by ktoś do za niskiego garażu wiechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Był na allegro do sprzedania na komisie w Łapczycy (koło Krakowa)koszt 14 tyś gdyby ten T-30 był do sprzedania w maju jak ja kupowałem władka pewnie byłby u mnie :D :D :D :D


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nic takiego nie mam, chyba że o wom ci chodziło :lol:

 

No to po prostu niema. Przed formatem kompa miałem wszystkie foty o przednim napędzie mocowania siłownika, przystawki, orbitrolu,


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Ogrodowa
      Witam mam pytanie odnośnie przedniego napedu do zetora 7211, czy moge zalozyc naped od 7245 na oponach 9,5/9-24 bo tyle sa 16,9-28 i moje pytanie czy to zgerywalo by sie  razem ze sobą??
    • Przez harny666
      Witam,
      Mam ciągnik Massey Ferguson 699 i wystąpił mi w nim problem, podczas ruszania do przodu bez włączonego przedniego napędu po przejechaniu ok 0,5 m, blokują mi się przednie koła i nie da rady jechać, po włączeniu przedniego napędu koła się nie blokują ale strasznie charczy przedni napęd
       
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 
    • Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj