Eliasz

t-25 przedni napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kalipso156    2

hmmm.... no tak... a jak myślicie dając większy zbiornik oleju da radę wladek przekręcić pełną przyczepę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

da rade. mój wujas ma dodatkowy zbiornik chyba 6litrów pod siedzeniem i przyczepe 4t wywróci, bo bez tego nie wysuwało się ostatnie tłoczysko. sam myślę nad takim dodatkowym zbiorniczkiem koło 10l bo jak mam coś podniesione na tuzie to mało mi oleju do wywrócenia łyżki w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

mam zbiornik paliwa od jakiegoś pojazdu na gąsiennicach ma jakieś 25l tylko jak połączyć go ze starym zbiornikiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja mam zbiornik zrobiony z karnista 5L podłączony pod spust oleju z zbiornika głównego i przyczepę wywraca mi do końca.Pomysł @Tomy.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

wujas też ma tak podłączony zbiornik. u siebie chcę wstawić zbiornik np z butli od powietrza pomiędzy główny zbiornik a pompę oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

chcę dać mały zbiornik ok 10l tak że będzie do niego napływał olej z "głównego" zbornika a drugi otwór z dna dodatkowego zbiornika do pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

te vtz to chyba cos podobnego jak Pronar Żubrń podobna moc ok 50 km silnik 3 cylindrowy

co do opini na jego temat to musieli by wypowiedziec sie uzytkownicy jezeli wogole ktos takiego posiada

bo niestety ten maly pronar nie ma zbyt przychylnych opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo123    2

Słuchajcie panowie, wtrącę się do tematu. Jest możliwość założenia przedniego napedu do poczciwego władka. Przede wszystkim da się zrobić z tego zaślepionego wyjścia ze skrzyni biegów, ale tego 2. Trzeba dorobić i przedłużyć wyjście tego wałka i do tego przekładnię. Sam zabrałem się za pomysł napędu. Z racji tego że kupiłem ciągnik większy Same Sturno 80 to chwilowo muszę się wstrzymać z realizacją projektu. Most przedni będzie pochodził z susuki samurai 1,3 albo 1.0. Tryby do przekładni mam już gotowe zrobione tylko muszę stworzyć obudowę. Władek ma zamontowane wspomaganie tak że nie będzie problemu z eksploatacją. Podrzucę gotowy przepis na napęd jak ogarnę wszystko do konca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nieda sie wyprowadzić napedu z tych dekielków bo reduktor jest na tylnym moście i przy tych samych obrotach tego wałka występuj dwie możliwości obrotów mechanizmu różnicowego , przez co tylko połowa biegów by sie zgrywała obrotami na kołach tylnych i przednich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

No to ktoś kombinuje z napędem jak ja, ale ja to myślałem kupić druga skrzynie na rozwalenie i sobie wyciąć dziurę pod spodem, zrobić jakąś obudowę i KOŁA ZĘBATE (tryby, to nazwa niefachowa) wyliczone zamontować, do tego sprzęgło kłowe, most może Uaz. Przystawka nie powinna iść po ziemi, bo i tak najniższy punkt to zaczep.

 

[skopiowałem treść mojego postu z innego tematu]


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

Porównując katalogowo T25A i T30 i zerkając na powyzszy filmik mozna stwierdzic że przedni napęd jest wyprowadzony od spodu z tej dużej zebatki mechanizmu różnicowego. Jak będe miec chwile to postaram się wrzucic fotki tych zdjeć katalogowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Chyba że gdyby ktoś chciał się pobawić i wyprowadzić napęd z tego drugiego wałka? Tylko wtedy trzeba by było dostosować albo do terenowych albo do szosowych... i to komplikuje całą sprawę ;)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

Myślę że lepiej jednak bedzie nie kombinować i zrobic tak jak to jest w orginale. Postaram sie jutro wrzucic zdjecia części katalogowych z T30. Zobacze też w swoim T25 jak wyglada to miejsce gdzie wychodzi ten napęd.

Edytowano przez wewer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jaka zębatka jaka strzałka? :rolleyes:

 

Edit:

Kolega zmienił swój post i teraz mój jest oderwany od rzeczywistości. :huh:

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek24240
      Witam, mam problem z nowym nabytkiem Deutz-Fahr Agrotron 200, 1998 rok, dziś podczas prac polowych zaczął się zakopywać i odziwo wszystkie koła kręciły a napęd nie był załączony , nie można wcale rozłączyć napędu i ciągnik przy wyższych biegach szarpie obstawiam że wina tkwi w elektrozaworze tylko nie wiem który to. Mam nadzieję że coś mi doradzicie jak można naprawić te usterkę aby ten napęd się rozłączał , dodam że dioda na pulpicie od przedniego napędu reaguje na przycisk ale poza tym nic się nie dzieje
    • Przez Ogrodowa
      Witam mam pytanie odnośnie przedniego napedu do zetora 7211, czy moge zalozyc naped od 7245 na oponach 9,5/9-24 bo tyle sa 16,9-28 i moje pytanie czy to zgerywalo by sie  razem ze sobą??
    • Przez harny666
      Witam,
      Mam ciągnik Massey Ferguson 699 i wystąpił mi w nim problem, podczas ruszania do przodu bez włączonego przedniego napędu po przejechaniu ok 0,5 m, blokują mi się przednie koła i nie da rady jechać, po włączeniu przedniego napędu koła się nie blokują ale strasznie charczy przedni napęd
       
    • Przez Ferdihubi
      Witam, jestem świeżakiem na af.pl szukałem i znalazłem odnośnie napędu ze nie można wyłączyć a mój problem z fergusonem 3060 autotronic 1987r mam taki ze podczas włączania przedniego napędu nie włącza się kontrolka na desce( bywało czasem tak ze podczas jazdy włączała się)  , elektrozawor sprawny(załącza napęd), zarowka w kontrolce tez sprawna , brakuje mi pomysłów gdzie szukać , poratuje ktoś pomysłem ? 
    • Przez AdamKryski
      Witam. W przeciągu 6lat w przednim napędzie  wymieliło mi  3 razy łożyska igielkowe, uszczelniacze obudowę tryb zebaty atakujący, wałek i wszystkie inne.... 3ci raz i tylko prawa strona!!!! Ręce mi już opadają.... 
      Opony przód  9,5-24 diagonalne
                     Tyl 14,9-28 radialne.
      Czy nie powinne  być z tylu 16,9-28 ??? Różnie piszą raz że 14.9 A raz że  16stki....
      Pomocy!!!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj