pavlotal

Temperatura silnika w Zetorach 5211-7745 i 7745T

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Temperatura
pavlotal    4

Witam wszystkich. przeglądając forum napotkałem się z kilkoma stwierdzeniami na temat temp. silnika w tej serii zetorów. Wyczytałem że w Zetorach z turbo powinno się ruszać dopiero jak silnik osiągnie temp 40C i gasić po pracy nie od razu tylko zostawić go zeby pochodził na wolnych obrotach chwilę i dopiero zgasić. W z wiązku z tym mam pytanie czy taka sama procedura dotyczy tez silników bez turba?Chodzi mi konkretnie o zetora 7245 czy mogę nim ruszać od razu po zapaleniu czy dać mu chwilę pochodzić i czy gasić go od razu po pracy czy tez dać mu chwilę pochodzić. Z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam

23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

przemrolnik    13

Pavlotal, chodzi o silniki wylacznie turbo, chodzi o to ze turbo powinno chwile (odpocząć) na malych obrotach i dobiero zgasić.

Normalne silniki- nie zaszkodzi jak pochodzi chcwile, szczegolnie w mrozy. :D

Rokes    0

Generalnie żadnego zimnego silnika nie powinno się od razu "gazowac" na maxa, a tym bardziej z turbo. Lepiej jest poczekać jakieś 5 minut żeby silnik choć trochę się rozgrzał. Co do gaszenia turbina zawsze musi się schłodzić, dlatego nie wolno od razu go gasić. Wystarczy żeby silnik popracował chwilę na biegu jałowym. Na pewno wpłynie to na żywotność turbiny. Ja osobiście wolę zostawić ciągnik na chwilkę żeby sobie spokojnie popracował zanim go zgaszę, choć nie jest to silnik doładowany.

P.S widzę, że kolega z góry mnie troszkę wyprzedził :D

Wiadomość z agroFakt.pl

pavlotal    4

dzięki za opowiedzi.tak własnie myślałem że chodzi tu o turbinę. teraz jeszcze jedno pytanie do właścicieli tej serii zetorów. Jak macie wskaźnik temp.silnika to mniej więcej jaką temperaturę pokazuje u was jak ciągnik jest rozgrzany. U mnie zawsze( podobno od nowości tak miał) wskazówka nie wchodzi nawet na to zielone pole jest tak trochę wyżej 60C(czyli tak 70-80) czy jest to wina czyjnika czy po prostu tak ma być. pozdrawiam

kuzaj63    31

Ta turbina przed zgaszeniem nie ma ostygnąć tylko "zwolnić" bo jak zgasisz ciągnik to olej na turbinę nie będzie już podawany a ona nadal sie kręci.

A co do temperatury silnika przeważnie "kręci " sie między 70-80.Trzeba wziąść też poprawkę na przekłamania wskaźnika :D

pavlotal    4

no to czyli u mnie jest ok. dzięki bardzo za pomoc. pozdrawaim

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lexiflexi
      Cześć. Mam taki problem ze w moim zetorze jest dość mało paliwa w odstojniku... niedawno kupiłem 5211 i tam jest pełny odstojnik (mowa tu o silniku który pracuje) w 7245 nawet połowy nie ma tego odstojniku... zaciekawiło mnie to... z góry dzięki za pomoc 
    • Przez leszekd
      Witam
      Czy ktoś się spotkał z zetorem w którym montowano silnik perkinsa 4ro cylindrowy??
      Dodam że chodzi tutaj o maszynę wywodzącą się klasy np xx11 (np 6011) stary zetor z perkinsem.
      Brak jakichkolwiek danych tabliczki pozrywane.
    • Przez Piotruniu25
      Ile wchodzi płynu do układu chłodzenia w 5211?Dzisiaj wymieniałem i nie wiem ile powinno wejść.
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Mam problem z Zetorem 72.11 a mianowicie "bierze" olej. Zauważyłem, że leci on taką rurką, która wychodzi z pokrywy z prawej strony ciągnika. Czy silnik już nadaje się do remontu? Co Wy na to?
    • Przez szczepan5
      Witam. Mam problem z ciśnieniem w zetorze forterra 115. Zrobiłem kapitalny remont nowy wal panewki korbowody tuleje tłoki i nie było cisnienia. mial 3 na zimnym silniku. Po czym zmieniłem całą pompe zawor sprezynke smok. I cisnienie nadal slabe maks 3.2.na zimnym silniku. co może byc nie tak. Bo juz sam nie wiem. Prosze o pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.