Zaloguj się, aby obserwować  
Thorn

Bodą,bodą...

Polecane posty

Thorn    0

Mam 2 szt byków w wadze po 500kg i okropnie się bodą, brykają jeden po drugim. Stoją w stadzie. Nie można dać im rady. Daje różne koncentraty ale nic ich nie uspokaja. Czy ktoś może mi pomóc....może jest coś co mógłbym im podawać do paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Nie da się poskromić od tak takiego dużego i silnego zwierzęcia, jedynie można nafaszerować byki rożnymi środkami uspokajającymi ale to jest bardzo niedobre na dłuższa metę. Z tego co piszesz to wnioskuję iż trzymasz je luzem więc odpada także mocne uwiązanie za rogi, co z czasem spowoduje ból wokół tej części głowy i byk będzie potulny jak baranek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

Takie byki o wadze mniej więcej 500kg są w najgłupszym wieku. wtedy są najbardziej agresywne, jak podrosną to im przechodzi. A jeśli jest kilka takich równych w stadzie to tym bardziej rywalizują se sobą. A jeśli byk z natury jest agresywny to tak czy siak nic go nie poskromi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

A mają rogi? jak mają to weterynarza i niech obetnie fleksem lub linkami

My dla byków zakładaliśmy też kolczyki do nosa czepialiśmy tam linke to byczek raz dwa był spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

Bodą bodą i będą bodły :D chyba że wytniesz im jajca :D a tak na serio to nic nie pomoże chyba że im jałówkę dostarczysz i wtedy zmienią zajęcie :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ta ale jak jałówki już nie będzie to będą głupiec jeszcze bardziej. Miałem byka czystego HF jak dostał d**y to robił 2 razy bardziej agresywny. Na 3 łańcuchach stal ;) Ale na sprzedanie poszedł w wadze 700 kg ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

Na 3 łańcuchach? Chyba przesadzasz...u mnie dorastają do 800 kg niektóre są strasznie agresywne ale wystarcza im jeden łańcuch i jeden pion ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 3 łańcuchach. 1 zaczepiony za szyi, 2 na rogach(na rogach był 1 łańcuch i do niego 2 zaczepione). Takie zabezpieczenie bo strasznie silny w łbie był i pękały. A tak ogólnie to byki trzymam na 2 łańcuchach(1 na szyi 1 na rogach).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj