Zaloguj się, aby obserwować  
milanreal1

Dopłaty do zachowania lokalnych ras zwierząt

Polecane posty

milanreal1    319

Dopłaty do lokalnych ras zwierząt, na czym to polega, jakie warunki trzeba spełnić? Dziś widziałem reportaż o tym w agrobiznesie i to jest ciekawa alternatywa dla małych gospodarstw(takich jak ja :D)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

Rasy lokalne to rasy zachowawcze np: białogrzbiety, polska czerwona, czarno-biala musisz mieć min 5 sztuk danej rasy czystej i masz do nich dopłaty, ale trzeba pamiętać, że są to krowy o niskiej wydajności mleka więc czy się to opłaca to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czarno-białej mam 2 sztuki, wiec chyba zwiększę ich hodowle. W moich warunkach jakie mam właśnie te 2 sztuki i simentale najlepiej dają sobie radę ;) I jersey tez nieźle. HF nie sprawdzały mi się.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Po pierwsze trzeba mieć 4 szt (krowy), po drugie dopłata nie jest ot tak sobie dawana, że masz jakieś tam swoje zwierzaki to jest nic ja już 5 lat dochodzę z Polską Czerwona z własnego stada i powiem jak przyjechał rzeczoznawca to mi 2 szt odliczył bo kolor na końcach kończyn był za jasny (brązowy) a miał być czarny. Dopłata wynosi 1080zl o ile dobrze pamiętam, Za rok kupuje 20 krów Polskiej Czerwonej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Też oglądałem agrobiznes i mówili o tym. Bardzo ciekawy temat, no i można korzystać z dopłat. Jak to jest ze świnkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie mam pojecia ale pewnie tez bedziesz musial miec pare loch caly czas (zwislo Ucha) chyba podlega doplacie ale nie wiem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolmarket    0

Wszystkich szczegółów można na pewno dowiedzieć się w Agencji, dużo o tym słyszałem natomiast nie wiem ile wynoszą dopłaty od takiej hodowli.


www.Rolmarket.pl - sklep ogrodniczy, produkty dla rolnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Też mnie to zaciekawiło, a zwłaszcza hodowla świń. Trzeba się coś nie coś dowiedzieć.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siarczek9    0

A czy może wie ktoś jak jest z owcami w tej dziedzinie? Wiele słyszłem o owcach i podobno zero opłacalności ale według mnie i nie tylko jako dodatkowy dochód może być tym bardziej przy wypasie na pastwiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

Przede wszystkim juz dawno nie ma limitów i jest zablokowane tworzenie nowych stad- więc chwilowo zapomnij, chyba że podtrzymany zostanie wtedy pomysł degresywnosci w nowym PROWie wtedy będą pewnie jakieś roszady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

zakończył sie 2 etap konsultacji właśnie, pewnie w życie wejdzie od 2015

Najnowsze newsy są takie ze ministerstwo rozważa możliwość rezygnacji z degresywności w przypadku stad zachowawczych

Edytowano przez krzysztofk9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Witam wszystkich - co do tematu: dopłata do ras lokalnych jest przydzielana w ramach programu rolnośdowiskowego (pakiet 7). W założeniach do nowego PROW jest wzmianka, że podobne działanie też może być dostępne dla rolników. Z tego co się orientuje to wymogi były następujące: posiadanie odpowiedniej ilości sztuk (matek) danej rasy (np: 4 sztuki krów), wpis krów do księgi zwierząt hodowlanych danej rasy i informacja o włączeniu stada do programu, prowadzenie kontroli użytkowości mlecznej i dokumentacji hodowlanej w stadzie no i w program wchodziło się na 5 lat.

 

Dodam, że raczej już naboru nie będzie na obecnych zasadach w programie rolnośrodowiskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga2010    0

Witam. Opisujecie sytuacje dotyczącą krów a wie może ktos jak to wyglada z końmi. Konkretnie chodzi mi o koniki polskie Drugie pytanie to czy moge ubiegać sie o tak zwaną doplate do krów jeżeli koń nie jest obiety programem zasobów genetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj