MichalP

siłowniki troll

Polecane posty

MichalP    60

witam.

może mi ktoś pomóc jak rozebrać siłowniki z trolla. Zaczęły mi po 14 latach przecieka i chciałbym je naprawić. Mam tylko problem z tym drutem jak się go wyjmuje.

 

Komuś udało się je samemu zregenerować??

 

ps. gdzie można kupić obudowę pompy? bo szukałem i ciężko jest z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Mi jak mechanik rozbierał siłownik od zamykania łyżki to zalał go na noc Coca-Colą, no i później go wyjął. Ogólnie to jak wyjmiesz drut to już z górki, a może wiesz czemu troll nie domyka wideł od obornika http://www.agrofoto.pl/forum/topic/30382-troll/ ?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

ale jak ten drut wyjąć, da się go wybić? a co do łyżek przez tyle lat co mam trolla nie spotkałem się z czymś takim. u mnie troll współpracuje z t-25 :-)

 

ps. jak ty chcesz żeby się domykały ? ja odkąd pamiętam miedzy widłami jest 5 - 10 cm odległości, oglądałem kiedyś nowego i też nie było domknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

u mnie też z T 25, a co do nie zamykania wideł to założyłem szypy i problem znikł. A co do tego druta to tata mówił, że ten mechanik do rozruszał najpierw czyli wbijał i wybijał ,żeby zaczął luźno chodzić i wtedy go wyjął.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

dzięki za pomoc :P

 

a jeszcze jedno, ten drut później jeszcze nadaj się do włożenia czy juz trzeba szukać nowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Ten drut trzeba włożyć spowrotem, bo nowego nie dostaniesz. A co do tych wideł to 5-10 cm to tak, a nie jak u mnie 20 cm jak ma ścisnąć trzy widełki gnoju.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romaszko60    0

Witam, 

 

Interesuje mnie temat rozbierania siłownika do troll, a nie udało mi się na forum znaleźć rozwiązania mojego problemu. Zdemontowałem siłownik bez większych problemów jak również udało mi się usunąć zabezpieczenie w postaci drutu okalającego tłoczysko ale nawet ciągnąć dużym pasem transportowym z całej siły nie udało mi się rozłożyć siłownika, jak jeszcze jest on zabezpieczony?

 

Poniżej zdjęcie post-218000-0-22150500-1501187869_thumb.jpg na zdjęciu jeszcze z drutem (oznaczony czerwonym kółkiem) który udało mi się wymontować. 

 

Ładowaczka to Trol 350 T274. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Odgrzeję kotleta, ale w jaki sposób wyciągaliście drut? Łapaliście jakimiś szczypcami i wyciągaliście go z tej dziury czy jak? Włożyć da się go z powrotem? Pytam bo mam taki do rozebrania, ale za cholerę nie ogarniam tego zabezpieczenia.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj