agro973

Jaki silos zbożowy najlepszy?

Polecane posty

Gość   
Gość

... bo widziałem takie przez szybę autobusu jak bylem na wycieczce dla dzieci z terenów wiejskich refundowanej przez KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dylemat z wyborem silosa zbożowego. Interesuje mnie silos, który mogę postawić na zezwolenie z gminy, bez żadnego planu. Zastanawiam się na dwoma firmami: WINKLER i MICHAŁ. Która firma lepsza ? Firma WINKLER oferuje silos o ładowności 18 ton i cena z montażem to 5200 zł, a z MICHAŁA to ładowność 16 ton i cena z montażem na tą chwilę to 5000 zł. Posiada ktoś takie silosy ? Jakie są może plusy i minusy każdej z firmy ? Jak wygląda wykonanie ? Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakrz12    0

Witam posiadam Silos Firmy winkler Solidna Firma wykonała w 1 dzień jak narazie 1 sezon ale silos sie trzyma wchodzi około 20 ton 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Posiadam 2x MICHAŁ już z 5 lat i narzekać nie mogę. Jak dla mnie te silosy niczym się nie różnią oprócz ceny która podałeś.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może posiadacie jakieś własne patenty żeby ułatwić sobie potem rozładunek takiego silosa płaskodennego ? Bo z tego co się orientuje to otwór do opróżniania jest bardzo nisko i nie ma co podstawić.
A z firmy MICHAŁ to długo silosy stawiali ? Jakie duże masz kolego "carrado " te silosy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W ciągu 8 godzin je postawili. Mam dwie sztuki po niecałe 40m3,Co do opróżniania nie podpowiem Ci, ponieważ ja wziąłem z lejem zewnętrznym.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez się zastanawiałem nad lejem wewnętrznym ale wiadomo chodzi o kasę. Ale na pewno są wygodniejsze niż zwykle plaslodenne. Ja chcę tylko silosy na zgłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakrz12    0

Ja najpierw sypie do zmijki pozniej zmijka podaje do takiego specjalnego baka ktory oczyszcza zboze pozniej leci do dmuchawy pozyczonej od sasiada która niestety ma małą wydajnosc boprzyczepe 7 ton pronar ( jest na niej około 9 ton) rozładowuje w ciągu paru godzin ale jak na moj areał dmuchawachawa wystarczy.Co Do rozładunku to niewiem gdyż silos mam w użytku 1 sezon i jeszcze z niego nie sprzedawałem pszenicy bo naprawde ten zsyp połozony jest bardzo nisko xD  . Ale kombinuje cos nad takimi paletami i specjalnym zsypem do żmijki jak bede wyciąga zboże z silosy za niedługo to pochwale sie sposobem 

Edytowano przez kubakrz12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tez się zastanawiałem nad lejem wewnętrznym ale wiadomo chodzi o kasę. Ale na pewno są wygodniejsze niż zwykle plaslodenne. Ja chcę tylko silosy na zgłoszenie.

 

Jest parę zło droższy ale komfort jest na pewno wyższy. U mnie doszło jeszcze to że musiał bym płaskodenny postawić na wysokim fundamencie z racji tego że miejsce gdzie mieszkam jest nisko położone to raz,a a dwa tam gdzie miały stać silosy jest już zupełnie nisko i po deszczu zawsze stoi woda. Reasumując stwierdziłem że tak będzie po prostu szybciej i cenowo bez mała to samo w moim wypadku. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

wiadomo , że silos lejowy jest 2 razy droższy  ale jest to inwestycja na dłuższy czas i dopiero później można docenić wygodę podczas rozładunku silosa  gdy nie trzeba szuflować w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

Witam panowie
Stoję przed wyborem silosu zbożowego BIN lub Michał 20t płaskodenny, który mi panowie polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wybrałem firmę Winkler, właśnie jestem w czasie realizacji zamówienia :) Więc kolego "haczyk5" nie zastanawiałeś się nad tą firmą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

U mnie padło na Michała, przeglądałem winklera ale bd sypał do niego żmijką a w winklerze ten górny otwór mi nie pasował, u Michała dali tez rabat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z Michałem to miałem pewien problem bo wydawało mi się że jak rozmawiałem z kimś w tej firmie to nie bardzo miał chętni żeby mnie obsłużyć i wgl opowiedzieć mi wszystko :/ Michał to wszystkim  ten rabat 10 % daje, ale przyjdzie co do czego to i tak wychodzi jednakowo. Chociaż jak u mnie, silosy wyszły niby taniej o 200 zł ale za drogę policzyli tyle ze bardziej opłaca się z Winklera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Cześć,

Chciałbym zapytać czy miał ktoś może styczność z używanymi silosami zbożowymi wewnętrznymi i mógłby mi doradzić czy warto inwestować w nie pieniądze?

Ewentualnie mam miejsce gdzie mógłbym postawić taki silos a koszt jego zakupu jest przynajmniej o 50% mniejszy niż silosu zewnętrznego.

 

Silos jest mi potrzebny do załadunku zboża w żniwa i jednorazowego rozładunku w czasie kiedy cena jest korzystniejsza :-)

Po sobotnim załadunku 30 ton zboża żmijką gdzie dużą część trzeba było podsuwać łopatą stwierdziłem, że już chyba wiek nie ten co kiedyś i albo coś wymyślę albo będę sprzedawał prosto z pola.

 

Poniżej zamieszczam linki z silosami i proszę o poradę czy warto w ogóle się nad tym zastanawiać.

 

http://olx.pl/oferta/silos-zbozowy-zbiornik-na-zboze-bin-20t-25t-30t-45t-50t-60t-80t-CID757-ID4WTVt.html

http://olx.pl/oferta/silos-zbozowy-zbiornik-na-zboze-priv-20ton-25ton-30ton-35ton-40ton-CID757-ID58vAl.html

http://olx.pl/oferta/zbiornik-na-zboze-silos-zbozowy-bin-20t-CID757-IDfZdBz.html

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,czy jest możliwość dosuszenia  pszenicy w silosie(30t) płaskodennym z podłogę perforowaną czy ta podłoga służy bardziej do przewietrzanie.O odpowiedz proszę kolegów którzy to praktykują bądz praktykowali,bo teoria mówi że jest taka możliwość,interesuje mnie jak to wygląda w praktyce.Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

 

Jest możliwe dosuszenie zboża wentylacją z powietrzem atmosferycznym jednak są potrzebne do tego odpowiednie warunki oraz odpowiednie wydajnościowo dmuchawy. Mam w ofercie automatyzowanie procesów wentylacji/dosuszania w silosach zbożowych. tel. 726777347

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cegła231    0

k

jak chcecie dobry silos to z od formy winkler z lubelskiego muj kolega unich kupił rok temu i zero gwarancji a silosy ciekno wyginajo sie pewnie sie przewrucu cienkie blachy i montarz partacki  a winklel nie reaguje na gwarancje no szef kase poczuł we włoszech siedzi z konkubino 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
Dnia 31.03.2018 o 19:48, Cegła231 napisał:

k

jak chcecie dobry silos to z od formy winkler z lubelskiego muj kolega unich kupił rok temu i zero gwarancji a silosy ciekno wyginajo sie pewnie sie przewrucu cienkie blachy i montarz partacki  a winklel nie reaguje na gwarancje no szef kase poczuł we włoszech siedzi z konkubino 

Powiedz twojemu koledze żeby powiedzial swojemu koledze zeby nie pisał bzdur  jeszcze z bledami i bez skladu i ładu ,poza tym oczerniajac przed samymi świetami swojego konkurenta co ma kase . Cegła idż do jakiegos psychoterapełty bo ci na rozumek siadło w temacie Winkler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak mniej więcej od 120 tys. do 3 mln zł.

Zależy jaka suszarnia i czyszczalnia bo sama cena silosa to zależności od firmy i wyposażenia tak od 60 do 120 tys. zł.

 

CzyszczaRnia :D

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 16.01.2013 o 23:56, fermaopolskie napisał:

identyczne jak te amerykańskie cumberland takie faliste kupowałem u polskiego producenta AGOS oni klepią na całą europę ,ale pod różnymi nazwami ,chyba gdzieś koło poznania

z tego co kojarzę to ten cumberland mial w polsce kiedyś przedstawicielstwo, bo przyjeżdżali do mnie , ale teraz nigdzie ich nie widziałem , tylko na starych fermach ...

Kolego dokładnie mają oddział w Międzyrzeczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj