Zaloguj się, aby obserwować  
tommy66692

Agregat na bronie czy na kultywatorze??

Polecane posty

rafffffff    9

moim zdaniem to na kultywatorze ....brona u mnie nie zdawala egzaminu wrecz tragedia to byla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

hmmm.Juz sam nie wiem co wybrac.Ziemie u mnie 3 klasa buraków nie mam kukurydzy też.Nie wiem czy mój zetor 7011 poradzi sobie z agregatem 3 m na kultywatorze bo to będzie jakies 30 łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

powinien dać radę bo ja nieraz podczepiałem 7211 do takiego 3m i śmigał choć lekko nie miał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Jak na 3 klasie to poradził bym ci na kultywatorze, bo brona to na takie bardziej lekkie ziemie. Moim zdaniem najlepszy był by o szerokości 2,8 m bo 3 m to trochę za dużo ( pójdzie ale szkoda silnika )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych    1

proponował bym na kultywatorze lepiej robi...chociaż i z tym i z tym ZETOR bedzie miał co robic ale moge sie załozyc że jeżeli kupisz ten agregat i bedzie tam 30 łap to napewno kilka wykrecisz bo bedzie ci sie zapychało pozdro. ja mam 7211 i mam 2,8m na kultywatorze i miał co robic ale juz nieuzywam bo mam wiekszego ZETORA i agregat


2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Jak na bronie ciężkiej od DT to myślę że efekty są porównywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

na ciężkiej bronie był by lepszy np. pod buraki i pod sianie np. pszenicy, ale czasami potrzeba kultywatora, a brona go nie zastąpi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

mam na bronie i nie spisuje sie zbyt dobrze. zdecydowanie na kultywatorze. a zapotrzebowanie na moc to samo a przy glebokiej uprawie kultywator bedzie o wiele lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ale miałem taki przykład w burakach, że ja robiłem ciężką broną z wałkami, a kumpel obok kultywatorem tez pod buraczki wyrabiał i przesuszył ziemię bo wziął za głęboko, potem mu słabo i później wschodziły. Ja ogólnie wszystko wyrabiam właśnie tą broną, ale jednak czasami sięgam po kultywator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Ale miałem taki przykład w burakach, że ja robiłem ciężką broną z wałkami, a kumpel obok kultywatorem tez pod buraczki wyrabiał i przesuszył ziemię bo wziął za głęboko, potem mu słabo i później wschodziły. Ja ogólnie wszystko wyrabiam właśnie tą broną, ale jednak czasami sięgam po kultywator

 

Ale trzeba mieć wyczucie. Ja będę robił na kultywatorze do ciapka. Mam sam kultywator. Chce zrobić ramę pod brony i jakieś wałki.

Zdecydowanie bierz na kultywatorze, bardziej uniwersalny.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

Jak agregat to raczej tylko na kultywatorze bo jak będziesz miał gdzie twardziej i będziesz chciał głębiej uprawić to broną tylko porysujesz, a to powinno być uprawione. Zapotrzebowanie mocy będzie większe ale i lepiej zrobione


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Chyba jednak zrezygnuje z tego na bronie :rolleyes: Podobno slabo uprawiaja-a juz mialem na oku taki agregat.Ale moze to i lepiej ze tego nie wezme ;) Wuja ma taki i gadal zeby nie brac-wiec cos w tym musi byc.

 

Tylko ze bardzo ciezko znalesc jest uzywany na kultywatorze-cos w stylu kombi A moze B :) Sa ale nowe-widze ze ladne proponuje firma JAN-POL

http://www.rolnicze-maszyny.pl/

 

Wiec chyba jednak zdecydujemy sie na ten na kultywatorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Chyba jednak zrezygnuje z tego na bronie :rolleyes: Podobno slabo uprawiaja-a juz mialem na oku taki agregat.Ale moze to i lepiej ze tego nie wezme ;) Wuja ma taki i gadal zeby nie brac-wiec cos w tym musi byc.

 

Tylko ze bardzo ciezko znalesc jest uzywany na kultywatorze-cos w stylu kombi A moze B :) Sa ale nowe-widze ze ladne proponuje firma JAN-POL

http://www.rolnicze-maszyny.pl/

 

Wiec chyba jednak zdecydujemy sie na ten na kultywatorze :)

mi z jan-polu żmijkę przywiozą :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

W sumie to maja dobra oferte-cena jak na nowy jest dobra :rolleyes: Tylko ciekawo jak z jakoscia-i do tego maja transport ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj