Zaloguj się, aby obserwować  
SzalonyKierowcaMf255

dziwne zakleszczenie 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

otoz moj dziadzia ktory mysli ze dobrze jezdzi a tak zabardzo nie jest, zakleszczyl mi ciagnik na wstecznym. pozwolilem mu pobronowac i stalo sie- jak go zakleszczyl (ferdek jezdzil tylko na luzie- takim stanie drazka zmiany biegow). jak go najpierw znajomy probowal odkleszczyc - marny efekt. pozniej ja probowalem - efekt niby taki sam, ale niby cos poszlo - niby poszlo ale drazek zmiany biegow nadal zablokowany na luzie. zapalilem ferdka i jak sie okazalo... przekleszczyl sie!!! teraz chodzi tylko do przodu. i tu sa moje pytania:

- jak mozna tak zakleszczyc, zeby nie szlo odkleszczyc normalnym sposobem (wkladalem odpowiednio zagiety drot przez wlew oleju i szlo odrazu)?

-czy juz koniecznie musze rozkrecac ta pokrywe skrzyni?

takie pytanie nieco inne zwiazane z tym ciagnikiem- czy niski poziom oleju (ponizej minimum) moze wplywac na zakleszczanie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Zwykle jak już się zdarzyło zakleszczenie biegów to wystarczyło odbezpieczyć dźwignie od biegów włożyć we właściwy wodzik i normalnie wyłączyć bieg bez kombinacji z drutami ta metoda jeszcze nie zawiodła poza przypadkiem jak zablokowało wodzik od trójki że nie dało się wrzucić biegu to trzeba było rozjechać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1989    4

Musisz sprawdzić na jakim biegu jest teraz, jeśli na jedynce to musisz przestawić to duże koło zębate do tyłu powinno pomóc, najlepiej użyj jakiejś montówki (łyżki do opon)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

przy samym dole skrzyni jest duże koło zębate popchnij montówką je albo do tyłu albo do przodu :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Tak lekko to nie będzie, ja to sie męczyłem nad tym z godzinę, bo nie mam wprawy, ale jedną ręką za łyżkę, a drugą za dzwignie zmiany biegów i jakos to poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już go odkleszczyłem. Ze znajomym ledwo ruszyliśmy tą zębatkę, ale poszło. Jak się okazało dziadzi zakleszczył się jakoś na bruździe, zmienił na wsteczny, tak jakby coś puknęło w skrzyni i sie zakleszczył. Jak narazie (od pięciu godzin) się nie zakleszczył i oby tak trwało jak najdłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj