Zaloguj się, aby obserwować  
misio2614

URSUS C-385

Polecane posty

misio2614    5

Witam

 

Założyłem ten temat dlatego ze chce kupić ursusa c-385 na 10 h pola dlatego że mój ursus c-360 już się kończy ale też jest za słaby na tą prace co wykonujemy.

 

A więc jak już wspomniałem mamy 10 h pola ornego na których uprawiamy warzywa to jest ok 7 hektarów.

Pole klasy I

Jak wiadomo pod warzywa musi być dobrze uprawione a 60 nie daje rady perfekcyjnie uprawić już w tym roku na wiosnę zaczęły się problemy ponieważ gdy przyszło uprawić pod siew marchwi i pietruszki to 60 z agregatem 2.0 m musiała jeżdzić po dwa razy dlatego że to było uprawiane pod redliniarkę. I dlatego pytanie czy ursus c-385 dałby rade uprawić za jednym przejazdem ?

 

Ale to nie wszystko bo te potrzebujemy ciągnika do orki. W tamtym roku na jesień 60 musiała chodzić z 2 skibowym i jeszcze było jej ciężko bo chcieliśmy wyorać jak najgłębiej.

 

Dlatego pytanie czy jakbyś my kupili tą 85 to by nam ta robota ulżyła ??

 

I dodam też jeszcze że mamy zamiar kupić kombajn do marchwi i pietruszki dlatego potrzebujemy tej 85 do przyczepy bo 60 by chodziła z kombajnem. A jak wiadomo gdy by się pojechało kopać marchew to by się ukopało ok 4 tony na przyczepę i 60 by nie dała rady ;d;d

 

Więc proszę o odpowiedz i poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

ja powiem tak szukałem 385 i jest problem bo ciężko znalezc cos w dobrym stanie i to nawet nie zalerzy od sumy jaką chcesz przeznaczyć :huh: ja tam bym polecał coś nowego ja na 15 ha ważyw kupiłem Mtz 82 i nie załuje a mam go juz 15 lat wczesniej miałem 80tke no i wiesz ciągnik musisz liczyc ze jak kupisz nowy to masz 20 lat spokoju a pózniej juz tylko zabawa w garazu bo jak siilnik zrobisz to skrzynia padnie jak zrobisz skrzynie to podnosnik a jak kupisz nowego mtz to napewno te 15 lat spokoju bo ludzie na nim psy wieszają ale tak naprawde to w kazdym gospodarstwie jakis mtz jest albo był i to ten mtz zarobił na jakiegoś nowego jelonka

 

PS

mtz nowy na stożku na ta chwile kosztuje 49 tys netto za cos z rodziny 385 w stanie do uzytku tez musisz dac około 40 tys no i zawsze bedzie stare :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

ja powiem tak szukałem 385 i jest problem bo ciężko znalezc cos w dobrym stanie i to nawet nie zalerzy od sumy jaką chcesz przeznaczyć :huh: ja tam bym polecał coś nowego ja na 15 ha ważyw kupiłem Mtz 82 i nie załuje a mam go juz 15 lat wczesniej miałem 80tke no i wiesz ciągnik musisz liczyc ze jak kupisz nowy to masz 20 lat spokoju a pózniej juz tylko zabawa w garazu bo jak siilnik zrobisz to skrzynia padnie jak zrobisz skrzynie to podnosnik a jak kupisz nowego mtz to napewno te 15 lat spokoju bo ludzie na nim psy wieszają ale tak naprawde to w kazdym gospodarstwie jakis mtz jest albo był i to ten mtz zarobił na jakiegoś nowego jelonka

 

PS

mtz nowy na stożku na ta chwile kosztuje 49 tys netto za cos z rodziny 385 w stanie do uzytku tez musisz dac około 40 tys no i zawsze bedzie stare :)

 

 

Dzięki ale na razie nie chce dużo inwestować w to

Chce kupić 85 lub 912 do 16 tyś.

Mi chodzi o to czy będzie sobie lepiej ta 85 radziła z pługiem czy agregatem

 

Kto jeszcze doradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiur    1

Jeśli c360 musisz uprawiać dwukrotnie, to c385 z tymi samymi maszynami uprawowymi też będziesz musiał wykonać podwójnie. Uprawę wykonasz z większą prędkością, ale aby uprawić za jednym przejazdem, musisz mieć lepiej wyposażony agregat uprawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 No więc tak ja ci mogę również polecić mtza ale także FORTSCHRITTA  zaraz zapodam linki 

 

http://allegro.pl/mtz-82-i1228460771.html

 

 

http://allegro.pl/super-okazja-fortschritt-zt-323-i1232201832.html

 

http://allegro.pl/ciagnik-fortschritt-zt-323-a-i1225469032.html

 

Fortschritt  to zajeb... silna maszyna z pługiem  5  to moze spokojnie latać i z uprawą nie będziesz miał problemów i mocy mu nie brakuje 

 

http://allegro.pl/ciagnik-rolniczy-fortschritt-zt-323-4x4-i1229582129.html

 

ten jest godny polecenia  zresztą poczytaj forum to nabierzesz  dobrego zdania o tym ciagniku pali mało  jak na ta robote co może wykonać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Jeśli c360 musisz uprawiać dwukrotnie, to c385 z tymi samymi maszynami uprawowymi też będziesz musiał wykonać podwójnie. Uprawę wykonasz z większą prędkością, ale aby uprawić za jednym przejazdem, musisz mieć lepiej wyposażony agregat uprawowy.

 

Tak wiem ale też będę myślał nad wymianą sprzętu (agregatu i pługa)

 

Ale czy przy moim agregacie 2.10 m 85 radziła by sobie lepiej i czy dała by radę głębiej uprawić i lepiej przy większej szybkości

 

MANIEK21071995

 

O fortschricie też już czytałem i miałem dwa miesiące temu go kupować ale bałem się z powodu trudno dostępnych części bo jeśli by coś nawaliło to nie dość że części nie znajdę to jeszcze mechanika cza szukać tylko nie ma gdzie

 

A co do MTZ to odpada dlatego że mi się nie podoba

 

Wolał bym jakiegoś URSUSA niż jakieś zagraniczne stare cacka ;d;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

w sumie ja bym poradzil cos z przednim napedem jakiegos zetora 10145 albo ursusa 912 badz 6 garow bez turbo 1212 jesli musisz orac na glegoko i zalezy ci na czasie to przemysl te ciagniki . PS ile chcesz wydac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

w sumie ja bym poradzil cos z przednim napedem jakiegos zetora 10145 albo ursusa 912 badz 6 garow bez turbo 1212 jesli musisz orac na glegoko i zalezy ci na czasie to przemysl te ciagniki . PS ile chcesz wydac ?

 

Chce wydać do 16 tyś.

I myślę że c-385 lub 912 by mi spokojnie wystarczyła

 

Jeśli chodzi o 1212 to też patrzyłem ale to za dłużę i tego nie potrzebuje

 

Może jeszcze jakieś porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom04    0

Ja mam 1212, kiedyś jeżdziłem C-385, ale był problem przy głębokiej orce i agregacie, Treraz to chodzi z uprawowo-siewnym 3m.

Moja subestia zastanów się czy 4 gary ci wystarczy, bo ja bym się teraz niezzamienił na miejszy bo nawet paliwa idzie miej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

Napewno bierz cos z polski lub czeskich ciagnikow napewno zaoczedzisz na naprawach bo czesci sa stosunkowo tanie no i oszczednosc czasu bo sa dostepne od reki praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

tom04

Co do 1212 to mi na razie nie potrzebny bo na razie nie myślę o powiększeniu areału

Gani43

Dobrze mówisz chce kupić polski ciągnik żeby mył dostęp do części

 

 

 

Chodzi mi głównie o 385 lub 912

 

Więc jak myślicie czy mi to wystarczy ???

Nie chce na razie żadnego większego

 

Doradźcie coś z 385 lub 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

nie kupuj ursusa 385 lub 912 mój sąsiad sobie to kupił i ma do tego tylko pług i drapak a gnój wozi nawet ruskim pff .. więc kup sobie używanego zetora 7745 lub 5340 :) i będzie to maszynka tylkow dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

nie kupuj ursusa 385 lub 912 mój sąsiad sobie to kupił i ma do tego tylko pług i drapak a gnój wozi nawet ruskim pff .. więc kup sobie używanego zetora 7745 lub 5340 :) i będzie to maszynka tylkow dobrym stanie

 

Za 7745 cza dać ok 35 tyś.

A za 7245 w dobrym stanie ok 40 tyś

 

A ja napisałem że chce kupić do 16 tyś bo muszę coś zostawić na jakieś maszyny i jak też pisałem że będę chciał kupić kombajn do marchwi więc na ciągnik mogę przeznaczyć ok 16 tyś

 

A niech ktoś się wypowie co ma 385 jak mu się sprawuje i czy ma z nim problemy

I gdy będę kupował to na co zwracać uwagę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

nielepiej było by kupić coś z przednim napędem  :) Ale za 16tys. nic ciekawego z napędem nie kupisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

nielepiej było by kupić coś z przednim napędem  :) Ale za 16tys. nic ciekawego z napędem nie kupisz 

 

Ale j nie potrzebuje na razie z napędem chyba że mógł by być ten fortschritt tylko 323A z napędem ale nie jestem pewny czy za te pieniądze kupie coś naprawdę solidnego bo o tych ciągnikach też dużo czytałem tylko trochę si ęboje go kupować bo trudno z częściami

 

A mógłby się ktoś wypowiedzieć kto posiada fortschritta jak ten ciągnik się spisuje ? i czy jest awaryjny ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1882    1

ja kupiłem zetora 8045 t0 samo co 385a w porównaniu do360 to rewelacja pali 50%więcej od 360 ale na wykonaną prace paliwo to samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gani43    0

fortschritt 323A kupic go mozesz ale co dalej ? Jaki jego stan bedzie ciezko powiedziec . Oficjalnie jak masz dac 16tys. kup 912 bedziesz zadowolony pociagnie spokojnie 3 skiby w zagonie na gleboko. Nie wiem jak ze zbieraniem marchewki bedzie bo jak jest mokro to zawsze lepiej idzie z przednim napedem ciagnik ale w sprzyjajacych warunkach poradzi sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

fortschritt 323A kupic go mozesz ale co dalej ? Jaki jego stan bedzie ciezko powiedziec . Oficjalnie jak masz dac 16tys. kup 912 bedziesz zadowolony pociagnie spokojnie 3 skiby w zagonie na gleboko. Nie wiem jak ze zbieraniem marchewki bedzie bo jak jest mokro to zawsze lepiej idzie z przednim napedem ciagnik ale w sprzyjajacych warunkach poradzi sobie.

Jeśli chodzi o kopanie marchewki kombajnem to jeszcze muszę zaczekać bo pierw muszę kupić ciągnik a potem kombajn

Ale ta 912 by chodziła z przyczepą

Ale w takich warunkach jak w tym roku to 60 by nie dawała rady z przyczepą więc już na zapas chce kupić większy ciągnik do przyczepy żeby nie miał problemy z wyjazdem z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeżeli chodzi o tą rodzinkę to może 8011 lub 8111 (zetor) zawsze to lepsze wykonanie. Zetor w porównaniu do ursusa zawsze był na plus więc można się zastanowić. A przy oględzinach to wiadomo sprawność półbiegów WOM i czy silnik lub skrzynia nie leją za bardzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atlas22    0

Części niedostępne ? szukanie mechanika ? mam Fortschritta od 9 lat i nie zamienił bym go na nic innego, komfortu nie porównasz do tych Ursusów, mój ciąga agregat 5m około 10km/h

części jeżeli nie dostaniesz w pobliżu (w co nie wierzę) dowożą kurierem w ciągu 1-2 dni, części nie są kosmicznie drogie, a co do awaryjności nie ma co narzekać, nie pamiętam jakichś awarii których sam bym nie naprawił.

W razie czego pisz :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Ja tez chcialem polecic cos z zetorow serii 8011, 8111 albo z przednim napedem (xx45). To to samo co c-385. Gdzies w moich okolicach (pleszew, ostrow, krotoszyn) jest gostek co je przywozi, remontuje i za nieduze pieniadze sprzedaje. Wuja od niego kupil kilka lat wstecz 8011 i jest zadowolony. 912 sila sie nie rozni aby cena wyzsza.

Jak sie dowiem jakis kontakt to dam znac.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Rozejrzę się za tym 8011

A co do fortschritta to też poszukam

 

A może wy macie jakieś oferty z woj. małopolskiego ??? chodzi mi o fortschritta żebym jechał go obejrzeć z bliska i porównać ten ciągnik z 8011 lub 912 ???

 

Jeśli by ktoś wiedział o takim sprzęcie to niech napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem szczęśliwym posiadaczem fortschritta 323a i nie tylko ciągnik bardzo mocny zajebi.. oszczędny uciąg ma ogromny i mało pali tak jak juz koś napisał z częściami nie ma problemu i ten z przyczepą nie będzie miał problemów w końcu napęd i moc robi swoje komfortowo lepszy od ursusa  i zetora za tą cenę  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj