Skocz do zawartości
ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pora
piotr2691    2

Piratqwert

A to dawke tego afalonu dzielisz na pół??
I jaki odstep pomiedzy zabiegami robisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    1

ten sadzony w kwietniu dostał 2x1l. w odstępach tygodniowych. a mam też sadzony pod koniec maja to dostał 1 dawkę 1.5 litra i też chwasty połozyło.

 

ale ogólnie preferuje 2x1l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    2

Witam jak u was ze zbytem pora i jak sie ceny ukladaja??

A i macie tez taki problem ze wciornastkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Pablo123456    0

W tym roku przy takich opadach jak na północy polski to i na 5 kl by urósł, a przy niekorzystnej pogodzie na 3a może być słaby plon bez deszczowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    159

po ile Wam proponują za pory ?

te ścinane na jodełkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    2

Wszystko zalezy od klienta, jeden ma wieksze wymagania co do towaru drugi mniejsze...
Potem zależy od rynku zbytu, czy to świeży rynek albo tez przemysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    2

wszystko zależy jaki rok, i jaką cene średnio osiągniesz, sadzonka z holandii około 3,4 centa, a cena sztuki teraz w hurcie u mnie po 50gr, wiec wiesz, potem kurs euro i cały nakład...

 

masa robi kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    1
ale ja myslalem nad wlasna produkcja rozsady wyjdzie to duzo taniej wydaje mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    1
na 10arow trzeba ok 14tys sadzonek a pytalem po ile bym mugl kupic takie sadzonki i powiedziano mi kolo 20gr za sztuke to jest koszt 2800zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    24
Przed chwilą, Diwad890 napisał:

na 10arow trzeba ok 14tys sadzonek a pytalem po ile bym mugl kupic takie sadzonki i powiedziano mi kolo 20gr za sztuke to jest koszt 2800zl...

Kupuje się nasiona sieje się w tacki rosną roślinki i można mieć własną rozsadę poco płacić za coś co można zrobić samemu.

Tylko komu to sprzedać chyba że masz już odbiorców na bieżąco bo bez chłodni nic nie przytrzymasz bo uschnie zrobi się papierowy przy dzisiejszym nasyceniu rynku będzie klapa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    1
z rynkiem zbytu jakos sobie poradze,a nasiona to lepiej te drogie kupowac czy wystarcza taki tansze lincolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    4

10 arów to ogródek a nie uprawa na pieniądze. Nie wiem jakich tam masz odbiorców, czy już produkujesz jakieś warzywa czy nie, ale generalnie widać, że nie dość że jesteś zielony w temacie to jeszcze próbujesz amatorszczyznę robić a to zwykle źle się kończy. Rynek jest nasycony, sam mam hurtownika, któremu dostarczam towar, ale też nie produkuję kilku hektarów chociaż bym chciał i mam możliwości. Powód? Lepiej sprzedać to na co mam zbyt po dobrej cenie niż sprzedawać za darmo aby tylko pozbyć się towaru.

10 arów i 14tyś. sadzonek to raczej górna granica bez nawadniania. Żeby był ładny to 11-12tyś max, przynajmniej tak robiłem w tym roku i jest piękny.

Sadzonka własna też kosztuje, pamiętaj że na wczesne nasadzenia trzeba siać w lutym - marcu, trzeba mieć gdzie to wsiać. W domu tego nie wsiejesz - trzeba jakąś cieplarnię robić i grzać, pilnować dzień w dzień by była odpowiednia temperatura.

Nasiona, jeśli chcesz ładny towar (sądząc po ilości jakie chcesz siać to raczej na rynki zielone więc towar musi być wyrównany i piękny) to kupujesz mieszańce - 14tyś sadzonek to musisz kupić 2 opakowania, czyli jakieś 1200zł. Można pójść na łatwiznę i wsiać nawet poniżej 200zł, ale towar już nie ten.

Dalej jakieś podłoże, nawozy, opryski, opakowania, itd. Wsadzić też trzeba mieć czym - za płytko wsadzisz to będzie już na starcie towar stracony.

 

Po stronie zysków możesz sobie założyć, że do handlu z tych 14tyś może będzie 10tyś, bo znając życie trochę ci uschnie, trochę zgnije, a reszta nie urośnie...

Cena jaką dostaniesz to już wróżenie z fusów, ale na więcej niż 1zł nie licz, raczej 50-80gr. i to pod warunkiem, że będzie ładny.

 

Na koniec weź poprawkę na to, że robisz to pierwszy raz więc błędów nie unikniesz i towar będzie raczej średniej jakości.

 

Ogólnie z uprawy pora coś tam zostaje, ale nie z 10arów, bo więcej przy tym roboty niż pieniędzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    24
9 minut temu, oregano napisał:

10 arów to ogródek a nie uprawa na pieniądze. Nie wiem jakich tam masz odbiorców, czy już produkujesz jakieś warzywa czy nie, ale generalnie widać, że nie dość że jesteś zielony w temacie to jeszcze próbujesz amatorszczyznę robić a to zwykle źle się kończy. Rynek jest nasycony, sam mam hurtownika, któremu dostarczam towar, ale też nie produkuję kilku hektarów chociaż bym chciał i mam możliwości. Powód? Lepiej sprzedać to na co mam zbyt po dobrej cenie niż sprzedawać za darmo aby tylko pozbyć się towaru.

10 arów i 14tyś. sadzonek to raczej górna granica bez nawadniania. Żeby był ładny to 11-12tyś max, przynajmniej tak robiłem w tym roku i jest piękny.

Sadzonka własna też kosztuje, pamiętaj że na wczesne nasadzenia trzeba siać w lutym - marcu, trzeba mieć gdzie to wsiać. W domu tego nie wsiejesz - trzeba jakąś cieplarnię robić i grzać, pilnować dzień w dzień by była odpowiednia temperatura.

Nasiona, jeśli chcesz ładny towar (sądząc po ilości jakie chcesz siać to raczej na rynki zielone więc towar musi być wyrównany i piękny) to kupujesz mieszańce - 14tyś sadzonek to musisz kupić 2 opakowania, czyli jakieś 1200zł. Można pójść na łatwiznę i wsiać nawet poniżej 200zł, ale towar już nie ten.

Dalej jakieś podłoże, nawozy, opryski, opakowania, itd. Wsadzić też trzeba mieć czym - za płytko wsadzisz to będzie już na starcie towar stracony.

 

Po stronie zysków możesz sobie założyć, że do handlu z tych 14tyś może będzie 10tyś, bo znając życie trochę ci uschnie, trochę zgnije, a reszta nie urośnie...

Cena jaką dostaniesz to już wróżenie z fusów, ale na więcej niż 1zł nie licz, raczej 50-80gr. i to pod warunkiem, że będzie ładny.

 

Na koniec weź poprawkę na to, że robisz to pierwszy raz więc błędów nie unikniesz i towar będzie raczej średniej jakości.

 

Ogólnie z uprawy pora coś tam zostaje, ale nie z 10arów, bo więcej przy tym roboty niż pieniędzy.

 

Spokojnie kontraktowałem na chłonie to wiem co i jak z ta uprawą jest lato sucho waży jak piórko co zazwyczaj odmiana gigant 1 szt powinna ważyć około 0,60 kg . 

No na siebie 10 ary tak . Ale posadzić 1 ha to zobaczysz jak to jest z uprawa bo ja wiem ile co kosztuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    1
ja bym wiecej zasadzil tylko ja mam redzine klasy 3a i 3b i sie boje ze to mi nie urosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    1
co do produkcji rozsady to mam tunel foliowy z ogrzewaniem (taki amatorski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×