ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

oregano    948

Pory uprawiam dopiero od trzech sezonów, więc można powiedzieć, że się nie znam, ale sensu siania porów odmiany późno jesiennej już na początku stycznia kompletnie nie widzę.

Siałem Beltona w połowie marca, temperatura >22 w dzień w nocy 16-18 i w połowie maja rozsada była grubości ołówka, zbiór od 20 września, na 10kg wchodziło około 25 porów. Gęstość 110tyś/ha.

 

Po co sobie tak komplikować życie z odmianami jesiennymi i siać na początku stycznia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

może chłopakowi nikt nie powiedział że to jesienny mieszaniec.

może ma wysiane inne warzywa i przy nich wysiał por.

alb chce zasadzić na początku kwietnia....

 

przyczyn może być sporo.

 

co do słabych roślin. za mało światła. i za wysoka temperatura. w styczniu po wschodach. temperatura max 10 stopni. bo dzień jest krótki i malo światła dostaje.

 

ale jak kolega wyżej napisał jesiennego nie ma sensu siać w styczniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina93b    0

Ja w tamtym roku też je siałam na początku stycznia i jeszcze miałam DURATONY , lipiec sierpień i nie ma pora , a co zostanie i nie nadaje się na rynek to później na przemysł idzie . Nie robię porów jesiennych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paulina ja tak miałem w tamtym roku tylko, że placami. Może z 2 metry kwadratowe w sumie mi się tak zrobiło. I wydaje mi się, że to od podłoża bo drugi rok z rzędu użyłem tego samego torfu i chyba nawóz mi się dobrze nie wymieszał i tak jakby je paliło miejscami. Czubki przyschnięte i korzeń był bardzo słaby a nawet taki brązowy. Także za dużo tej pożywki może dajesz, bo przedobrzyć też nie można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie ile siejecie pora w rosadzie na hektar bo wiadomo kazda sztuka nie wzejdzie ja jak obsade szykuje na 140tys to sieje pod tunel 170 tys.druga sprawa czy ktos pora prubował kopac kombajnem od czosnku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

na 140 około 180... przy wschodach 70%.

a po tegorocznych próbach. mogę powiedzieć że pory wschodzą w przedziale 70-80%.

 

 

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie pora kamusza to ludzie tyle wysiali czy po prostu była ograniczona partja na 2017?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

Moim zdanie Margarita i Bulgina stanowiły 70% rynku nasion pora do przemysłu, w tym roku była bardzo ograniczona ilość tych odmian, a pozostałych wszystko zostało wykupione z braku wcześniej wymienionych. Słyszałem juz opinie u pośredników ze cena bedzie niska bardzo bo wszystkie nasiona schodzą w sklepach jak tylko pojawią sie, tak mówią. A ja uważam ze jeżeli na rynku były śladowe ilości bulginy i margarity to taka sytuacja ze brakuje nasion nie powinna nikogo dziwić. Co Wy o tym sadzicie? Laryy uprawiałeś juz w wcześniej kamusza ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badylarzele    0

Przyszła pierwsza partia rozsady z maroka cena 35 groszy za sztuke  posadzony już w tunele a nasiona pora schodzą jak  ciepłe bułeczki bedzie to samo co z pietruszka w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

no ja zimowego muszę jeszcze kupić:))

miałem siać pietruszkę. ale po tym co u mnie w okolicy się dzieje... to sadzę por na przechowanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Witam  Panowie por kamusz był dostępny w tym roku bo jak pytałem w lokalnym sklepie  nasion to powiedział że jest wycofany . Jeśli tak to mógłby ktoś podać cenę opakowania po w sklepach internetowych nigdzie nie mogę znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę zacząć z porem teraz. Co polecacie na początek? Planuję obsiać 1 ha pod przemysł. Co polecacie na przygotowanie ziemii 2-3 kl.?


Kto kombinuje, ten żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Lepiej będzie jak zagrasz w zdrapki albo na maszynach bez stresu a tak to pół roku nerwicy zanim sprzedasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie wysłałem saletrzak27 standard a pora będę sądził za 3tygodnie czy będzie on miał działanie z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

nie za wcześnie?

3 tygodnie do sadzenia. 5-7 dni aż sadzonka dobrze się przyjmie. to daje minimum miesiąc zanim azot będzie jako tako potrzebny.

a dużo posiałeś?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy była by możliwość wsadzenia pora oczywiście z wcześniej przygotowanej rozsady w terminie 1-20 lipca na zbiór wiosenny? W lipcu zwalnia mi się pole po bobie, a chciał bym je jakoś spożytkować jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj