ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

piratqwert    8

Ja dzis swojego na kawałki 20cm pokrojony cena 7zl kg szkoda ze tylko 5 ton zostało

 

ja bym się cieszył że jeszcze jest 5t. a nie 500 kilo:)

ładna cena.

a jak był przetrzymywany? chłodnia czy przechowalnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Ciekawe ile tej rozsady z Maroka będzie do sadzenia się nadawać , skoro zima jak nigdy aż tam dotarła . Przecież tam to na polu produkują. Włochy  pod śniegiem ,Hiszpania podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A to kolega pewnie z wczasów wrócił? ;)

 

Niestety nie jestem taki "światowy" jak Ty, nie stać mnie na wyjazd na narty do Maroka. Mogę jedynie sprawdzić pogodę przez internet, polecam też innym:

 

http://www.meteovista.pl/Afryka/Maroko/40

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Piratpwert sie zdziwił jak por lez w prymitywnym kopcu lepjej jak w chłodni w chłodni mam 3ton pora a 2 w kopcu i lepiej lezał w kopcu miałem bo dzis sprzedane miałem sadzic 2ha ale juz słysze ile bedzie na przyszły rok dowalone i zostane przy 40arach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie ktoś miał odmianę pora hawiking f1 od seminis faktycznie ma ciemne liście i. Te 30 co białego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Piratpwert sie zdziwił jak por lez w prymitywnym kopcu lepjej jak w chłodni w chłodni mam 3ton pora a 2 w kopcu i lepiej lezał w kopcu miałem bo dzis sprzedane miałem sadzic 2ha ale juz słysze ile bedzie na przyszły rok dowalone i zostane przy 40arach

 

no to faktycznie szok:)

por to nie cebula. że pstrykną palcem i po 2-3ha zasieją.

firma z którą współpracowałem w tym roku. potrzebuje 500 ton. pora. i to wszystko na Niemcy. a to tylko jedna.

w tym roku już było nasadzone. i gdzie ten por ja się pytam? (mówię o zimowym).

 

druga sprawa. że pora handlowego nie zrobi pierwszy lepszy rolnik.

tylko jak ma zasadzić to zrobi to badylarz. (musi mieć czym). a nie sądzę że nagle każdy rzuci się na por. bardziej są zakochani w kapuście i kalafiorze:)

kolejna sprawa to sama sadzonka.... kupno kosztuje sporo kasy. a wyhodować własną nie każdy potrafi.

 

laryy. ty zostajesz przy 40 arach. a ja z 2 podnoszę do ok 6 ha. tylko wszystko na przemysł. cudem nasiona udało mi się nabyć. a coś trzeba robić. sprzedać zawsze się sprzeda. a przy wydajności 40-50 ton z ha. to i 80-90 gr. jest dobrą ceną. ludzie też się znajdą do kopania. skoro przeciętna wypłata za dzień to 150zł. rekordziści ponad 200.... to motywacja do pracy jest,

 

żyjemy w czasach jakich żyjemy. i jakbyśmy mieli zakładać z góry że nic nie będzie płacić. to po co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Kolaga pirat ma rację.Mnie też namawia zakład i posrednik na pory każdą ilość.co do ludzi znajdą się ale oczywiście za godne pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

A 40 ton z deszczownia czy bez jak bez osiagasz takie plony to faktycznie jest sens za 0.90 gr sprzedac unas zakłady proponuja 70gr to mja sie z celem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

A 40 ton z deszczownia czy bez jak bez osiagasz takie plony to faktycznie jest sens za 0.90 gr sprzedac unas zakłady proponuja 70gr to mja sie z celem

 

deszczowany. ale nie za dużo. bo sadzony ma inny system korzeniowy.

w ubiegłym roku 2 razy podlałem. bo potem przyszły deszcze. i już nie było potrzeba.

 

zaczeliśmy kopać 4 sierpnia.

 

larry. gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Okolice łeczycy to bardzo przyzwojte plony uzyskujesz ja tez z rosady sadze ktos miał odmiane HaWIKING F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDomix    0

Witam, jestem całkowicie zielony w uprawie pora. śledziłem waszą rozmowę ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Gdyby ktoś mógł mi od początku do końca opisać cały proces uprawy, niczego nie pomijając, byłbym bardzo wdzięczny. Jak wcześniej wspomniałem moja wiedza na ten temat jest bardzo uboga, ale zdecydowałem że por pochodziłby z kupionej rozsady ponieważ nie mam warunków na produkcję jej samodzielnie, Liczę na odpowiedź z Waszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

MrDomix,

 

czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj...

 

W internecie jest mnóstwo informacji o produkcji pora, są filmiki, poradniki czy nawet w tym wątku masz 12 stron ciekawych informacji.

Nie licz na to, że ktoś ci tutaj da gotowy przepis na to jak zrobić dobry produkt finalny. Do dobrych plonów ludzie latami dochodzą ciężką pracą i często robiąc za darmo.

 

laryy123,

 

Śmiem twierdzić, że produkcja rozsady to jednak jest ta prostsza część w uprawie, bo problemy zaczynają się później. W zasadzie już przy sadzeniu można zamknąć sobie drogę do dobrych plonów, do tego odpowiednie nawożenie, ochrona przed szkodnikiem, grzybem, chwastem itd.

Ja zawszę mówię, że wszystko fajnie jest dopóki coś nie zacznie się sypać, wtedy czas reakcji i właściwe decyzje procentują. A tych bez doświadczenia raczej nie podejmiesz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Zawsze lepiej roślina rośnie w warunkach kontrolowanych przez człowieka czyli produkcja rozsady niż później w polu jest narażona na różne warunki stresowe a jakie panowie dawki nawozów dajecie i jakie najlepsze waszym zdaniem są nawozy dajecie asahi sl po wysadzeniu rozsady czy inne stymulatorw ja dawałem blekjaka na korzen i vapogard i zauważyłem ze prawie 99% sadzonki przyjęło się czy ktoś też stosuje te preparaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie po ile wam chłodnie za kontraktowaji pora bo u nas w sklepach brakuje nasion bułgara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Larry jakie chcesz te nasiona dokładnie bo mam na sklepie odłożone na 10ha ale rezygnuje z uprawy na rzecz papryki ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Powiedzcie jak jest z pH w porze bo znalazłem różne informacje w internetach na ten temat, mam pH 5,5 klasa 3b, czy kreda wiosną przed siewem coś jeszcze pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Kolego mint, jeśli pierwszy raz chcesz sadzić pora to sobie ten rok odpuść, przygotuj ziemię na spokojnie na kolejny rok.

 

Byłem dzisiaj w sklepie nasiennym po nasiona papryki, z ciekawości pytałem o nasiona pora, co by jakąś odmianę do przetestowania kupić. Kobieta na to, że zostały same mieszańce... Dzwoniła gdzieś tam na hurtownię, nic już nie ma, wszystko wykupione.

Wróciłem do domu, sprawdzam ofertę sklepów internetowych i ... to samo, zostały same mieszańce i jakieś odmiany mało popularne.

 

Osobiście zbyt mam zagwarantowany, ale w jakich to cenach będziemy sprzedawać to aż strach pomyśleć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

kolega wyżej ma racje odpuść sobie ten rok, ja co roku sadze hektar w tym nie wiem czy pół zasadze w tym roku sprzedaje to na rybitwach ale co chwile przychodzi ktoś i pyta jak sadze pora,  cena za ładnego 2 zł sztuka i schodzi reszta warzyw pod psem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

No niestety za późno, mam już zakontraktowany. Mam tylko nadzieję że nie wtopię i por nie będzie jak ołówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

w tym roku była niezła kasa na ziemniaku to zobaczycie ile ludzi je teraz nasadzi i ceny takiej na pewno nie będzie.

Widzę u siebie w okolicy że nasadzeń ziemniaka ma być więcej.

Lincolna dostaliśmy nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj