ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piratqwert    8

Ja nie miałem ale w tamtym roku brał kolega faktycznie była jak ołowek ale płacił chyba 22gr a ktos miał pora sevila czy faktycznie ma 25cm białego i ciemnozielony lisc

 

za sztukę????

co do białego... to dużo zależy od sposobu uprawy. dużo daje podredlenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Ja nie miałem ale w tamtym roku brał kolega faktycznie była jak ołowek ale płacił chyba 22gr a ktos miał pora sevila czy faktycznie ma 25cm białego i ciemnozielony lisc

 

Seville miałem to faktycznie liść ładny i w pełni dojrzała miała 20-35cm białego. Duży rozrzut bo wiadomo nasiona tanie i nie ma co liczyć na wyrównanie takie jak w mieszańcach. Ja ostatnie kilka lat sadzę mniej ale tylko mieszańce, nie ma porównania do ustalonych. Samo obieranie idzie dwa razy szybciej po prosto z pola to pociągniesz raz i łodyga czysta a ta Sevilla to skubanie straszne.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Jak por ustalony ja miałem lancie preline i terz rozbieznosc spora jeden 20cm drugi 35 w tymrok na prube kupie jakiegos mieszanica to mowisz ze w miare ta sevila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

piratqwert tak kolego sadzonki maja dosc potrzciwe i wyrównane ale cena na ten sezon to 25gr za szt na obsade po 10 maja jesli na wczesniejszy termin to cena oscyluje w granicach 35gr za szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

dla mnie szok... a ile sadzicie na ha? 150 tyś? miałem w tym roku 20tyś f1 tak sadzonej i wyrosła super.

to daje 37 tyś zł na ha...

wychodowanie we własnym zakresie... odmiana F1. to jakieś max 15 tyś. (to już i tak zawyżyłem), szok że to ktoś kupuje.

 

(ogólnie produkuję 700-800 tyś sadzonek na własny użytek. więc wiem co piszę)

 

za 37tyś. to bym wychodował i jeszcze we własnym zakresie zasadził ten ha:))))

dla mnie czysty szok.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

no szok jest ale takie są realia. A jeśli chodzi o mnie to wszystkie rozsady warzyw produkuje we własnym zakresie i mam takie samo zdanie jak ty ale mysle ze nawet grubo zawyżyłes obsade jednego hektara odmianami heterozyjnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

To chyba jeszcze zrozumiem jak ktoś na kawałek kupi na start jak jeszcze swojej nie wyhoduje ale tak to chyba się mija z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

no szok jest ale takie są realia. A jeśli chodzi o mnie to wszystkie rozsady warzyw produkuje we własnym zakresie i mam takie samo zdanie jak ty ale mysle ze nawet grubo zawyżyłes obsade jednego hektara odmianami heterozyjnymi

 

dlatego się pytam.

ale miałem w tym roku 20tyś LInktona (nowy easton) tak sadzony (150tyś na ha), 10 lipca był do kopania. a 1 sierpnia skończyliśmy ostatnie szt.

 

a ile sadzicie F1 na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Powiem tak ja robie dość nieduża obsade mimo że mam nawadniana plantacje bo ok. 120tys ze wzgledu na mojego klienta do ktorego liczy sie por 450gram + po przycieciu na 60cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Na drugą połowę maja będę zamawiał gotową rozsadę, póki co mam ofertę 16gr brutto z dowozem. To dobra cena, odmiana Belton. Zamówienie skromne bo 50tyś. sadzonek. To raczej taki eksperyment jak to wyjdzie w praktyce.

50000*0,16 = 8000PLN

 

teraz robiąc samodzielnie:

Nasiona  5*600 = 3000PLN

Gotowe podłoże, myślę, że w granicach 400PLN (z transportem)

Ogrzewanie tunelu foliowego w którym produkowana jest rozsada - (okres 01.03 gdzieś do połowy kwietnia, węgiel) - gdzieś w granicach 1000PLN

Teraz koszt cieplarni (konstrukcja+nakrycie folią+stoły+ogrzewanie, u mnie jest piec nadmuchowy) załóżmy, że robimy to raz na 10lat

1000+1000+1000+3000= 6000PLN

6000PLN/10lat = 600PLN roczny koszt amortyzacji sprzętu

 

Inne wydatki typu skrzynki, woda, prąd, środki ochrony, trudno to określić załóżmy symbolicznie 100PLN

 

W sumie własna rozsada kosztuje mnie 5100PLN + własna robocizna

Sadzonka wychodzi 0,10PLN

Robocizna kosztuje 0,06PLN - 2900 na całości.

 

Na wcześniejsze terminy wyjdzie trochę większy koszt ogrzewania, co może się przełożyć na końcowy koszt w granicach 1-2gr, nie więcej.

 

Generalnie w tym roku robię eksperyment i kupuję tylko jesienną odmianę, letnie robię sam bo trochę się obawiam o jakość kupowanej rozsady i żebym nie został z przysłowiową ręką w nocniku.

 

Podsumowując jeśli dostarczą mi dobry produkt to w przyszłym roku wszystko kupuję gotowe.

Jedyny minus jest taki, że umowa jaka jest podpisywana w zasadzie zwalnia ich ze wszystkich obowiązków, oni nic nie muszą a jedynie mogą.

I tutaj robi się problem tego typu, że zamawiając rozsadę na początek kwietnia (czyli zamawiając w styczniu) nie da się przewidzieć jaka będzie pogoda. A terminu odbioru nie da się przesunąć.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

tylko że to nie jest obsada na ha... to jedynie na 0.40 ha (przy 120 tyś na ha) tak jak wyżej kolega pisał ze sadzi.

na ha

to wychodzi 19.200 na ha.

to jeszcze nie jest strasznie. ale jak koledzy pisali 0.25 to kwoty się robią kosmiczne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Przy 120tyś na ha realna różnica pomiędzy kupnem a własną produkcją rozsady wynosi 7200PLN lub mniej bo przy takim zamówieniu myślę, że cena może być jeszcze o 1-2gr niższa.

Teraz trzeba się zastanowić ile przy tym jest roboty i czy się to opłaca. Każdy sam sobie to musi przeliczyć, ja tylko wyraziłem swoje zdanie.

Dla mnie to jest jedynie dodatkowe źródło dochodów a nie główne zajęcie, dlatego staram się obniżać nakład pracy jak tylko się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

coś czuje że jest szał na pora a skończy się tak jak ze wszystkim czyli na hasioku

 

Ja akurat mam zbyt zapewniony więc zero stresu.

 

piratqwert, cena na PW.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Zbyt może i masz ale ceny nikt Ci nie zapewnił. Panowie nie nastawiajcie sie na ta rosline w masowe produkcje bo zobaczycie ze to nie jest tak wszystko proste jak cyferki na kalkulatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jeśli 20 000 to dla Ciebie masowa produkcja to nie mam więcej pytań. I ciekawe jaką Tobie stałą cenę zapewniają Twoi odbiorcy bo ja nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

nie myslałem akurat o 20 tys tylko ktos pisal ze robi sie szal na por. Odbiorca da ci taka cene jakie beda realia na rynku jesli bedzie duzo towaru to zrobi z toba co bedzie chcial albo cie wysmieje i pojdzie gdzies indziej a jak beda braki to w dupe cie pocaluje zebys mu naszykowal ludzie czego wy mnie chcecie nauczyc? handlu albo produkcji pora hahahahha co niektórzy musza po jajach dostac ze dwa sezony to beda mowic ludzkim głosem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Odbiorca da ci taka cene jakie beda realia na rynku jesli bedzie duzo towaru to zrobi z toba co bedzie chcial albo cie wysmieje i pojdzie gdzies indziej a jak beda braki to w dupe cie pocaluje zebys mu naszykowal ludzie czego wy mnie chcecie nauczyc?

 

To współczuje takiego odbiorcy. Ale nie martw się w tym roku Ty go po d*pie całujesz to może za rok albo dwa on Ciebie pocałuje skoro takie są te Twoje "realia".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

a ja wam powiem że za 2-3 lata por będzie ok 1,5-2zł na zakładzie. (a przynajmniej przemysłowy)

1. robi się problem z nasionami. (już teraz są braki)

2. robactwo zaczyna dokuczać coraz bardziej

3. MEGA PROBLEM Z SIŁĄ ROBOCZĄ. raz że jej nie ma. a po 2. kontrole czy pracowników masz legalnie. a kary są spore

 

co do odmian mieszańcowych.... to koszt jaki trzeba ponieść na wyprodukowanie ha. skutecznie będzie odstraszał.

 

i najważniejsze.

poważny producent. zawsze sprzeda go po dobrej cenie (nawet w tym roku zakłady płaciły 0.95 za kg)

a ci mali co odstawiają na skupy.... byli ruchani, są ruchani.... i będą ruchani. bo u mnie płacili ok 0.60 za kg) sroki za słownictwo ale nie wiem jak to inaczej ująć.

 

mieszkam w okolicy w której jest totalny buum na warzywa. nawet krowiarze którzy mają po 80 krów. nagle zaczeli siać po 10 ha warzyw. marchew, pietrzuszka.

za por też się brali... ale się sparzyli. i dali sobie spokój.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

bronisze por juz jest po 6zl, drobny na wloszczyzne 4zł. mialem robic pora w tym roku ale juz widze jaka bedzie cena w sezonie. Pewnie nawet przemysl nie bedzie mial problemu z towarem w tym roku jak wszystko dopasi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Parcie jest na pora.myślę że cena na zakładzie będziew okolicy 1zl.będą też oczywiście tacy co będą chcieli kupić za bezcen.nasiona mieszancow drogie.niektóre nasiona wycofane.także pożyjemy zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Na pewno będzie pora nasadzone dużo więcej bo w tym roku cena pasowała od początku sezonu a inne warzywa sami wiecie jak "płacą". Ale ktoś kto chce sprzedawać na giełdach raczej z ilościami szaleć nie będzie to każdy wie co się robi na giełdach z roku na rok co raz ciężej coś sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

zgadza się ale ludzie nie mają umiaru i wyobraźni, w tym roku skoczki nasadzą pora, cena już jest w marcu może być jeszcze lepiej a wtedy uderzy do głowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj