ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
laryy123    13

Samym mocznikiem pedziłes czy pod korzen coś jeszcze dałeś ja max 1,5ha pora urawiam do stałych klietów nalepiej sie wychodzi na sztuki wczesny ktos ma porownanie varny a bulginia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

pod agregat poszło po 150 kg soli potasowej.

a 3 tygodnie po sadzeniu mocznik. miało być inaczej a inaczej wyszło. ale efekty były super.

 

wiem że na szt. lepiej wychodzi. mieliśmy 20 tyś. Liktona (nowy easton) kopany w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Witam, zakład proponuje mi 80 gr plus vat. Jaką odmianę polecacie na zbiór październik-listopad? Pora chciałbym posiać siewnikiem pneumatycznym z końcem marca. Czy tarcze do rzepaku nadadzą się do tego? Cena nie jest powalające i czy można liczyć na jakiś zysk? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Taniej by go wyszło zbadać co tam w ziemi siedzi i ułożyć do tego nawożenie. Ale lepiej nawalić na pałę jak nie trzeba tyle.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Koledzy co się tak podniecacie czy cena 80gr jest jakas powalajaca?? tym bardziej przy tak niskim plonie jaki osiagacie ok 20 ton i przy takiej ilosci pracy a u nas juz 13zł/h pracownik ciągnie. Ja nigdy do przemysłu nie robie tylko produkuje pora do sprzedazy hurtowej od lipca do konca lutego i mysle ze to jest najgorsza roslina jesli chodzi o zbior przechowanie i przygotowanie. Jeśli osiagnie się dobry wysoki i '''''''''''jakosciowy'''''' plon to mozna troche zarobić ale w żadnym wypadku na porze do przemysłu . pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Koledzy co się tak podniecacie czy cena 80gr jest jakas powalajaca?? tym bardziej przy tak niskim plonie jaki osiagacie ok 20 ton i przy takiej ilosci pracy a u nas juz 13zł/h pracownik ciągnie. Ja nigdy do przemysłu nie robie tylko produkuje pora do sprzedazy hurtowej od lipca do konca lutego i mysle ze to jest najgorsza roslina jesli chodzi o zbior przechowanie i przygotowanie. Jeśli osiagnie się dobry wysoki i '''''''''''jakosciowy'''''' plon to mozna troche zarobić ale w żadnym wypadku na porze do przemysłu . pozdro

Kolego nikt się nie podnieca, od wczoraj nie siedzę w tym interesie, podstawy matematyki znam. Napisałem że nie jest powalająca, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

akurat nie adresowalem tego do twojego wpisu tylko do wczesniejszych :) pisza o zwiekszaniu produkcji i cieszacej sie coraz wiekszej popularnosci tej rosliny a zaklady tylko sie z tego ciesza i beda wiedziec jak to oni mówią '''''jak chłopka wypierd... ''''Panowie to jest polska i masowa produkcja sie nie ujedzie bo po niektorym sezonie możecie odwiedzić bank który was oskubie z reszty grosza :(

A jeśli chodzi o pora do konsumpcji to wyprodukowanie jednego hektara obsadzonego odmianami mieszańcowymi i wyprodukowaniu tej rozsady to sa ogromne koszty takze dla rolników bez doswiadczenia z ta roslina nie polecam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

A ja uwarzam ze por to ostatnie warzywo opłacalne tylko nie wchodz grę sprzedasz na przemysł bo to co proponują to kpiny obecnie por jest po 3,5zł a oni proponują 0,70gr tak jest u mnie ja po woli będę z zwiększał produkcję pora do 5ha bo tyle mam pola obecnie jest 2,5ha bardzo dobrze wychodź sprzedasz na sztuki ziomalek0 trzmałes preline do lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

Rośnie i może zainteresowanie porem tylko dlatego że na zachodzie nikt już tego nie chce robić. Max 2 sezony i u nas będzie ta sama sytuacja bo przy tych kosztach pracowników i ręcznej pracy... zobaczcie sami ilu chętnych do pracy i jakie były stawki np 3lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Tak jak pisałem wyzej u nas juz kazdy sieje po 2,3ha warzyw bo brak ludzi i z 10 zl nikt do pola nie przyjdzie 14zl u nas daja jak ktos umie liczyc to lepiej wychodzi pracownik niz rolnik bo chociaż nie stresuje za ile sprzeda czy w ogóle urośnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Pablo zgadzam sie z toba w zupełnosci. A jeśli chodzi o kolege laryy... to preline do lutego???? skad ten pomysł teraz to jedynie belton w super jakosci idzie. Prelina to raczej na poczatek sezonu i koniec. Raczej moja produkcja to same mieszance bo takich wymaga moj odbiorca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Kolego ziomalek ty kiedys w chłodni pora trzymałes? Mi zostalo może 5ton praline bo nie zdążyłem z nim na jesieni i narazie leży bez dużych strat :-) a jak pora brakuje o tej porze to idzie jaki jest nikt nie wydźwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

Koledzy jak dalej tak będzie to zobaczycie że każdy będzie miał po 20arow.ludzi nie ma a ci co są to się do niczego nie nadają wolą wino pić.facet z chłodni mówił mi że jest duże zainteresowanie porem tym bardziej że w europie spada produkcja.proponował mi żebym sadzil pod nich ale zrezygnowałem niech każdy robi to co robił do tej pory a nie pcha się innym.proponował cenę1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

ma może ktoś informacje na temat dostępności nasion Bulginy i Margarity? odmiany przemysłowe

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

a jak to wygląda z chwastami ?

jest jakiś preparat przedwschodowy czy nie ? czy pielenie mechaniczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

a jak to wygląda z chwastami ?

jest jakiś preparat przedwschodowy czy nie ? czy pielenie mechaniczne 

 

nic mi o takim nie wiadomo.

jedynie roundup...

ale ogólnie z sianego trzeba się nastawić na obróbkę ręczną. i to dosłownie

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Można, tylko musi mieć nie mniej jak 2-3 liście i opryskać do 7 dni po posadzeniu.

Edytowano przez stalpin8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Kupował ktoś z Was rozsade z Maroka na wczesnego? Faktycznie jest grubości ołówka? Ile płaciliście w ubiegłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja nie miałem ale w tamtym roku brał kolega faktycznie była jak ołowek ale płacił chyba 22gr a ktos miał pora sevila czy faktycznie ma 25cm białego i ciemnozielony lisc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj