ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

XTRO    1507

właśnie, jak uprawiacie pora? chodzi mi czy go siejecie prosto w grunt czy z gotowej rozsady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Ja pora uprawiam z rozsady i rozsadę sam produkuje. Ale ja mam aptekowe ilości...  ok 8 arów rocznie


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Witam miał może ktoś z was do czynienia z odmianą pora PORBELLA ?Czy ta odmiana nada się na przemysł? Do tej pory użytkowałem tylko Lancie z małymi dodatkami odmian mieszańcowych   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Varnę olej. szkoda kasy na nasiona.

Lincoln ładna odmiana. ale w stosunku do Bulginy i Margarity krótsza ale za to grubsza. wagowo bardzo podobna.

 

w 2016 miałem 2.5 ha pora na przemysł.

a w tym roku będzie 5.5 do 6 ha. tylko że wszystko sadzone. sadzonka produkowana we własnym zakresie.

odmiany Margarita i Bulgina.

 

a może ktoś wie ile kosztuje profesjonalna sadzarka do pora Verhoest lub George Bergson.

 


Mam pytanie jakich herbicydów używacie do zwalczania chwastów w porze i w jakiej dawce? Sadzę por typu bułgarski (głównie bulgina) na glebach torfowych, gdzie presja chwastów jest bardzo duża? Z małego doświadczenia wiem ze przy użyciu 1,5l Afalonu na ha to jesienia nie będzie co zbierać, jakie jest Wasze doświadczenie z herbicydami w porze?

 

u mnie idzie Avalon 1-1,3 litra na ha. max 14 dni po posadzeniu. i por oddaje powyżej 45ton z ha. tylko ja mam gleby ciężkie. dalsza walka to już ekopielnik i gracol

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

po ile kolego sprzedales tego pora do przemyslu? ja nie mialem nigdzie kontraktow i sprzedawalem po 80-90gr. mialem 3ha bulgini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie jakiego pora polecacie do uprawy wczesnej myślałem o lanci czy ktoś miał ta odmianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

Panowie piratqwet, rob334 jak u Was wygląda zbiór pora do przemysłu? Polska sadzarka firmy Solan chwytakowa 4-rzędowa 36 tys netto. 
piratqwet szukam właśnie innego rozwiązania niż pielniki bo wydaje mi sie ze zbyt niszczy to system korzeniowy, myślałem żeby zrobić taki opryskiwacz sekcyjny z osłonami np Solan coś takiego ma. rob334 sprzedawałes bezpośrednio do przetwórni czy przez pośredników, ja do Dąbrowy Chł. woziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

po 15 sierpnia sprzedawałem po 1.00 brutto. i transport dawał kupiec.

miałem też klienta na 20 ton który zapłacił 1.5 plus VAT. ale kopaliśmy 4-10 sierpnia

 

rob334 jaką miałeś wydajność?

Pablo123456 zbiór dokonywany jest ręcznie. jedna osoba kopie 3 redliny. kopany jest na tzw. kobyłki (specjalne stojaki) i wiązany sznurkiem w pęczki. płacę na akord 18 gr. bez wiązania i 20 gr. z wiązaniem. średnio kopią mi 600-800 kilo. choć mam kilka osób które 1t dziennie też ukopią.

 

co do ekopielnika... to bardzo się mylisz. minimalne podcięcie systemu powoduje jego większy rozrost. a także napowietrzenie gleby.

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Piratqwert co za typ pora miales ze taka cene uzyskałes i jaki sredni plon z ha jakje nawoz dajecie pod pora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej8706    4

Zasłyszałem dziś ploteczki że powoli robi się szał na pora czyżby to warzywo podzieliło los cebuli z ostatniego sezonu jak myślicie  u was też zwiększają produkcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U mnie to juz seniozy uprawiaja warzywa w wieku 30lat to niema gospodarza ci co uprawiaja to max 2ha zasieja aby dobic do rety a jeszcze 2lata to nie bedzie ludzi do pracy w polu bo za 10 zl nikt niechce paprac w blocie a zwłaszcza ukrajcy a zeby nastawic sie na pora to trzeba troche wiedz i kapitału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Jakie pory polecacie na zbiór jesienny (wrzesień-grudzień)?

Do tej pory uprawiałem odmianę belton i przyznam, że pory wychodziły ładne, ale ta cena (prawie 600zł za 10tyś. nasion) ładna już nie jest.

Miałem jeszcze porbellę, ale wychodzi za mało białego.

 

Co polecacie? Podobno alcazar jest w miarę dobry i tani, uprawiał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja mam jeszcze z 3tony preline troche mi przymarzl w kopcu ale nie zgnił duzo białego i fajny lisc ale dopiero puzina jesienia sie wyrabia a w jak przechowojecie pory dodam ze obecna cena to3.5zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

Bulginę. i Margaritę.

zakłady zawsze płacą 85gr plus VAt na kontraktację.... a na wolny rynek przeważnie 1.00 brutto.

 

u mnie w tym roku skupy potrafiły płacić 0.55 zł netto. a ja w tym czasie sam odstawiałem pora do zakładów i widziałem jak płacili im 0.85 netto. 20 ton x 0.30= 6000 czysty zysk. za jeden samochód....

 

co do popularności pora.... życzę powodzenia w uprawie.

z siewu.... max 2 ha. więcej nie obrobisz. opryskami przypalisz... a ręcznie nie dasz rady bo podczas wschodów chwasty rosną dużo szybciej niż por. do tego dochodzi kwestia wschodów. co też nie jest takie oczywiste.

sadzony.... to nie takie proste. trzeba mieć troszkę wiedzy i doświadczenia.

 

u mnie w okolicy pora sieją sporo.... ale my jako jedyni sadzimy. i szczerze. nie ma porównania:)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

ja w tym roku miałem 5,5ha pora, 4h Bulgina, 1,5 ha Sevilla. W rodzinie uprawiany por jest juz ponad 20lat i muszę przyznać ze dość kapryśne warzywo. W uprawie dostrzegam duza trudność z chwastami (uprawa na torfach gdzie wilgoci jest duża przy największych suszach), a najwieksza barierą powoli staję sie brak pracowników, a przygotowanie pora wiaże sie z duzą pracochłonnościa;/

piratquwert w jakim regionie mieszkasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

kujawsko-pomorskie.

pow. Radziejów Kujawski.

 

Pablo123456 ma w 100% rację. to nie jest łatwe warzywo w uprawie. a i z ludźmi coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

tez mi sie udalo sprzedac do Dąbrowy bo potrzebowali i zadzwonili z ogloszenia, dali po 90gr plus vat. dzwonilem teraz zeby zakontraktowac u nich to powiedzieli ze to wyjatkowo w tym roku robili pora i nie kontraktuja;) a tak to handlarz wziął wszystko po 80gr i jego transport. wydajnosc cos okolo 20 ton z rozsady, zbraklo wody u nas niestety. zbior u mnie tez reczny, 15 osob i w dwa dni 15ton uszykuja, na akord 17gr jak slaby byl to 20gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Jakie panowie walicie nawozy pod pora pablo jak ci wypalił sewilla duzo białego jaki lisc ma .ja nigdzie nie kontraktuje daje kolesowi co robi wloszczyzne i cena to 1do 1.2 zł 20ton bez nawadniania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

ja w tym roku zastosowałem mocznik. a to dlatego że było sucho i nie siałem 2 dawki na zboża. i mi został.

i muszę przyznać że dużo lepiej zadziałał niż saletra amonowa.

poszedł w 1 dawce. ok 400 kg na ha. (ale normalnie to powinno się wysiać w 2 dawkach.)

w tym roku przechodzę na RSM... więc dopiero po sezonie będę mógł napisać ile i jaki efekt.

 

jedno co mogę powiedzieć... to to że zupełnie inaczej idzie rozmowa. jak dysponujesz ilościami tirowymi a inaczej jak masz 10-15 ton na sprzedanie

Edytowano przez piratqwert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj