ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

Kamil1996    18

Pamiętaj że łatwiej jest pole odwodnić jak nawodnić. Wyczyszczone rowy melioracyjne, parę drenów i można użytkować pole. Sam miałem taki kawałek nie uprawiany gdzie cały czas stała woda i pomimo że widać że jest to dołek to po zmeliorowaniu nie ma już problemu tylko dopiero w 2 roku było widać efekt bo gleba była z powodu wypłukiwania uboga w składniki pokarmowe. A na glebach o wysokim poziomie wód gruntowych uprawialiśmy por i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

U nas są bardzo ciężkie gleby właśnie a problem był bo parę lat było strach wjeżdżać tam i nawozu nie widziała ziemia. Teraz jest okej także jak opłaca się wam kupować to ja bym brał i doprowadził pole do ładu a por sobie powinien poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli może zaczniemy bez drenażu i zobaczymy czy się uda ciągnikiem tam robić...

ps.dobrym rozwiązaniem były by jakieś zasuwy na rurach drenarskich w miejscu połączenia z rowem melioracyjnym - otwierało by się je gdy poziom wody gruntowej by wzrósł ponad dozwolony poziom a tak by były zamknięte aby nie drenować niepotrzebnie pola...

Edytowano przez AgataMarkuszewska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1996    18

Ja bym na razie uporządkował pole to znaczy wyczyścił rowy melioracyjne powycinał wszystkie zadrzewienia. A na ziemi nie uprawianej też tworzą się zastoiska wodne. Gdy ziemia będzie uprawiana też inaczej będzie się zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do kolegów. Czy ktoś z Was może stosuje tzw tiule w ochronie przed szkodnikami w uprawie pora? Ponoć stosowanie takich tkanin na roślinach uniemożliwia dostęp szkodników do uprawy (to taka bardzo drobna siateczka)? Tak samo agrotkanina na glebie przeciw chwastom i szkodnikom które ponoć mogą zimować w glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

pod tkaniną to ci chwastów urośnie do groma bo tego nie dopryskasz dokładnie potem ręczna robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak urośnie?? Przecież pod czarną agrotkaniną nic nie urośnie... Jednak ja pytałem o takie siateczki na rośliny z góry kładzione luźno przeciwko owadom, szkodnikom itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi Ci o włókninę?

 

Nie chodzi o siatkę - włóknina nie ma oczek. Póki co szukam gdzieś producenta najlepiej w chinach co by takie coś robił w cenie agrowłókniny...

ps. ale tutaj jest dobry news: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad-chce-pieniedzy-za-wode-zdrozeja-prad-i,136,0,2064008.html

UWAGA: 2,05pln za m3 wody głębinowej i 1pln za m3 wody powierzchniowej! Niby dla rolników 25% taniej ale to i tak oznacza olbrzymie koszty deszczowania pól! Co Wy na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Jak to wejdźe w życie i będą takie ceny to poprostu skończy się podlewanie.Bo jak jednorazowe podlanie hektara ma kosztować razem z prądem ok 7-8stowek to ja mam to gdzieś a przecież wszyscy wiemy że jeden raz niewiele daje.Poza tym ile towaru trzeba sprzedać żeby pokryć same koszty juz teraz a co dopiero po tej rewolucji.Chcą nas puścić z torbami ot cała tajemnica.Za to 500+ ktoś musi zapłacić.Teraz żałuję ze nie głosowałem na Korwina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

Mam pytanie jakich herbicydów używacie do zwalczania chwastów w porze i w jakiej dawce? Sadzę por typu bułgarski (głównie bulgina) na glebach torfowych, gdzie presja chwastów jest bardzo duża? Z małego doświadczenia wiem ze przy użyciu 1,5l Afalonu na ha to jesienia nie będzie co zbierać, jakie jest Wasze doświadczenie z herbicydami w porze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie 2-3 tygodnie po wsadzeniu poszedł Afalon w dawce 1l/ha i jest czysto, niedługo pójdzie Agil na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo123456    3

dzieki za info Badylarz, bo cześć pora posadziłem, chwasty pokazują sie i szkuam opini na temat środków w porze. Z 10 lat temu w porze zastosowałem wg ksiażki 1,5l/ha afalonu i por przez cały okres wegetacji pratkycznie nie rósł i zbierać nie było co. ostatnio dzieliłem zabieg Afalonam na 2 dawki po 100ml/ha pryskając chwasty w fazie liścienie jednak z różnym skutkiem, raz było ok, innym razem masakra. Ktoś jeszcze cos dopowie do tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

macie jakiegos uczciwego odbiorce pora w kuj-pom, mazowieckie, łódzkie  i wmiare dobrze płaci? Jakas kobitka dzwoniła z Łęczycy ale cos słyszalem ze za kasa u niej sie czeka długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

macie jakiegos uczciwego odbiorce pora w kuj-pom, mazowieckie, łódzkie  i wmiare dobrze płaci? Jakas kobitka dzwoniła z Łęczycy ale cos słyszalem ze za kasa u niej sie czeka długo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

A dokładnie skąd była bo ja niedaleko jestem Łęczycy i zostało mi trochę pora i myślę go na przemysł dać tylko nie wiem czy krótki się nada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj