ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość aletes   
Gość aletes

No właśnie we wszystkich sektorach jest nadprodukcja i ceny śmieszne w skupach---.. ale jak nie można z tym wygrać to trzeba się dostosować :ph34r: taka polityka...polityka...ech :rolleyes:

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Jaką cene mieliście na przemysłówkę, a może wie ktoś ile esu wychodzi z 1ha pora?

Nie ma już Jednostki ESU teraz jest Współczynnik Standardowej Produkcji (SO) i według tabel z 2007 r z hektara wychodzi ok 5,5tys euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Koledzy kto z Was uprawia pora na powierzchni co najmniej kilku hektarów? Chciałbym wymienić się doświadczeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTINHO    118

@Badylarz ja od tego roku sadze por a za rok będe sadził około 1,5 ha.

Jak chciałbys się wymienić doświadczeniem to pisz.

chętnie ciebie wysłucham no i może coś doradze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xirlo    0

U mnie w tym roku jest 13 ha, w tamtym było 10. Cała produkcja z rozsady, bo wszystko trafia na świezy rynek. A u Ciebie ile rosnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

Panowie miał ktoś z was pora odmiany Pancho i Atal,jaką maja część wybieloną i jaki osiągnęliście plon na przemysł z ha.

Edytowano przez ursus3603p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Dobrze słyszałem że kontraktacja pora na przemysł to stawka około 0,40 gr za kilogram taką stawkę daje Mors to komu się opłaca tylko chyba by nabić SO  bo zysku nie ma  na rynek tak ale też nie upchnie kilka ha na rynku bo musi być za***ista jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Panowie czym pryskacie na chwasty dwuliścienne? ja w tym roku już dwa zabiegi afalonem robiłem i po ostatnich deszczech znowu robi się zielono w uprawie. Ile razy można pryskać afalonem? W etykiecie pisze że raz, 2-3 tygodnie po sadzeniu rozsady ale nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto ma chociażby 1h pora pryskał tylko raz bo to jest nie możliwe, żeby tyle wystarczyło

 

Edytowano przez oregano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

jak wygląda przygotowanie pora na przemysł ? w co pakujecie, w jakim stanie jest on skupowany (jak przycięty)

Edytowano przez maniana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ravooo    0

Z tego co mi wiadomo to por potrzebuje dobrej ziemi... Przegladając internet natknalem sie na takie zdjecia(załaczniki). W Normandi we francji por rosnie na zółtym piachu, czy ktos moze mi wytłumaczyc jak to mozliwe? :P Uprawiaja w taki sposob rowniez Marchew :P

post-180159-0-16537000-1456948488_thumb.jpg

post-180159-0-08612000-1456948495_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ravooo    0

Powiedzmy ze mam pole klasy 6 na ktorym x lat uprawiam zyto, ale jest tam nieograiczony dostep do wody, doprowadze to pole do kultury, tzn wyreguluje ph i donawoze odpowiednio do uprawy pora to por urosnie na tak słąbej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

urośnie ale jaki to nikt nie wie może taki jak długopis wsadz sobie pare metrów kwadratowych i sprawdz żeby nie wtopić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie mam problem w rozsadze pora podlalem go blackjack na nasiona z konewki dawka ciut mniejsza jak producent zaleca ma on 4tygodnie i 5 razy go przycinalem i rośnie jak głupi tylko jest cienki jak nitką nic nie grubjeje co otym sądzicie da cos się z tego zrobić pomocy bo zmarnuj 150 tys pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Jak rośnie cienki i długi to może być:

- za gęsto zasiany

- za mało światła

- za gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Raczej jest za mało światła i za gorąco zobaczymy co będzie przyciolem go krótko i stopniowo zmniejsza temperaturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki mam spory dylemat. Mam okazję kupić pole na którym głównie chciała bym uprawiać por ale sytuacja jest następująca:

- gleba (warstwa orna)  sięga od 25cm do 50cm i jest to ziemia piaszczysto gliniasta wilgotna z dużą ilością próchnicy wynikającą z wieloletniego odłogowania tego pola

- zaraz poniżej jest podglebie które składa się z samej gliny (zdjęcie poniżej)

- wody gruntowe są wysoko od około 60cm do 120cm-150cm (ale głównie około 1m)

- dostęp do wody jest bezproblemowy w kontekście studni głębinowej i nawadniania

- mam obawy czy pole nie będzie zbyt wilgotne w okresie ulewnych opadów deszczu (może stać woda prawdopodobnie - poprzedni właściciel twierdzi, że tak nie jest...)

Rozważamy też zakopanie sączek i zmeliorowanie pola gdyż wokoło wszędzie są rowy melioracyjne.

Pytanie jest następujące - czy warto inwestować w tę ziemię czy raczej odpuścić? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi...

 

post-185251-0-37112100-1460839947_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Przyznam szczerze że nie rozumiem twojego problemu.Jest okazja kupić ziemie a ty zastanawiasz się czy woda po ulewach nie będzie stala.Ja prawie wszystko mam meliorowane i też czasem gdzieś woda stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodziło mi o możliwość uprawy pora na takiej ziemi? Dodam, że do usunięcia jest jeszcze sporo ponad sto (!) zadrzewień (samosiejek) i zakrzaczeń - większość na szczęście wzdłuż rowów melioracyjnych co powinno umożliwić ich usuwanie... Stąd gdyby tak płytka gleba nie nadawała się do uprawy pora na zmianę z np brokułem to chyba zrezygnujemy z jej zakupu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj