ziomalek0

Producenci pora

Polecane posty

sokolam    5

Sorki że odgrzebuje stary temat ale nowego nie mogę założyć :)

 

Mam pytanie czy jak teraz bym wysiał nasiona do tunelu na rozsadę pora zimowego, czy mógłbym sadzić go na początku sierpnia ? Czy jest już zdecydowanie za późno ?

 

Dzieki za informacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaucha    2

kolego, według mnie to zdecydowanie za późno, mamy już czerwiec, więc sądze że nie zdąży wyjśc, a raczej jestem pewien. Szkoda twojej pracy i czasu, a dlaczego tak późno??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś dosłownie żre mi por... Roślinki mają około 25 cm wys i są urżnięte w połowie wysokości. Jakiś robal czy może inne gady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego rolnica nie ucina w polowie wysokości tylko przy samej ziemi sadzimy juz kilkanascie lat pora i nie spotkałem sie z takim czyms jak mówisz ale nie doszukuj sie co to jest tylko jedz dursbanem 1,5l na ha i bedzie efekt bo ten srodek jest godny polecenia. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Witam, mam pytanko jakie pory siać na wczesne? Robiłem Vermonta ale go wycofali, macie jakieś propozycje niedrogich nasioon godnych polecenia? Co myślicie o pralinie lub columbusie, nie muszą być grube, chodzi o pory do wczesnej włoszczyzny.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Columbus albo Lancia z odmian ustalonych. Chyba, że droższe to np. Megaton ale to już ponad 500zł za paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Kupiłem columbusa i pralinę, lancie dokupę może na luty, columbus wyszedł stosunkowo tanio oby wzrost był tak szybki jak deklarują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego mam doswiadczenie i to spore w uprawie pora i prelina daje wczesny piekny plon columbus jest dosc pozniejszy a co do pancho to mysle ze tez jest godny polecenia ale na dobre warunki polowo pogodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

witam- mam pytanie ---czytam temat----i nadal nie wiem?Ile kg macie z ha?Przykładowo 100tys. szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

u mnie w zeszłym sezonie na 5 kg potrzebowałem 10 - 11 sztuk pora. Nie mialem dużo zasadzone pozatym ulewy zdziesiątkowały plantację

Edytowano przez MichalUrbaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Może to i się opłaca ale tak na ok ha i więcej...odliczając nawozy i opryski-paliwo..A to też nie jest takie różowe jak się niektórym wydaje "posadził bym"---oprócz bardzo ciężkiej pracy :blink: :rolleyes: na opyskiwacz trzeba mieć szkolenie,wpisywać te wszystkie opryski do książeczki

(wpisujecie?),oddawać opakowania po nich(bo są kontrole z agencji) i szereg innych rzeczy, o których nie piszecie....

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

no mi właśnie potrzeba na przemysł do chłodni mam z 15km więc chce spróbować trochę , kiedyś ojciec uprawiał pora ale zaprzestał jak mu za niego nie zapłacili,

a jaki on rośnie w miarę gruby i długi czy długi i cienki?

Jakie mieliście plony z ha w zeszłym roku?

w jakim rozstawie sadzićie?

Jaką cena była w ostatnich latach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Więc tak- jak ja to widzę--- tylko teoretycznie-bez praktyki :ph34r: sadząc co 10cm- to ze 100metrów mamy ok.500kg...(jak trzeba 10 szt.na 5kg) Jak coś przykolorowałam to mnie poprawcie ;)

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sadzę conajmniej co 15 cm. Teoretycznie jest to możliwe, ale to tylko teoria. Na kartce tak wychodzi. Ja taki wynik uzyskałem z pora mieszańcowego którego 10 000 nasion kosztuje około 600 zł czyli obsada na hektar kosztuje 6 tys. Nigdy Ci nie wyjdzie sztuka w sztukę równa. Zawsze będzie odpadu trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Tak to jest z tą teorią....nie ima się rzeczywistości a szkoda.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xirlo    0

Nie wiem jak jest z siewem bezpośrednim, ale przy rozsadzie u mnie na polu jest około 140- 150 tys/ ha. Na zachodzie juz sadzą około 200tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3603p    87

a w jakim rozstawie sadzisz tzn, ja myślę 3 rządki pod c-360 co około 40cm, a do boredlania lewą lub prawą felgę obrócić, wyda takie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Jaką cene mieliście na przemysłówkę, a może wie ktoś ile esu wychodzi z 1ha pora?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Może i ktoś wie ale nikt sie wypowiadac nie chce. Cena jaka oferowali przedsiebiorcy w ubiegłym roku to 45gr. Wiec kosztów nie jestes w stanie przykryc zwłaszcza w produkcji pora kto sadzi to wie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj