Skocz do zawartości
Bigfarmer

Wapno i Nawóz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wapno
Bigfarmer    0

Witam czy można razem rozsiewac wapno granulowane i nawóz chodzi mi o to czy składniki w nawozie i wapnie w połączeniu będą działały jak należy???

Filipo    14

mysle że tak, wapno niepowinno przeszkodzic w działaniu nawozowi, co innego jeżeli byś chciał dać wapno z obornikiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

michal1993    371

wapno to aktywator i nie można go stosować z nawozami azotowymi, ponieważ azot zwyczajnie wywietrzeje

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

michal1993    371

Z mojej wiedzy to nic nie powinno zaszkodzić, co więcej też tak planuje siać

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

slawomir    0

chciałem sie dołaczyć do tematu.

mam problem kiedy mam zastosować wapno jak co roku stosuje gnojowice??

nawozów sztucznych można powiedzieć że nie daje przez to.

michal1993    371

podaj więcej szczegółów czyli kiedy stosujesz gnojowicę i jakie zabiegi agrotechniczne stosujesz?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

lukasz6140    0

wapno spokojnie mozna stosowac z nawoami sztucznymi przeciez te zsztuczen siejemy co roku wiec kiedy mieli bysmy wapno posiac. co innego gdy stosujemy nawozy naturalen np. obornik wtedy nie mozna stosowac wapna razem z obornikiem poniewaz nastapi potem uwstecznianie sie fosforu a w rezultcie brak jego pobierania przez rosliny. w takim przypadku wapno najlepiej stosowac rok wczesniej gdzie planujemy stoswac nawozenie organiczne.

damian007    2

Miedzy nawożeniem Ca a nawozami głównie N i P minimalny odstęp to 6 tygodni. To dotyczy także organicznych.. ;)

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

ignas5340    0

ale wapno lepiej jest dawać rok wcześniej jeśli jest to mozliwe bynajmniej. Nie daje od razu takiego skutku. Pod buraki zawsze tak robie.

piotrb14    188

można go stosować z nawozami innymi. bodajże w nawozie wieloskładnikowym Ca jest obecne tam... niezaleca się wywożenia obornika i waponowania w 1 okresie czasu

• Like 1

Dziuba    0
Dnia 23.12.2010 o 17:24, damian007 napisał:

Miedzy nawożeniem Ca a nawozami głównie N i P minimalny odstęp to 6 tygodni. To dotyczy także organicznych.. ;)

Czyli moge zaraz po żniwach wysiac wapno zmieszać z gleba i za 6 7 tygodni woźic gnojowice i ORAC pod ozime? Sorki ze tak sie wpycham ale interesuje mnie ten temat mam podobny problem 😉

Y635    5

witam panowie tez mam takie pytanie czy mogę najpierw rozwieść obornik podorać go i na wierz rozsiać wapno

Aktis    47
@Y635 - wapno musisz wymieszać z gleba. Najlepiej na głębokość profilu glebowego. Wapno bardzo wolno przemieszcza się w glebie.

Panowie ja tez prosił bym o podpowiedz. Mam do zwapnowania kilka kawałków i bedzie tam pszenżyto ozime. Wapno poszło by tlenkowe a po nim pasowało by mi rzucić polifoskę można to zrobić?  Inny kawałek szykuję pod ziemniaki na połowie poszedł już obornik jakieś 4 tyg temu i posiana jest gorczyca któa będzie na zimę zaorana i kiedy tam rzucić wapno? Druga część obornika poszłaby przed zimą przed przyoraniem gorczycy co mówicie?  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez Janosik82
      Witam czy posiada ktoś z was agregat pasowy AGRO LINE interesują mnie opinie z góry dziękuję
    • Przez mrjacoobek
      Witam!
      Mam siewnik Poznaniak i przestawiłem go na rzepak żeby później tego nie robić, moje pytanie brzmi czy strona po której jest rolka a trybik ma znaczenie?

• Przez jm126
      Witam.  To moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.  Otoz mam taki problem.  W jaki sposob mozna zaorac pole o ksztalcie trapezu o jednym boku prostopadlym do podstawy w jak najbardziej ekonomiczny sposob bez pustych przejazdow.  Ciagnik do operacji to c 360 z plugiem unia grudziadz trzy skiby. Dodaje fotke pola do wgladu

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.