Bigfarmer

Wapno i Nawóz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bigfarmer    0

Witam czy można razem rozsiewac wapno granulowane i nawóz chodzi mi o to czy składniki w nawozie i wapnie w połączeniu będą działały jak należy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

mysle że tak, wapno niepowinno przeszkodzic w działaniu nawozowi, co innego jeżeli byś chciał dać wapno z obornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

wapno to aktywator i nie można go stosować z nawozami azotowymi, ponieważ azot zwyczajnie wywietrzeje


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z mojej wiedzy to nic nie powinno zaszkodzić, co więcej też tak planuje siać


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawomir    0

chciałem sie dołaczyć do tematu.

mam problem kiedy mam zastosować wapno jak co roku stosuje gnojowice??

nawozów sztucznych można powiedzieć że nie daje przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

podaj więcej szczegółów czyli kiedy stosujesz gnojowicę i jakie zabiegi agrotechniczne stosujesz?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz6140    0

wapno spokojnie mozna stosowac z nawoami sztucznymi przeciez te zsztuczen siejemy co roku wiec kiedy mieli bysmy wapno posiac. co innego gdy stosujemy nawozy naturalen np. obornik wtedy nie mozna stosowac wapna razem z obornikiem poniewaz nastapi potem uwstecznianie sie fosforu a w rezultcie brak jego pobierania przez rosliny. w takim przypadku wapno najlepiej stosowac rok wczesniej gdzie planujemy stoswac nawozenie organiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Miedzy nawożeniem Ca a nawozami głównie N i P minimalny odstęp to 6 tygodni. To dotyczy także organicznych.. ;)


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignas5340    0

ale wapno lepiej jest dawać rok wcześniej jeśli jest to mozliwe bynajmniej. Nie daje od razu takiego skutku. Pod buraki zawsze tak robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

można go stosować z nawozami innymi. bodajże w nawozie wieloskładnikowym Ca jest obecne tam... niezaleca się wywożenia obornika i waponowania w 1 okresie czasu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziuba    0
Dnia 23.12.2010 o 17:24, damian007 napisał:

Miedzy nawożeniem Ca a nawozami głównie N i P minimalny odstęp to 6 tygodni. To dotyczy także organicznych.. ;)

Czyli moge zaraz po żniwach wysiac wapno zmieszać z gleba i za 6 7 tygodni woźic gnojowice i ORAC pod ozime? Sorki ze tak sie wpycham ale interesuje mnie ten temat mam podobny problem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

witam panowie tez mam takie pytanie czy mogę najpierw rozwieść obornik podorać go i na wierz rozsiać wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
@Y635 - wapno musisz wymieszać z gleba. Najlepiej na głębokość profilu glebowego. Wapno bardzo wolno przemieszcza się w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie ja tez prosił bym o podpowiedz. Mam do zwapnowania kilka kawałków i bedzie tam pszenżyto ozime. Wapno poszło by tlenkowe a po nim pasowało by mi rzucić polifoskę można to zrobić?  Inny kawałek szykuję pod ziemniaki na połowie poszedł już obornik jakieś 4 tyg temu i posiana jest gorczyca któa będzie na zimę zaorana i kiedy tam rzucić wapno? Druga część obornika poszłaby przed zimą przed przyoraniem gorczycy co mówicie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj