Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prawdopodobnie po nowym roku większość mleczarni będzie płaciła poniżej 2 zł. Nie ma co się oszukiwać, mamy początek kryzysu. Jedynym odwróceniem trendu będzie albo jakiś kataklizm lub choroba bydła, czego nikomu nie życzę, albo spadki produkcji mleka w USA czy w Azji.

Godzinę temu, Mircia26 napisał(a):

Witam. Polmlek, za listopad ma być 1,25 zł brutto. Pozdrawiam 

Hej Mircia, to ile produkujecie tego mleka, że taka niska cena. 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Raczej nie ma co liczyć na mniejszą produkcję w Azji bo oni dążą to tego by być samo wysarczalni jeśli chodzi o mleko. Teraz przyjdzie kryzys zwinie się lub zbankrutuję z 10/15 % gospodarstw spadnie trochę produkcja i zacznie powoli drożeć za kilka lat 

Edytowane przez dantur96
Opublikowano
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał(a):

Kawałek drogi ode mnie rolnik hoduje świnie które ubija i sam robi kiełbasy szynki itd, świeże mięso tez mozna kupic u niego , kiełbasy w granicy 35-40zl kg a szynki wędzone itp ok 45zl i mu sie opłaca a robi spore ilości. Także te ceny 70-90zl to kosmos . Do tego dobry bimberek tez mozna u niego kupic

W mojej okolicy jest też taki gościu co wędliny i kiełbasy robi. Ceny trochę wyższe niż u Ciebie, ale to wszystko na lewo a otwórz działalność i rób wsio na legalu to cena 70-90 jest realna.

Opublikowano
42 minuty temu, leszek1000 napisał(a):

Prawdopodobnie po nowym roku większość mleczarni będzie płaciła poniżej 2 zł. Nie ma co się oszukiwać, mamy początek kryzysu. Jedynym odwróceniem trendu będzie albo jakiś kataklizm lub choroba bydła, czego nikomu nie życzę, albo spadki produkcji mleka w USA czy w Azji.

Wszystkie będą płacić poniżej 2 zł łącznie z Mlekpolem i Mlekovitą. Jeszcze żeby to się zatrzymało na cenie powyżej 1,8zł a nie mniej. Jedynie Piątnica będzie płacić grubo powyżej 2

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, Mateusz1q napisał(a):

ilu jest takich co kupuję po tyle 5%? reszta za 20gr groszy dałaby się ogolić każdy chytry byle zaoszczędzić, a markety napędzają konsumpcję i marnowanie żywności to prawda

A co masz tańszego o zbliżonej jakości do masła?

Kilkanaście złotych za kilogram to trzeba już dać za zapychacz typu chleb. A za jakiś lepszy to jeszcze więcej.

W zasadzie to nic już nie kosztuje mniej niż te kilkanaście złotych za kilogram, a do tylu zaczyna schodzić masło i ser.

 

Jeszcze trochę i zamiast na chleb kłaść ser to będziemy na ser kłaść plasterek chleba.

Edytowane przez Nintendo
Opublikowano
11 minut temu, karol091193 napisał(a):

Wszystkie będą płacić poniżej 2 zł łącznie z Mlekpolem i Mlekovitą. Jeszcze żeby to się zatrzymało na cenie powyżej 1,8zł a nie mniej. Jedynie Piątnica będzie płacić grubo powyżej 2

To w polmleku po 1 zł będzie mleko 😂 @radekz200jak żyć 🤭😂

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, dantur96 napisał(a):

To w polmleku po 1 zł będzie mleko 😂 @radekz200jak żyć 🤭😂

Może zrobimy samozbiory. 😅Są teraz popularne. Niech ludzie przyjdą wydoić krowy za 1zl litr. Zobaczymy ilu znajdzie się chętnych. 

Edytowane przez Nintendo
  • Haha 3
Opublikowano
Godzinę temu, leszek1000 napisał(a):

Prawdopodobnie po nowym roku większość mleczarni będzie płaciła poniżej 2 zł. Nie ma co się oszukiwać, mamy początek kryzysu. Jedynym odwróceniem trendu będzie albo jakiś kataklizm lub choroba bydła, czego nikomu nie życzę, albo spadki produkcji mleka w USA czy w Azji.

Hej Mircia, to ile produkujecie tego mleka, że taka niska cena. 

I tu Cię zaskoczę. Maksymalna dopłata do ilości wg cennika Polmlek to to 25 groszy. Więc nawet przy 100 tys. Litrów miesięcznie dostalibyśmy 1,50zl. Aktualnie około 3tys litrów 

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano
3 minuty temu, dantur96 napisał(a):

To w polmleku po 1 zł będzie mleko 😂 @radekz200jak żyć 🤭😂

aj tam jak żyć, byle nie mieć zobowiązań i nie doić 30 szt na wypłaty dla pracowników. Najgorzej , że unia to co dała dla rolnika w formie dotacji zabierze 3 krotnie w formie podatków i otwartego handlu. A państwo nie pomaga, manipulowanie cenami nawozów, polityka handlowa z sąsiadami to jednak aspekty które przy dobrej pracy ministra powinny być uregulowane co w efekcie by każdemu pomogło

Opublikowano
10 minut temu, Nintendo napisał(a):

Może zrobimy samozbiory. 😅Są teraz popularne. Niech ludzie przyjdą wydoić krowy za 1zl litr. Zobaczymy ilu znajdzie się chętnych. 

Trzeba przejść na ekologię krówki trzymać na samym sianku i miastowe będą przyjeżdżać i płacić po 3 zł za ekologiczne 🤭😂

  • Haha 1
Opublikowano
6 minut temu, Mircia26 napisał(a):

I tu Cię zaskoczę. Maksymalna dopłata do ilości wg cennika Polmlek to to 25 groszy. Więc nawet przy 100 tys. Litrów miesięcznie dostalibyśmy 1,50zl. Aktualnie około 3tys litrów 

Według cennika to tam mają nieliczni liczoną cenę. 
Reszt ma indywidualna 

  • Like 2
Opublikowano
6 minut temu, Mircia26 napisał(a):

I tu Cię zaskoczę. Maksymalna dopłata do ilości wg cennika Polmlek to to 25 groszy. Więc nawet przy 100 tys. Litrów miesięcznie dostalibyśmy 1,50zl. Aktualnie około 3tys litrów 

Ich cennik to żart, ale jeśli Ty w niego wierzysz i się z nim godzisz to im to bardzo pasuje 

  • Like 1
Opublikowano
7 minut temu, Zefir napisał(a):

aj tam jak żyć, byle nie mieć zobowiązań i nie doić 30 szt na wypłaty dla pracowników. Najgorzej , że unia to co dała dla rolnika w formie dotacji zabierze 3 krotnie w formie podatków i otwartego handlu. A państwo nie pomaga, manipulowanie cenami nawozów, polityka handlowa z sąsiadami to jednak aspekty które przy dobrej pracy ministra powinny być uregulowane co w efekcie by każdemu pomogło

z którymi sąsiadami ci nie pasuje handel? na Ukraine to mamy eksport rekordowy od 3 lat

Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, Mircia26 napisał(a):

I tu Cię zaskoczę. Maksymalna dopłata do ilości wg cennika Polmlek to to 25 groszy. Więc nawet przy 100 tys. Litrów miesięcznie dostalibyśmy 1,50zl. Aktualnie około 3tys litrów 

Wierzysz w cennik 🤦🤣🤣🤣 3tys na odbiór 👍💪🤭😁

6 minut temu, dantur96 napisał(a):

Trzeba przejść na ekologię krówki trzymać na samym sianku i miastowe będą przyjeżdżać i płacić po 3 zł za ekologiczne 🤭😂

Ekologiczne to po pińć by było mało 🙆‍♂️🤭

Edytowane przez slawek74
  • Like 1
Opublikowano
27 minut temu, Mateusz1q napisał(a):

z którymi sąsiadami ci nie pasuje handel? na Ukraine to mamy eksport rekordowy od 3 lat

To żeś teraz doj**ał chyba tusk ci pralke na głowe zasadził i włączył wirowanie 900 obr, Zobacz jakie towary dokładnie podbiły ten rekordowy eksport ? A napisze ci odrazu , Paliwa , oleje , elektronika , części samochodowe , samochody , broń , chemia . I wskaż mi teraz z których produktów Polska ma największy zysk ? a właśnie praktycznie z żadnych , bo paliwo jest eksportowane po kosztach podobnie jak nawozy , a pozostałe czyli auta , bron i itp nasz rząd sponsoruje i mają gratis . A w zamian mamy co ? tanie produkty rolne . Czasami jak coś napiszesz to się zastanów 3 razy bo widać metan z obory ci nie służy.

  • Like 3
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Nintendo napisał(a):

Kilkanaście złotych za kilogram to trzeba już dać za zapychacz typu chleb

po 8 zł za kg chleb przenny bez zapychaczy w kilku okolicznych piekarniach skład mąka - woda -drożdze , zakwas chyba idzie do pieczywa na bazie mąki żytniej .      Bochenek 0,5 kg od 3,8 zł do 4,2 zł , i w stolicy tyle samo np piekarnia Gromulska z dobrego ma sporo oddziałów a cżęsto te droższe mają zapychacze 

Edytowane przez jarecki
Opublikowano
Godzinę temu, karol091193 napisał(a):

Wszystkie będą płacić poniżej 2 zł łącznie z Mlekpolem i Mlekovitą. Jeszcze żeby to się zatrzymało na cenie powyżej 1,8zł a nie mniej. Jedynie Piątnica będzie płacić grubo powyżej 2

Czy to takie dziwne jak w większej części landów cena jest już w przeliczeniu na PLN lekko ponad 1,7zł, kwestia czasu kiedy i i nas to będzie

  • Like 1
Opublikowano
3 godziny temu, Mircia26 napisał(a):

Witam. Polmlek, za listopad ma być 1,25 zł brutto. Pozdrawiam 

Nie kłam 

3 godziny temu, ChiquitaB napisał(a):

Kawałek drogi ode mnie rolnik hoduje świnie które ubija i sam robi kiełbasy szynki itd, świeże mięso tez mozna kupic u niego , kiełbasy w granicy 35-40zl kg a szynki wędzone itp ok 45zl i mu sie opłaca a robi spore ilości. Także te ceny 70-90zl to kosmos . Do tego dobry bimberek tez mozna u niego kupic

Taki rolnik to skarb w okolicy

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
14 minut temu, jarecki napisał(a):

po 8 zł za kg chleb przenny bez zapychaczy w kilku okolicznych piekarniach skład mąka - woda -drożdze , zakwas chyba idzie do pieczywa na bazie mąki żytniej .      Bochenek 0,5 kg od 3,8 zł do 4,2 zł , i w stolicy tyle samo np piekarnia Gromulska z dobrego ma sporo oddziałów a cżęsto te droższe mają zapychacze 

No to masz dobrą piekarnie. U mnie podstawowe chlebki 400gram to minimum 5zlotych, chyba nawet nieco więcej.A większość jest wyraźnie droższych.

Edytowane przez Nintendo
Opublikowano (edytowane)
17 minut temu, Zefir napisał(a):

To żeś teraz doj**ał chyba tusk ci pralke na głowe zasadził i włączył wirowanie 900 obr, Zobacz jakie towary dokładnie podbiły ten rekordowy eksport ? A napisze ci odrazu , Paliwa , oleje , elektronika , części samochodowe , samochody , broń , chemia . I wskaż mi teraz z których produktów Polska ma największy zysk ? a właśnie praktycznie z żadnych , bo paliwo jest eksportowane po kosztach podobnie jak nawozy , a pozostałe czyli auta , bron i itp nasz rząd sponsoruje i mają gratis . A w zamian mamy co ? tanie produkty rolne . Czasami jak coś napiszesz to się zastanów 3 razy bo widać metan z obory ci nie służy.

nabiał kolega nabiał na ukr idzie non stop

Edytowane przez Mateusz1q
Opublikowano
2 godziny temu, leszek1000 napisał(a):

Prawdopodobnie po nowym roku większość mleczarni będzie płaciła poniżej 2 zł. Nie ma co się oszukiwać, mamy początek kryzysu. Jedynym odwróceniem trendu będzie albo jakiś kataklizm lub choroba bydła, czego nikomu nie życzę, albo spadki produkcji mleka w USA czy w Azji.

Hej Mircia, to ile produkujecie tego mleka, że taka niska cena. 

Dlaczego ma spaść w USA i Azji jak tam jest jeszcze wielkie pole do popisu jeśli chodzi o zwiększenie produkcji . My sami powinniśmy się zastanowić co robimy bo myślę że za 26 rok to będzie zwiększenia z 8 10 procent 

Godzinę temu, Zefir napisał(a):

aj tam jak żyć, byle nie mieć zobowiązań i nie doić 30 szt na wypłaty dla pracowników. Najgorzej , że unia to co dała dla rolnika w formie dotacji zabierze 3 krotnie w formie podatków i otwartego handlu. A państwo nie pomaga, manipulowanie cenami nawozów, polityka handlowa z sąsiadami to jednak aspekty które przy dobrej pracy ministra powinny być uregulowane co w efekcie by każdemu pomogło

To narzekasz na politykę handlowa np z Niemcami ? Gdzie sprzątają nam większość spożywki i żrą 

  • Like 1
Opublikowano
Godzinę temu, Mircia26 napisał(a):

I tu Cię zaskoczę. Maksymalna dopłata do ilości wg cennika Polmlek to to 25 groszy. Więc nawet przy 100 tys. Litrów miesięcznie dostalibyśmy 1,50zl. Aktualnie około 3tys litrów 

Na miesiąc dla jasności.

Opublikowano
2 godziny temu, Pablo16 napisał(a):

Ich cennik to żart, ale jeśli Ty w niego wierzysz i się z nim godzisz to im to bardzo pasuje 

Przy też ilości, to nie ma szans do negocjacji. 

3 godziny temu, Mircia26 napisał(a):

I tu Cię zaskoczę. Maksymalna dopłata do ilości wg cennika Polmlek to to 25 groszy. Więc nawet przy 100 tys. Litrów miesięcznie dostalibyśmy 1,50zl. Aktualnie około 3tys litrów 

A nie ma tam u ciebie innej mleczarni? nie wiem jakie macie koszty, ale przy 1,25 zł na litr, to musicie dokładać. Jak jeszcze zaczną obcinać cene, to poniżej złotówki dostaniesz. Znajomy też oddaje do Polmleku i 2zł dostaje. 

Tylko że on zawsze dzwonił do innych hodowców i pytał się o cenę. Dzięki czemu ma indywidualną cenę. Jak było zapotrzebowanie, to miał Gus+ 15 groszy.Teraz ma mniej, ale różnica jest 75 groszy. 

W jakim województwie mieszkasz ? 

Opublikowano
43 minuty temu, leszek1000 napisał(a):

Przy też ilości, to nie ma szans do negocjacji. 

A nie ma tam u ciebie innej mleczarni? nie wiem jakie macie koszty, ale przy 1,25 zł na litr, to musicie dokładać. Jak jeszcze zaczną obcinać cene, to poniżej złotówki dostaniesz. Znajomy też oddaje do Polmleku i 2zł dostaje. 

Tylko że on zawsze dzwonił do innych hodowców i pytał się o cenę. Dzięki czemu ma indywidualną cenę. Jak było zapotrzebowanie, to miał Gus+ 15 groszy.Teraz ma mniej, ale różnica jest 75 groszy. 

W jakim województwie mieszkasz ? 

Zachodniopomorskie 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v